2010

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2010

Warsztaty świąteczne

Pracownia Plastyczna MDK-DŚT zaprasza na warsztaty świąteczne dla dorosłych, którzy chcieliby spróbować własnych sił w twórczości plastycznej i własnoręcznie zrobić ładny i estetyczny drobiazg (lampion, wianek, choinkę z szyszek lub makaronu, serwetkę lub obrusik malowany techniką batikową) dla bliskiej osoby lub dla siebie.

więcej

Gdańsk 2010

foto

W tym roku warsztaty artystyczne odbyły się w Gdańsku. Uczestnikami była młodzież od 11 do 18 lat, uczestnicy zajęć plastycznych i teatralnych w MDK-DŚT i uczniowie łomżyńskich szkół.

więcej

Lato 2010

foto

Wakacyjne warsztaty odbywały się podczas letnich upałów. Już w pierwszym tygodniu wakacji pracownia plastyczna MDK-DŚT zaproponowała łomżyńskiej młodzieży udział w warsztatach fotografii otworkowej. Tajniki warsztatu zdradzał zainteresowanym Leszek Wiśniewski - znany łomżyński fotografik. Pierwsze próby fotografowania były nieudane, co trochę zniechęcało, ale każdy następny dzień doświadczeń powodował, że na negatywach pojawiały się obrazy.

więcej

Konkurs "Oczarowani zamkami"

foto

Zamki łomżynianek okazały się najpiękniejsze w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani Zamkami”! Organizator długo kazał czekać na rozstrzygnięcie konkursu, bo całe wakacje. Dyrektor MDK-DŚT jako pierwszy został powiadomiony o wynikach konkursu i oddelegował laureatów z instruktorką Anną Bureś do Wieliczki na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród. W związku z dużą odległością z Łomży do Wieliczki, organizator konkursu Muzeum Żup Krakowskich zorganizował nam noclegi i zapewnił dodatkowe atrakcje.

więcej

Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną

foto

W dniu 26 stycznia 2010 roku w kaliskim BWA Daria Deptuła odebrała nagrodę za batik w XV Ogólnopolskim Konkursie "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną". Dodatkowo została wyróżniona Nagrodą Specjalną ufundowaną przez przewodniczącą jury panią Elżbietę Szwarc-Jarosik za indywidualność interpretacji plastycznej.

więcej

Morskie opowieści

Aneta Rudzka lat 18

Trzy pierwsze nagrody (Ewa Górska, Dominika Kossakowska, Julianna Zaremba) i trzy wyróżnienia ( Aleksander Lesiewicz, Aneta Rudzka, Zuzanna Skrodzka) zdobyła młodzież z pracowni plastycznej MDK-DŚT w IX Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Morskie Opowieści”. Na konkurs wpłynęło 637 prac z całej Polski. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Gdańsku, który zaprosił laureatów z opiekunami artystycznymi na uroczyste podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy oraz imprezy towarzyszące w dniach 23 – 25 kwietnia 2010 roku.

więcej

Wyniki Konkursu Plastycznego „Sposób Na Życie - Turystyka"

foto

PROTOKÓŁ z posiedzenia komisji oceniającej Powiatowy Konkurs Plastyczny „Sposób Na Życie - Turystyka” 19 lutego 2010r.

więcej

Ferie w pracowni

foto

Pracownia plastyczna MDK-DŚT zaprosiła dzieci młodsze i starsze do zabawy w tworzenie form przestrzennych z pudełek kartonowych, gazet, starych worków, ścinków tkanin itp. Pracownia zaopatrzona została w duże ilości rozmaitych kartonów, przeczytanych gazet, sznurki, stare worki, ścinki różnych tkanin i tp.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001