Warsztaty

Strona główna » Plastyka » Warsztaty

RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

foto

Zapraszamy na rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Tradycja Świąt Bożego Narodzenia nakazuje nam przystrojenie mieszkania różnymi ozdobami, dzięki którym tworzymy wyjątkowy świąteczny klimat. Z nami możecie zrobić świąteczną ozdobę i miło spędzić wspólny czas.

więcej

WIELKANOCNE WARSZTATY DLA RODZIN

foto

Pierwszego kwietnia wykonamy wspólnie… PALMĘ! To nie prima aprilisowy żart, ale zaproszenie do wspólnej zabawy. Już pierwszego kwietnia, tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy wszystkich chętnych do udziału wielkanocnych warsztatach rodzinnych. Wspólne spotkanie w MDK DŚT do doskonały sposób na spędzenie czasu z najmłodszymi, którym warto opowiedzieć i pokazać, skąd wzięła się ta tradycja.

więcej

Kurs Fotografii Przyrodniczej dla dorosłych i młodzieży

foto

Zajęcia z fotografii przyrodniczej mają na celu wprowadzić uczestników w tematykę fotografowania przyrody oraz dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. W czasie trwania zajęć zainteresowani nauczą się świadomie wykorzystywać aparat fotograficzny i jego możliwości, aby wykonać zdjęcia o udanej kompozycji. Działaniem będą objęte okolice Łomży, tereny Doliny Narwi, Biebrzy i Pisy.

więcej

RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

foto

Tradycja Świąt Bożego Narodzenia nakazuje nam przystrojenie mieszkania różnymi ozdobami, dzięki którym tworzymy wyjątkowy świąteczny klimat. Z nami możecie zrobić świąteczny stroik lub wieniec bożonarodzeniowy, jednocześnie spędzicie wspólnie czas w twórczy sposób.

więcej

Warsztaty "spo-tkanie"

foto

Warsztaty wraz z autorskim oprowadzaniem artystki po wystawie !

więcej

Warsztat „Rytmy” w ramach OFF ROAD – NA OFFIE KULTURY

foto

W warsztacie plastycznym pod nazwą „Rytmy” udział wzięli wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej.

więcej

Warsztat "Ślady dawnych lat"

foto

W ramach Projektu „Łomżyńskie Drogi Do Niepodległej” w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT odbyły się warsztaty plastyczne „Ślady dawnych lat” dla dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół . 28. uczestników poznając bohaterów niepodległej Polski oraz historię godła polskiego doskonaliło warsztat plastyczny.

więcej

Park Kultury

foto

Animacje kulturalne dla dzieci

więcej

Ferie z Kulturą pod patronatem MKiDN

foto

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prezentuje wyjątkową ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży na ferie 2021. Wśród propozycji są m.in. spektakle, koncerty, filmy, warsztaty, gry, quizy, konkursy, podcasty, słuchowiska czy audycje. W akcję włączyło się blisko 50 instytucji, które od 4 do 17 stycznia będzie udostępniało online atrakcyjne materiały do kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy do skorzystania z tej bogatej oferty.

więcej

Strój-Wystrój-Nastrój - bezpłatne warsztaty w ramach e-ferii z MDK

foto

Na platformie internetowej Google Meet dla zainteresowanych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne. Codziennie, od poniedziałku do piątku, o tej samej porze. Uwaga! Trzeba się zapisać (żeby dostać link) i odpowiednio przygotować przed zajęciami (żeby mieć czym pisać i malować).

więcej

Sztuka kaligrafii - bezpłatne warsztaty w ramach e-ferii z MDK

foto

Na platformie internetowej Google Meet dla zainteresowanych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne. Codziennie, od poniedziałku do piątku, o tej samej porze. Uwaga! Trzeba się zapisać (żeby dostać link) i odpowiednio przygotować przed zajęciami (żeby mieć czym pisać i malować).

więcej

Pisanka w technice quilingu

foto

warsztaty on line w ramach Pełna Kultura w Domu

więcej

Palma wielkanocna

foto

warsztaty on line w ramach Pełna Kultura w Domu

więcej

OZDOBY WIELKANOCNE

foto

Konkurs plastyczny dla uczestników i sympatyków Pracowni Plastycznej MDK-DŚT.

więcej

Warsztaty świąteczne dla dzieci i dorosłych

foto

Na warsztatach zrobicie z nami świąteczny stroik i anioła Bożego Narodzenia. Przy okazji rozwiniecie umiejętności manualne, wyobraźnię i poznacie różne techniki dekoracyjne. Dzieci do lat 8 zapraszamy z opiekunem (mama, tata, starsze rodzeństwo).

więcej

Warsztaty tworzenia biżuterii

foto

Proponujemy wykonanie wisiorka ze szkła i różnorodnych materiałów roślinnych, metalowych, plastykowych…. Pokażemy techniki łączenia ze sobą pozornie niepasujących do siebie tworzyw, które pozwolą na stworzenie oryginalnej i unikatowej biżuterii.

więcej

Murale Polskiej Niepodległości

foto

Od 7. Do 30. czerwca łomżyński Stary Rynek stanie się przestrzenią dla wielkoformatowej wystawy plenerowej Murale Polskiej Niepodległości, finansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Chcemy, by przestrzeń wokół wystawy żyła- dlatego zapraszamy na cykl warsztatów artystyczno- edukacyjnych Bohaterzy Niepodległej. To działania pokazujące drogę do odzyskania niepodległości na przykładzie konkretnych ludzi- znanych z imienia i nazwiska bohaterów walczących o wolną Polskę, jak i anonimowych mieszkańców, doświadczających odzyskania wolności. Poznając Bohaterów sprzed stu lat, współcześni mieszkańcy intelektualnie i emocjonalnie przeżyją grozę i szczęście związane z odzyskaniem wolności. Zapraszamy na cztery różne działania animacyjne:

więcej

RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE

foto

Zapraszamy dzieci i rodziców na rodzinne warsztaty wielkanocne. Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy i stworzenia świątecznej dekoracji do domu. Zgodnie z tradycją zrobimy palmy wielkanocne oraz zajączki i wianki z siana.

więcej

Warsztaty świąteczne dla dzieci i dorosłych

foto

Tradycja Świąt Bożego Narodzenia nakazuje nam przystrojenie mieszkania różnymi ozdobami, dzięki którym tworzymy wyjątkowy świąteczny klimat. Z nami zrobicie świąteczny stroik i ozdobę quilingową na choinkę lub do powieszenia w oknie. Jest to czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Podpowiemy Wam jak je oryginalnie zapakować, aby wyróżniały się od innych prezentów.

więcej

WARSZTATY FARBOWANIA TKANIN TECHNIKĄ SHIBORI I DRUKOWANIA

foto

Jeśli lubicie eksperymentować z materiałami, kolorami, wzorami i chcecie się nauczyć tworzyć własne tkaniny, to te warsztaty są dla Was...

więcej

« · 1 · 2 · »» · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001