2011

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2011

Muzyka Poważna w Twoich Oczach

Weronika Przestrzelska lat 11

8 grudnia 2011 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku młodzi Łomżyniacy, uczestnicy zajęć plastycznych w Pracowni MDK-DŚT w Łomży: Jakub Dmuchowski, Weronika Przestrzelska, Julia Lichomska i Weronika Dardzińska otrzymali dyplomy i upominki za nagrodę i wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Muzyka Poważna w Twoich Oczach”. Głównym przesłaniem konkursu było wyzwolenie twórczości plastycznej poprzez inspirację muzyką poważną.

więcej

Bajkowa postać

foto

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa” wyróżnienie zdobyła Kasia Mazur z pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Jury spośród 1235 nadesłanych prac wybrało 10 najlepszych. Przyznano trzy nagrody i siedem wyróżnień, pomimo że regulaminowo powinno być trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Jury zgodnie przyznało, że prace były na wysokim poziomie i bardzo trudno było wybrać najlepsze, dlatego też przyznanych jest tak wiele wyróżnień.

więcej

Sukcesy na dobry początek...

Na pierwszym planie:Przemek Wysk, dalej Marcelina Markowska i Maciek Prosiński

Dziewięcioletnie uczestniczki zajęć plastycznych Ola Piasecka i Pola Grzech zdobyły I i II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Ilustracja do wiersza Stefana Themersona „ Ach ten Kazio Bazgrota”. Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Laureatki przedstawiły bohatera wiersza w technice kalkografi, która polega na wykonaniu matrycy z tekturki, sznurka, tkanin, po czym wykonuje się odbitkę przy pomocy kalki maszynowej i żelazka.

więcej

Wędrówki Plastyczne 2011

foto

Ostatni dzwonek zadzwonił w piątek, a w sobotę, skoro świt, usadowiliśmy się w busie, który zawiózł nas na wakacyjną wędrówkę po Polsce. Pierwszy przystanek był w Chęcinach, gdzie zwiedzaliśmy Jaskinię Raj i Zamek Chęciński. W jaskini przewodnik opowiadał historię i legendy związane z tym miejscem i podziwialiśmy tam nacieki skalne, które często przybierały ciekawe formy i kształty przypominające ludzi i zwierzęta.

więcej

Wakacje z pędzlem

foto

W ramach „Lata w mieście” Pracownia Plastyczna Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży zorganizowała warsztaty plastyczne. Na początku lipca i pod koniec sierpnia odbył się łomżyński plener, w którym uczestniczyło około 40. dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

więcej

Ogłaszamy nabór

foto

Pracownia Plastyczna Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży prowadzi zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia plastyczne na rok szkolny 2011/2012. Kontakt telefoniczny: 86 216 67 91, kom. 607 478 806 Adres pracowni: Łomża, ul. Dmowskiego 2c

więcej

Majowe sukcesy

Patryk Cieniewicz

Sześcioletni Michał Szyszko i dziesięcioletni Patryk Cieniewicz, uczestnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Annę Bureś MDK – DŚT zdobyli nagrodę i wyróżnienie w swoich kategoriach w dziewiątej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie".

więcej

Nagrody za grafiki

Gabriela Pęska, 13 lat, tytuł:

W Muzeum Okręgowym w Lesznie na wystawie pokonkursowej prezentowane są prace uczestników IV Ogólnopolskiego Konkursu na Grafikę i Rzeźbę o Tematyce Muzycznej. Wśród laureatów znaleźli się młodzi łomżyniacy uczęszczający do pracowni plastycznej MDK-DŚT prowadzonej przez instruktorkę Annę Bureś. Nagrodę zdobyła Gabriela Pęska, a wyróżnienia: Monika Krynicka, Maciej Prosiński i Wiktoria Mickiewicz.

więcej

Szczęśliwe finały

Ewa Męczkowska

Ewa Męczkowska, siedmioletnia uczestniczka zajęć z pracowni plastycznej MDK – DŚT w Łomży zdobyła I Nagrodę w swojej kategorii w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne” organizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w Płocku. Na konkurs wpłynęło 2163 prace z całej Polski...

więcej

Marcelina Markowska odebrała nagrodę w Kaliszu

foto

W XVI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną”, III Główną Nagrodę zdobyła Marcelina Markowska za pracę namalowaną pod kierunkiem Anny Bureś, instruktorki plastyki z Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbyło się w dniu 8 lutego 2011 roku w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Wystawie towarzyszył Zespół Fletów Prostych „Cantio Polonica” oraz ekspozycja instrumentów dawnych wystawionych przez Ryszarda Dominika Dembińskiego.

więcej

Ferie w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT 2011

foto

Tradycyjnie pracownia dla młodszych i starszych dzieci przygotowała zajęcia plastyczne w wolne dni od nauki. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy zajęć mogły wykazać się wyobraźnią przestrzenną i tworzyć z kartonów głowy (maski), z makulatury zwierzaki – dziwaki, maski karnawałowe, naklejanki, wycinanki a także malować portrety, martwą naturę, aniołki….

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001