Koncerty

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Koncerty
Scena Rockowa

Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

Data : 6.04.2018r.
Godzina : 19.00
Miejsce : Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 30 / 40 zł do nabycia w MDK-DŚT

Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY to powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacja Krzysztofa Jaryczewskiego. JARY to lider, założyciel i wokalista występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY.

Krzysztof JARY Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty "Oddział Zamknięty" i "Reda Nocą". Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.

"Party", "Obudź się", "Ich marzenia", "Ten wasz świat", "Odmienić los", "Andzia" ("Gandzia"), "Pech", "Pokusy", "Debiut" to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka.

Życie na ciągłym "wspomaganiu" (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof JARY Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem.

Jak można było przewidzieć, jedyną dla niego ucieczką od fatalnej sytuacji stały się używki, z którymi nie rozstawał się przez kilka kolejnych lat. Dalsza praca z kolegami z zespołu straciła sens. Oddział Zamknięty pod przewodnictwem drugiego z "filarów" kapeli Wojtka Łuczaja-Pogorzelskiego zaczął drogę poszukiwania nowego wokalisty. Udział Krzysztofa Jaryczewskiego w pracy zespołu stawał się coraz mniejszy. Zespół z resztą po kilku próbach z różnymi wokalistami w końcu zawiesił działalność. W latach 90-tych Wojtek Pogorzelski i Jarek Wajk przywrócili zespół do życia. Od tego czas po kilku zmianach składu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY gra do dziś.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę. Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie. Czując na swoich barkach pewien obowiązek zajął się profilaktyką uzależnień.

Po niezbyt udanych próbach wspólnego koncertowania z obecnym ODDZIAŁEM ZAMKNIĘTYM zdecydował o powołaniu do życia formacji JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. JARY OZ to powrót do najlepszego okresu ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO oraz nowe kompozycje Jarego. Wspomagają go w tym dwaj bardzo ważni członkowie „starego” ODDZIAŁU. Krzysztof Zawadka przez lata gitarzysta ODDZIAŁU. Nagrał z zespołem cztery płyty.
Zbyszek Bieniak w latach 80-tych przez trzy lata był wokalistą ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO.
Oprócz nich Jary do zespołu zwerbował współpracującego z nim od lat w formacji JARY BAND basistę Andrzeja "Pierwiastka" Potęgę i perkusistę Michała Biernackiego.

Zapraszamy na koncert !

http://www.jaryoddzialzamkniety.com/

2018-03-02 13:51 Opublikował: Admin

Moskwa

Na naszej rockowej scenie zagra legenda polskiego punka!!! Moskwa !!!

Data : 23.03.2018 r.
Godzina : 19.00
Miejsce : Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 20/25 zł

Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumole to legenda polskiej sceny punkrockowej, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Pawel Guma Gumola - vocal gitara, Piotr Rogoziński -bas, Tomasz Gron - perkusja i dostała się do ósemki laureatów tegoż festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski, zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej. W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie „Fala” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu, i zespół Moskwa, a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood - reż. Andrzej Kostenko, w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie. My Blood Your Blood był wyświetlany w 50. krajach świata, natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski. Moskwa jeszcze brała udział w filmach - Opowieści Harleya - reż. Wiesław Helak rok prod. 1988, oraz Więcej Bluesa – reż. Krzysztof Magowski prod.1988. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą Moskwa , i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. „Życie niezwykle - ukazuje się dwa lata później w 1990, później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata , w tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji. Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować, pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku, dziś Moskwa występuje w składzie Paweł Gumola - voc, gitara , Kamil Rogiński - bas, Radek Jarzyna – perkusja.

https://www.facebook.com/MoskwaPunk
www.moskwa.band.pl

2018-03-02 10:21 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP