2019

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2019

Trzy nagrody i trzy wyróżnienia

foto

Trzy nagrody i trzy wyróżnienia zdobyła Pracownia Plastyczna MDK-DŚT w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój pomysł na wnętrze”, którego organizatorem jest Galeria Śleńdzińskich w Białymstoku.

więcej

Dzieła Aleksandra Fredry wciąż inspirujące

foto

I nagrodę zdobyła Ania Żelazna (12 lat), a III nagrodę Magdalena Głębocka (13 lat) w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DZIEŁA ALEKSANDRA FREDRY W MALARSTWIE I RYSUNKU”. Organizatorami są: Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzieci i młodzież z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT już po raz trzeci uczestniczyli w tym konkursie, dzięki któremu mieli okazję poznawać twórczość Aleksandra Fredry. Tym razem Ania wykonała ilustrację do wiersza „Koguty” a Magda namalowała Klarę i Wacława z Zemsty. Muszę się pochwalić, że w każdej edycji wśród laureatów byli wychowankowie naszej Pracowni Plastycznej.

więcej

Kolejny międzynarodowy sukces

foto

Kolejny międzynarodowy sukces Pracowni Plastycznej MDK-DŚT. Karolina Chrostowska ( 9 lat ) otrzymała wyróżnienie w siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt Wyobraźni” o tytule przewodnim „Łódź Podwodna”. Na konkurs wpłynęło 4019 prac z Polski, Ukrainy, Rumunii i Chin. Organizator zaproponował uczestnikom konkursu wielką podwodną przygodę. Nurkowanie w głębię oceanu wyobraźni. Karolinka ze swej podwodnej łodzi zobaczyła skarb leżący na dnie oceanu. Założyła strój płetwonurka i wyłowiła go. Dookoła obserwowały ją dziwne zwierzęta zamieszkujące podwodna krainę.

więcej

W 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

foto

Miło nam poinformować o wyróżnieniach przyznanych w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota w 200 rocznicę urodzin”. Pięcioletnia Ania Stachowiak, jedenastoletnie Laura Ursin i Maja Rusiecka z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w dniu 6 maja odebrały nagrody podczas uroczystych obchodów 200 urodzin Stanisława Moniuszki w Warszawie. Otwarciu wystawy towarzyszył chór „Canzonette” uczniów Szkoły I stopnia im. Fryderyka Chopina.

więcej

Brawo Paweł !

foto

Paweł Mitter (8 lat) zdobył I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne” organizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Na konkurs wpłynęło około 2400 prac z całej Polski. Paweł wykonał swoją pracę w bardzo kreatywnej technice kolaż. Polega ona na tworzeniu kompozycji z różnego rodzaju materiałów: papieru, tkanin, fotografii…Praca jego przedstawia kurę i koguta, które wyciął z kolorowych ścinków tkanin, a potem przykleił na kartkę. Kompozycję uzupełnił plakatową farbą. 3 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Galerii Wisła w Płocku. Paweł osobiście odebrał nagrodę podczas wernisażu wystawy pokonkursowej.

więcej

Zajęcia ceramiczne z Panem Twardowskim

foto

Toczenie na kole garncarskim jest super! Naczynka na jajka zrobione. Pisanki ceramiczne ulepione. Wypalimy, poszkliwimy i na Wielkanoc będzie jak znalazł.

więcej

Ptaki Fruwaki

foto

Nasza mała artystka Ada Żelazna (6 lat) zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ptaki fruwaki" organizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Na konkurs wpłynęło 3000 prac z całej Polski. Brawo Ada!

więcej

Ewelinko, gratulujemy wyróżnienia !

foto

Ewelina Dejneka piętnastolatka, uczestniczka zajęć w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dla mojej Babci dla mojego Dziadka". Konkurs organizowany był przez Fundację Żyj z pasją w Warszawie.

więcej


« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001