2013

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2013

Sukces Międzynarodowy Jędrzeja Perkowskiego

foto

Do czwartej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt Wyobraźni” o tytule przewodnim „Po drugiej stronie lustra” wpłynęło 2017 prac z Polski, Białorusi, Turcji, Indii, Kazachstanu, Litwy, Ukrainy i Chin. Jury łącznie wytypowało do nagród i wyróżnień 58 prac w 6. kategoriach. Organizatorzy konkursu zadali uczestnikom egzystencjalne pytanie – co znajduje się po drugiej stronie waszego lustra? Była to podróż w głąb labiryntu wyobraźni, tajemnych snów, marzeń, tęsknot i pragnień… Wyobraźnia Jędrka poniosła w nieodgadniony świat przyrody, dżungli, dzikiej nieokiełznanej roślinności tworzącej labirynt nie do przebycia.

więcej

Warszawa według Kuby

foto

Dwunastoletni Jakub Matejkowski, uczestnik zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Annę Bureś MDK – DŚT został laureatem XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Warszawa Moja Stolica". Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Warszawie. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie architektury, ruchu ulicznego, parków, mostów, zoo, pomników w Warszawie.

więcej

Tradycje Wielkanocne w pracowni plastycznej MDK-DŚT

foto

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne” to świetna okazja do upowszechniania wśród dzieci i młodzieży polskich tradycji Świąt Wielkanocnych, zwłaszcza zwyczajów regionalnych. Agnieszka Żyjewska (14 lat) za swoją pracę przedstawiającą Mękę Pańską zdobyła I Nagrodę. Organizator konkursu Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosił laureatów 19 marca na uroczyste podsumowanie i wystawę pokonkursową do Galerii Dzieci i Młodzieży w Płocku.

więcej

Kot Filemon i jego przyjaciel z podwórka...

Wyróżniona praca

Ola Jakacka, sześcioletnia uczestniczka zajęć w pracowni plastycznej MDK-DŚT zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kot Filemon i Przyjaciele”.

więcej

Ferie z pracownią plastyczną MDK-DŚT

foto

W ferie zimowe dwudziestokilku osobowa grupa dzieci uczestniczyła w czterodniowych zajęciach warsztatowych w naszej Pracowni Plastycznej. W związku ze zróżnicowanym wiekiem, podzieliłam dzieci na dwie grupy i każdej z nich przydzieliłam różne zadania.

więcej

Ewa po raz drugi nagrodzona w Kaliszu

foto

W Kaliszu po raz osiemnasty rozstrzygnięto konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną", który towarzyszył jubileuszowemu, 35. Ogólnopolskiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej "Schola Cantorum".

więcej

Sukces Marty Dworakowskiej

foto

Marta Dworakowska (15 lat), uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Annę Bureś MDK – DŚT została laureatką VIII Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego „Rok Polski w Tradycji i Obyczajach”. Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Warszawie. Tematem przewodnim były tradycje, zwyczaje i święta typowo polskie np.: Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Kolędnicy, Dożynki itd.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001