Folkowe zachęty

Strona główna » Muzyka » Warsztaty » Folkowe zachęty

Folkowe Zachęty- na ten rok to niestety koniec!

foto

Cztery edycje. Ponad trzydziestu artystów. Trzy koncerty, dwie potańcówki i ponad pięciuset uczestników- najdalsi przyjechali aż z Góry Kalwaria! Projekt Folkowe Zachęty, realizowany przez Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych, dobiegł końca. - Po raz pierwszy zwróciliśmy się w kierunku zapomnianej, nieeksplorowanej przez nasz ośrodek, ale coraz modniejszej kultury tradycyjnej i mamy jeden wniosek: to był strzał w dziesiątkę- mówi dyrektor MDK- DŚT Krzysztof Zemło.

więcej

Folkowe Zachęty - biały śpiew, byśki i zabawki choinkowe

foto

Listopadowa- kończąca projekt dofinansowany przez program Kultura Interwencje 2018- edycja Folkowych Zachęt to spotkanie z dwójką uznanych wokalistów (Adamem Strugiem i Alicją Serowik), pedagogiem śpiewu i twórcami ludowymi, którzy podczas warsztatów nauczą nas robienia zabawek na (i pod) choinkę i lepienia figurek obrzędowych, tzw. byśków.

więcej

Folkowe Zachęty - Kurpie, etnomuzykoterapia i ginące zawody

foto

Październikową edycję (5-6.października) Folkowych Zachęt poświęciliśmy Kurpiom, etnomuzykoterapii i ginącym zawodom. W ramach 2. dniowych warsztatów śpiewaczych, zaprosiliśmy na spotkanie ze Śpiewaczkami z zespołu "Bandysionki" oraz warsztaty śpiewu i meloterapii z Olgą Stopińska. Śpiewaczki ludowe ze wsi Bandysie uczyły uczestników m. in. pieśni tanecznych z „przytrampywaniem” (wytupywaniem rytmu przez śpiewaczki). To pozostałość po dawnych tańcach korowodowych, które można spotkać tylko na Kurpiach Zielonych.

więcej

Folkowe Zachęty- radosna potańcówka rodem z Kielecczyzny!

foto

Wrześniowa edycja Folkowych Zachęt przeniesie nas w tradycje muzyczne i taneczne Kielecczyzny- regionu poniekąd abstrakcyjnego dla Podlasian.

więcej

Folkowe Zachęty -warsztaty tańca tradycyjnego, śpiewu z lirą korbową i potańcówka z Kapelą Hałasy

foto

Czego mogliśmy się nauczyć? Przede wszystkim tańca i śpiewu tradycyjnego, którego Jacek Hałas uczył się „u źródła”, u wiejskich mistrzów, poszerzając wiedzę przez studiowanie materiałów etnograficznych. Były też warsztaty plecionkarstwa i koronkarstwa z twórcami ludowymi. Dwudniowe zajęcia zwieńczyła folkowa potańcówka, na której przygrywała Kapela Hałasów!

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001