Kino GALERIA

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Kino GALERIA
Kino GALERIA

Pianoforte

foto

Kino Galeria zaprasza na emocjonujący film dokumentalny o kulisach Konkursu Chopinowskiego, podczas którego możemy być świadkami rywalizacji najbardziej utalentowanych pianistów z całego świata. Najnowszy film Jakuba Piątka „Pianoforte” jest utytułowanym hitem: na festiwalu Sundance, otrzymał Nagrodę Publiczności, w czasie największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity otrzymał aż 4 nagrodu, jest też laureatem nagrody filmowej ORŁY 2024.

więcej

Helmut Newton. Piękno i Bestia.

foto

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

więcej

Van Gogh. U bram wieczności

foto

Film "Van Gogh. U bram wieczności" to opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha

więcej

KRAINA MIODU

foto

Film ukazuje nam przypowieść o surowym życiu. O delikatności i kruchości równowagi między ludzkością, a przyrodą. O czułość i szacunek. O przemijaniu i mocy odradzania. Wszystko to ujęte jest w piękne kadry, dźwięki, które szepczą do nas z ekranu. Gorąco zapraszamy!

więcej

ŻUBROFFKA Special w Kino Galeria

foto

Data: 7.12.2023 / czwartek Godzina: 18:00 Miejsce: Galeria pod Arkadami, Stary Rynek Wstęp wolny Dla widzów: 16+ Czas pokazu: 83 min.

więcej

WĘDRÓWKA NA ZACHÓD

foto

Zapraszamy na film z pogranicza kina dokumentalnego i wideoartu. „Wędrówka na Zachód” w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming-Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. „Wędrówka na Zachód” to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

więcej

PAPUSZA

foto

Kino Galeria zaprasza na poruszającą historię wyjątkowej kobiety - historię pierwszej romskiej poetki, której wiersze zostały spisane i przetłumaczone na język polski.

więcej

ŻUBROFFKA w Łomży

foto

Zapraszamy na 16. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA! Festiwal odbędzie się w terminie 7-11 grudnia 2022 w Białymstoku oraz – już tradycyjnie – zagości także w regionie, odwiedzając z pokazami Augustów, Bielsk Podlaski, Łomżę i Sokółkę.

więcej

REPLIKA 15. LUBELSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO: NAGRODZONE FILMY w ramach OFF ROAD

foto

Data: 11.10.2022 / wtorek Godzina: 18:00 Miejsce: Galeria Pod Arkadami, Stary Rynek, Łomża Wstęp wolny Łączny czas trwania pokazu: 90 min

więcej

SZUKAJĄC VIVIAN MAIER

foto

Kino Galeria zaprasza niezwykle fascynujący dokument -na niewiarygodną historię Vivian Maier - wybitnie uzdolnionej i bardzo tajemniczej fotografki. Data: 25.01.2022 r. / wtorek Godzina: 18:00 Miejsce: Kino Galeria, Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży Wstęp: 5 pln

więcej

OBRAZY BEZ AUTORA

foto

Po ośmiu latach artystycznego milczenia czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”) powraca zrealizowanym z rozmachem filmem opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera. Zapraszamy na opartą na faktach opowieść o miłości i marzeniach wplecionych w tryby wielkiej historii. Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i o wyzwalającej mocy sztuki.

więcej

Z DALEKA WIDOK JEST PIĘKNY

foto

Film opowiada historię jednej z podkarpackich wsi, której mieszkaniec Paweł znika w tajemniczych okolicznościach, a sąsiedzi potajemnie rozkradają i plądrują jego domostwo.

więcej

KATHAKALI – SZTUKA INDYJSKIEGO TEATRU

foto

Pokaz filmu i spotkanie z twórcami w ramach OFF ROAD Data : 23.09.2021 / czwartek Godzina : 18:30 Miejsce : Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku Wstęp wolny

więcej

LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: MŁODY OFF. SZUKAJĄC WOLNOŚCI

foto

Data : 26.09.2021 / niedziela Godzina : 17.30 Miejsce : Galeria Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: MŁODY OFF - SZUKAJĄC FORMY

foto

Data : 25.09.2021 Godzina : 17.30 Miejsce : Galeria Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: ŚWIAT KOBIET

foto

Data : 08.03.2021 r. / poniedziałek Godzina : 18.00 Miejsce : Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 Bilety : wstęp wolny Ilość miejsc ograniczona ! Prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas wydarzenia.

więcej

LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: NIEGŁUPIE KOMEDIE - ODWOŁANE !

foto

Niełatwo jest nakręcić komedię, która szczerze rozbawi widzów. Jeszcze trudniej jest zrealizować komedię, która poza śmiechem budzi refleksję. Na Prima Aprilis Maciej Misztal z Lubelskiego Festiwalu Filmowego wybrał dla Was filmy autorów, którym udała się ta sztuka.

więcej

MARIA CALLAS

foto

Doskonały głos i absolutnie fascynująca osobowość Marii Callas zawładnęły widzami Kina Galeria. Kłótliwa, wymagająca, dominująca – a jednak kochana przez fanów, koczujących całymi dniami pod operą, aby móc ją tylko zobaczyć. Wielka miłość do sztuki i wielkie uczucie do mężczyzny. Dramat na scenie i w życiu. Opowieść o jednej z największych śpiewaczek w historii wzbogacił wykładem filmoznawca Adam Radziszewski.

więcej

PORTRET KOBIETY W OGNIU

foto

W lutym zaprosiliśmy na film, który podbił serca publiczności festiwalu w Cannes. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.

więcej

ARTYSTA I MODELKA

foto

Druga wojna światowa, okupowana Francja, stary rzeźbiarz (w tej roli wybitny francuski aktor Jean Rochefort), znajduje na rynku w swoim miasteczku młodą, piękną uciekinierkę z obozu. W zamian za dach nad głową proponuje jej pozowanie do jednej ze swoich rzeźb. Pomimo dzielących ich różnic sztuka sprawia, że tych dwoje zaczyna łączyć szczególna więź złożona z zachwytu, fascynacji, podziwu dla urody i mądrości.

więcej

« · 1 · 2 · »» · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001