2015

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2015

Inna Choinka

foto

Miło nam poinformować, że uczestnikom zajęć w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży przyznano : nagrodę Annie Janickiej i wyróżnienie Jakubowi Matejkowskiemu, w konkursie plastycznym „Inna Choinka”.

więcej

Fascynujący świat mikroorganizmów

Dyptyk Poli Grzech

Mateusz Chludziński (11 lat) i Pola Grzech (13 lat) zdobyli I nagrody w swoich kategoriach wiekowych, a Natalia Siudakiewicz wyróżnienie (10 lat) w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Człowiek w fascynującym świecie mikroorganizmów”.

więcej

Warsztaty świąteczne dla dorosłych

foto

W grudniu Pracownia Plastyczna MDK-DŚT przeprowadziła warsztaty świąteczne dla dorosłych. Zgłosiło się wiele Pań, które chciały spróbować własnych sił w twórczości plastycznej i własnoręcznie zrobić ładny i estetyczny drobiazg świąteczny. Instruktor Anna Bureś zaproponowała zajęcia, których celem było rozwinięcie umiejętności manualnych, wyobraźni, poznanie różnych technik dekoracyjnych. Powstało wiele wspaniałych ozdób, m,in. : stroiki, choinki z szyszek i gałązek, bombki czy serwetki malowani techniką batikową – wszystkie Panie przekonały się, jak wiele ciekawych rzeczy można zrobić samodzielnie.

więcej

Spotkanie z martwą naturą

Praca Dominiki Żelechowskiej (8lat)

Dziesięcioletnia Julia Szmit zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spotkanie z martwą naturą” zorganizowanym przez Wieluński Dom Kultury. Nagrodzona praca powstała w pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży pod kierunkiem inst. Anny Bureś.

więcej

Nagrody dla najmłodszych z pracowni plastycznej MDK-DŚT

Lena Zuzga - 6 lat i Dominik Najda - 7 lat zdobyli nagrody, a Łukasz Nowosielski - 13 lat został wyróżniony w Ogólnopolskim Biennale „Moje Pasje i Fascynacje”. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Komisja Konkursowa spośród 1261 nadesłanych prac ze 122. placówek, przyznała 21 nagród, 21 wyróżnień i 20 zakwalifikowała na wystawę. Nadesłane prace wykonano w rozmaitych technikach: rysunkowych, malarskich i graficznych. Rozpatrywano je w czterech kategoriach wiekowych.

więcej

Nasze warsztaty w Perzanowie

foto

W tym roku nasze warsztaty plastyczne odbyły się w Perzanowie w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Kluczek. Główną atrakcją tego miejsca jest stadnina koni. Wśród uczestników warsztatów byli miłośnicy jazdy konnej, którzy systematycznie pod czujnym okiem instruktorki jeździli na tych wspaniałych zwierzętach. Każdy koń miał imię i wyróżniał się swoistym charakterem. Jedne były bardziej spokojne, inne temperamentne, narywiste, ale wszystkie piękne i dostojne, proporcjonalnie zbudowane i ufne dla człowieka.

więcej

Łomża 2015

foto

Wakacje są doskonałym czasem do organizowania plenerów malarskich w miejscu zamieszkania. Pracownia plastyczna MDK-DŚT w Łomży zorganizowała otwarte zajęcia plenerowe dla dzieci spędzających wakacje w Łomży. Plener malarski to pewien etap edukacji plastycznej. Jest bardzo ważnym elementem rozwoju artystycznego dzieci. Uwrażliwia na piękno otaczającego świata i daje możliwości doskonalenia różnych technik malarskich.

więcej

Mazurskie pejzaże

Nasi laureaci na uroczystym podsumowaniu konkursu

Nowy rok szkolny przyniósł uczestnikom zajęć plastycznych z Pracowni Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych miłą wiadomość. Organizator Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Mazurach” ogłosił wyniki, na które czekaliśmy całe wakacje. Wśród nagrodzonych znalazły się prace podopiecznych Anny Bureś: Małgorzaty Borkowicz 15 lat, Dominika Najdy 7 lat, Igi Perkowskiej 12 lat, Aleksandry Piaseckiej 14 lat, i wyróżnionych : Magdaleny Głębockiej 10 lat i Piotra Baranowskiego 12 lat.

więcej

Nagroda za autoportret

Nagrodzona praca

Agnieszka Żyjewska (16 lat) zdobyła II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Autoportret, czyli portret własny” zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Celem konkursu było stworzenie autoportretu, przedstawienie zarówno fizycznego podobieństwa, jak i pokazanie osobowości, swoich zainteresowań, pasji…

więcej

Wielkanoc w pracowni

foto

Prezentujemy karty świąteczne wykonane przez najmłodszych wychowanków Pani Ani Bureś...

więcej

Flora i fauna artystycznie

Julia Borkowicz - Nagroda

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych” przyniósł pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży wiele satysfakcji. Cztery prace na dziesięć wysłanych (zgodnie z warunkiem regulaminowym organizatora) zostały wyłonione przez komisję konkursową. Julia Borkowicz (16 lat)za swoją pracę została nagrodzona, a Małgosia Borkowicz (13 lat), Dominika Żelechowska (7 lat) i Martyna Jankowska (11 lat) otrzymały wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło 887 prac.

więcej

Nowe konkursowe trofea !

Iza Czerwińska

Dwa wyróżnienia w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych odniosły dzieci z pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży pod kierunkiem Anny Bureś. Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zorganizowało konkurs „Gdzieś w szuwarach gra muzyka”. Zadaniem uczestników było zobrazowanie w formie abstrakcyjnej zjawiska i skojarzenia dźwiękowe. Iza Czerwińska (8 lat) wyśmienicie wywiązała się z tego zadania i jury konkursowe przyznało Izie wyróżnienie z pośród 380. prac nadesłanych z różnych stron Polski.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001