2006

Strona główna » Muzyka » Studio eMDeK » Archiwum » 2006

Bogu dziękujcie, ducha nie gaście

foto

5 czerwca 2006, godz.19.30 koncert w 15. rocznicę przyjazdu do Łomży Jana Pawła II Klasztor Ojców Kapucynów, ul. Krzywe Koło Wykonawcy: - żeńskie grupy wokalne MDK-DśT - Chór Kameralny PWSIiP

więcej

Przychodzimy do Ciebie

foto

W dniu 18 maja odbył się w katedrze uroczysty koncert „Przychodzimy do Ciebie” jako hołd pamięci złożony przez łomżyńską młodzież Janowi Pawłowi II w dniu Jego urodzin. W koncercie udział wzięły zespoły prowadzone przez Magdę Sinoff; Chór Kameralny, PWSIiP, grupy wokalne MDK-DŚT, zespół kleryków WSD i utworzony na tę okazję dziewczęcy kwartet smyczkowy.

więcej

Eurotalent c.d.

foto

28 kwietnia br. odbył się w Warszawie finał Konkursu Wokalnego Eurotalent 2006. Zmagania 25 finalistów zakwalifikowanych na podstawie wcześniejszych eliminacji oceniało profesjonalne jury (min. Tomasz Gałkowski –kompozytor, aranżer i producent muzyczny, Tomasz Grabowski – prezes polskich Nagrań).

więcej

Złoty mikrofon dla Łomży !

foto

Już czwarty raz z Białymstoku odbywał się Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Złoty Mikrofon Radia Jard”. Licealistki Urszula Durzyńska i Joanna Zawłocka reprezentowały Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. W konkursie startowało ponad pięćdziesięciu młodych wokalistów. Ula zdobyła III Nagrodę Festiwalu (kategoria solo powyżej lat 16-tu), a Joanna IV nagrodę (kategoria solo do lat 16-tu).

więcej

Wokalny eurotalent

W dniach 17 i 18 marca w Domu Kultury „Lira” na warszawskim Targówku odbyły się eliminacje do IV Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Eurotalent 2006. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Artist Promotion – agencja Sary May i Artura Orzecha promujaca młodych wykonawców i twórcow muzyki pop, znanych widzom i publiczności z programów „Muzyczna Jedynka” oraz „Święta,święta...” emitowanych przez TVP1.

więcej

eMDeK zapisał się w historii PZPR-u...

foto

W dniach 3-4 marca 2006 odbył się Ogólnopolski 11 Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej. Festiwal ten skupia wokół siebie młodych twórców i odtwórców piosenki utrzymanej w klimatach poetyckich, literackich, „krainy łagodności”. W ubiegłych latach uczestników festiwalu oceniało jury m.in.: Mariusz Lubomski, Leszek Rojsza, Andrzej Poniedzielski, Agnieszka Fatyga, Mirosław Czyżykiewicz oraz zespoły „Raz Dwa Trzy”, „Mikroklimat”, „Stare Dobre Małżeństwo”. PZPR został wpisany na listę przeglądów kwalifikujących do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

więcej

Kantyczka

foto

Kolejny raz w Bielsku Podlaskim odbył się VII Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej. Bielska „Kantyczka” jest pierwszym festiwalem w Polsce, który zajął się repertuarem kolęd, pastorałek i piosenek związanych z okresem Bożego Narodzenia i zimy. „Kantyczka” to nie tylko konkurs wokalny, to również koncerty wykonywane wspólnie przez gości i gospodarzy Festiwalu, warsztaty wokalne (zajęcia emisji głosu, dykcji, interpretacji utworów) prowadzone przez profesjonalnych instruktorów i muzyków, wspólne „rozśpiewania” i indywidualne konsultacje wokalne.

więcej

Wielkie kolędowanie

13-14 stycznia br. w Wierzchowie koło Szczecinka odbył się Ogólnopolski VIII Wielki Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych. Festiwal ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych wokalistów, którzy i w tym roku przyjechali z najróżniejszych stron Polski (Kołobrzeg, Gdynia, Szczecin, Bielsk Podlaski, Białystok, Słupsk, Toruń, Aleksandrów Kujawski) by wspólnie kolędować. Wokaliści prezentowali swoje umiejętności w kategorii solistów i zespołów przed profesjonalnym jury. Laureaci Festiwalu uczestniczyli również w warsztatach wokalnych, prowadzonych przez znaną aktorkę i piosenkarkę – Katarzynę Skrzynecką, z którą zaśpiewali w koncercie galowym Festiwalu.

więcej

Muzyczna stajenka

17 stycznia 2006 r. odbył się regionalny konkurs kolęd i pastorałek „STAJENKA 2005”. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży reprezentowała młoda wokalistka Joanna Zawłocka, na co dzień śpiewająca w żeńskim zespole wokalnym eMDeK prowadzonym przez Magdę Sinoff. Joanna wykonała pastorałkę „Nie śpij Jezu” i zdobyła pierwszą nagrodę.

więcej

Gwiazdka z nieba 2006

foto

12 stycznia 2006 r., godz. 19.00 Klasztor oo. Kapucynów, ul. Krzywe Koło 3 w Łomży Wstęp wolny

więcej

Sweet Inspiration

foto

17 lutego 2006, godz.19.00 sala MDK- DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 Koncert „SWEET INSPIRATION” grupy wokalnej EMDEK (Urszula Durzyńska, Joanna Zawłocka, Milena Bajno, Magda Sinoff) w repertuarze anglojęzycznym. Grupie towarzyszył zespół muzyków (Grzegorz Sekmistrz – piano, Piotr Franczak – gitara, Janusz Korsan – bas, Sebastian Barański – perkusja).

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001