Koncerty

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Koncerty
Scena Rockowa

Closterkeller - „VIRIDIAN”

Zapraszamy na koncert w ramach jesiennej trasy koncertowej „ Abracadabra Viridian Tour 2017” promujący nowy album Closterkeller –„VIRIDIAN”! Po sześciu latach od ostatniego krążka ”Bordeaux”, zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu „VIRIDIAN” odbędzie się 22 września 2017. Jest to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox , perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi: „To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą, gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach, ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność”.

Część materiału z VIRIDIAN zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Data: 24 listopada / piątek
Miejsce: Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Godzina: 19:00
Bilety w przedsprzedaży : 35zł (już wkrótce)
Bilety w dniu koncertu : 45zł


https://www.facebook.com/closterkeller/

2017-09-11 10:07 Opublikował: Admin

Kabanos i Zacier

Tego nie można przegapić!
Kabanos świętuje XX-lecie istnienia cienkiej, suchej pomarszczonej kiełbasy. W sierpniu 1997 roku Zenek założył zespół Kabanos z kolegą z podstawówki Zbyszkiem Szajbnerem. Zbyszek zmądrzał i tuż po założeniu opuścił kapelę, Zenek nie. Początkowo była to nieposkromiona radosna twórczość, która z biegiem lat ewoluowała do pełnokrwistego, mięsnego wyrobu muzycznego. Zapraszamy na specjalny koncert, na którym nie zabraknie kiełbasianych hitów, a także absolutnych rarytasów z początku działalności Kabanosa.

Data:  22 października 2017
Godzina: 19:00
Miejsce: Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 30zł przedsprzedaż (wkrótce w MDK-DŚT)
Bilety w dniu koncertu : 40zł

https://www.facebook.com/Kabanos1

2017-09-11 09:39 Opublikował: Admin

Analogs / Radioaktywny Świat

  • Analogs / Radioaktywny Świat
  • Analogs / Radioaktywny Świat
  • Analogs / Radioaktywny Świat
Data : 6 października 2017
Godzina : 19.00
Miejsce : Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 30 / 35 zł

Królowie punk rocka znowu w Łomży !
Zespół Analogs  ma w naszym mieście wielu fanów. Ich koncert w 2014 r. został znakomicie przyjęty. 6 października, w Klubie PopArt MDK-DŚT pojawili się ponownie w towarzystwie Radioaktywnego Świata. Oprócz kilku utworów z nowej płyty usłyszeliśmy najbardziej znane utwory ze wszystkich wcześniejszych albumów zespołu.

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali tysiące koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. Są jedynym polskim zespołem zapraszanym na najważniejszy festiwal muzyki punk rockowej, berliński „Punk & Disorderly” oraz na wiele innych festiwali w całej Europie. Inspiracje muzyczne The Analogs pochodzą od klasycznych zespołów takich jak The Clash, Cock Sparrer, Angelic Upstarts, Cock Sparrer czy Undertones. Ich ostatnim jak do tej pory albumem jest płyta  „Ostatnia Kołysanka”, który wyszedł nakładem Oldschool Records w grudniu 2016 roku.


www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)
oraz na FB:
https://www.facebook.com/pages/The-Analogs/128876773843937
https://www.facebook.com/oldschoolpunx

Czytaj także : "Uliczny punk znowu w Łomży" na 4lomza.pl

2017-08-28 10:09 Opublikował: Admin

Facebook BIP
MDK-DŚT
INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3, tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl, NIP:718-00-07-644
NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001