2014

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2014

Z przyrodą za pan brat...

foto

Kolejny sukces w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych odniosły dzieci z pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży pod kierunkiem Anny Bureś...

więcej

Artystyczne warsztaty we Francji

foto

Ze wspaniałymi wspomnieniami, przeżyciami, nowymi znajomościami, wzbogaceni o nowe doświadczenia młodzi artyści wrócili z artystycznych warsztatów we Francji. Wyjazd został zorganizowany przez Centrum Młodzieży Jordan w Krakowie. Lipcowe słońce towarzyszyło podczas poznawania kultury i sztuki Francji, codziennych wycieczek krajoznawczych oraz plenerów malarskich i fotograficznych w przepięknej scenerii Doliny Loary.

więcej

Czerwcowe sukcesy

Nagrodzona praca

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do utworów Marii Konopnickiej” organizowanym przez Muzeum w Żarnowcu Małgosia Borkowicz (13 lat) zdobyła II nagrodę. Na jedwabiu namalowała ilustrację do wiersza „Pszczółki”. Pracowite owady latające wśród kwiatów koniczyny i lipy znoszą nektar do ula, w którym powstaje miód. W nagrodę otrzymała tablet i zestaw książek z twórczością Marii Konopnickiej.

więcej

Wakacje z pędzlem

fot. M. Kossakowski

W pierwszym tygodniu wakacji pracownia plastyczna Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych zorganizowała łomżyński plener malarski dla dzieci i młodzieży. Celem pleneru było uatrakcyjnienie dzieciom czasu wolnego w wakacje, uwrażliwienie na piękno naszego miasta oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

więcej

Ferie w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT 2014

foto

Origami, quilling i papieroplastyka zdominowały w tym roku zajęcia plastyczne. Kolorowe motyle, żurawie, pudełka, myszki, kotki i serca powstawały z kwadratowych kartek papieru. Dzieci cierpliwie składały trudne złożenia origami koncentrując swoją uwagę na dokładności i kolejności zgięć. Coraz bardziej wrażliwe i sprawne dłonie tworzyły nowe formy, które sprawiały dzieciom ogromną satysfakcję.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001