2012

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2012

Laury na dobry początek…

Instruktor Anna Bureś, Ola Piasecka, Ewelina i Monika Żukowskie na otwarciu wystawy BCEK w Warszawie

Ewelina Żukowska, lat 19, od paru miesięcy absolwentka II LO w Łomży i wieloletnia uczennica Pracowni Plastycznej MDK-DŚT, obecnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego została nagrodzona w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tu, gdzie mieszkam…” organizowanym przez Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

więcej

Kolejny międzynarodowy sukces Maćka !

Na początku roku szkolnego 2011/2012 Maciek Prosiński zdobył I Nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani Zamkami” zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Zakończenie tego roku szkolnego zamyka kolejną nagrodą w XII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Wielcy znani i nieznani” pt: „Alfons Mucha – Secesyjna Baśń”.

więcej

Pasje i talenty młodych Łomżyniaków

praca Marceli Markowskiej

Troje laureatów z pracowni plastycznej MDK – DŚT w Łomży w poniedziałek 28 maja osobiście odebrało statuetki oraz wyróżnienie podczas uroczystego podsumowania IV Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje i Talenty 2012” w Bielsku Podlaskim. Na konkurs wpłynęły 134 prace autorów z Bielska Podlaskiego, Tomaszowa Lubelskiego, Łomży, Chojny/k Szczecina, Lublina, Rybnika, Hajnówki, Zamościa i Gdańska.

więcej

Mamy laureata konkursu międzynarodowego

foto

Dziesięcioletni Jan Antecki, uczestnik zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Annę Bureś MDK – DŚT został laureatem w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przyroda w Kolorach". Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Tematem przewodnim była przyroda afrykańska. W konkursie wzięło udział kilka tysięcy uczestników z całej Polski i wielu państw z różnych części świata.

więcej

Stolica według Klaudii

Praca Klaudii Grabowskiej

Pałac Młodzieży w Warszawie jest organizatorem XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Warszawa Moja Stolica”. Z pośród 863. prac nadesłanych z 41. placówek z całej Polski, komisja na wystawę pokonkursową wybrała 190 prac.

więcej

Brawo dla najmłodszych !

foto

Sześcioletnia Amelka Wądołowska, uczestniczka zajęć plastycznych w Pracowni Plastycznej MDK – DŚT w Łomży otrzymała nagrodę w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”. Na konkurs wpłynęło 2511 prac ze 169 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych. Komisja oceniała w szczególności walory artystyczne i etnograficzne, samodzielność, zgodność z tematem, kompozycję, technikę i pomysłowość prac.

więcej

Młodzi artyści z pracowni MDK-DŚT znowu odnieśli sukces...

Pola Grzech

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat do „Czerwonego Kapturka” przyniósł podopiecznym instruktorki plastyki Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży Anny Bureś pierwszą nagrodę i trzy wyróżnienia. Konkurs zorganizowany został przez Dom Kultury Zacisze w Warszawie.

więcej

Zainspirowani muzyką...

Nasi laureaci: Ewa Rutkowska, Maciek Prosiński, Jakub Matejkowski

W sobotę 25 lutego pełni wrażeń laureaci wrócili do Łomży. W Kaliszu spędzili pięć dni uczestnicząc w Festiwalu Muzyki Dawnej zorganizowanym po raz 34 przez Scholę Cantorum. O połowę młodszy konkurs plastyczny pn.„Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną” podsumowany został w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w dniu 21 lutego 2012. Towarzyszyła mu ekspozycja dawnych instrumentów z kolekcji Ryszarda Dembińskiego, koncert w wykonaniu kaliskiego Zespołu Muzyki Dawnej „Saltarello” oraz licytacja prac z poprzednich edycji. Dochód z licytacji organizator przeznacza na stypendia dla młodych twórców związanych z festiwalem.

więcej

Ferie w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT 2012

foto

W tegoroczne ferie zimowe w ramach akcji Szukamy Talentów, pracownia plastyczna MDK-DŚT w Łomży zaproponowała dzieciom i młodzieży techniki formowania z makulatury i tektury. Pomimo siarczystego mrozu codziennie na zajęcia przychodzili młodzi twórcy, aby rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne. Przy pomocy prostych i łatwo dostępnych środków uczestnicy zajęć tworzyli maski, kapelusze i różne zwierzaki „kotopodobne”.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001