2009

Strona główna » Muzyka » Studio eMDeK » Archiwum » 2009

GWIAZDKA Z NIEBA

foto

Już po raz dziewiąty w łomżyńskim kościele Ojców Kapucynów odbył się charytatywny koncert GWIAZDKA ZNIEBA. Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Podczas koncertu wśród licznie przybyłej publiczności zbierano datki na Świetlicę PROMYCZEK działającą przy kościele Ojców Kapucynów. W koncercie wzięło udział Studio Wokalne eMDeK pod kierownictwem Magdy Sinoff, które oprócz tradycyjnych kolęd wykonało premierowe pastorałki z pierwszej płyty Studia pt. „Nadnarwiańskie Pastorałki”.

więcej

Nadnarwiańskie Pastorałki

Studio eMDeK, fot. Jerzy Chaberek

Końcówka roku upłynęła dziewczętom ze Studia Wokalnego eMDeK bardzo pracowicie. Pod koniec października rozpoczęły się intensywne przygotowania do nagrania pierwszej płyty Studia eMDeK pt. „Nadnarwiańskie Pastorałki”. W Diecezjalnym Radio NADZIEJA podczas dziesięciu sesji nagraniowych zarejestrowano wokale do dziesięciu utworów które wykonane były solo, w duetach i zespołowo. Na płycie znalazło się siedem z nich. Płytę można nabyć w łomżyńskiej księgarni diecezjalnej.

więcej

MAŁY eMDeK ŚPIEWA!

foto

Najmłodszy skład Studia Wokalnego eMDeK śpiewa - i to z powodzeniem. W ostatnim czasie odbyło się kilka konkursów wokalnych skierowanych dla ze dzieci szkół podstawowych. Oto ich wyniki ;

więcej

eMDeK na Festiwalu w Wąsewie

W dniach 16-17 października w Sanktuarium MB w Wąsewie odbyła się druga edycja Diecezjalnego Festiwalu Pieśni Maryjnej w którym wzięły udział dziewczęta Studia Wokalnego eMDeK. Na tą okazję przygotowały specjalnie tradycyjne pieśni maryjne, ale wykonały je w nowych gospelowych aranżacjach. W Festiwalu wzięło udział ponad 30-stu młodych piosenkarzy i ok. 20-stu zespołów wokalnych. Wokalistki łomżyńskiego eMDeKu wyśpiewały czołowe lokaty; Joanna Charucka – I Nagrodę, a Kamila Sobotka – II Nagrodę. Współpracujący ze Studiem Michał Haratym otrzymał Wyróżnienie Festiwalu, natomiast Studio eMDeK zdobyło pierwszą Nagrodę w kategorii zespołów wokalnych. Podczas Koncertu Galowego wystąpiło z programem pieśni poświęconych JP2.

więcej

SOUNDTRACK

foto

Dziewczęta ze Studia Wokalnego eMDeK prowadzonego przez panią Magdę Sinoff rozpoczęły nowy sezon. Już na początku września występowały na imprezach plenerowych organizowanych tradycyjnie na początku roku szkolnego. Pod koniec września Miejski Domu Kultury - DŚT zorganizował już czwartą edycje Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej SOUNDTRACK. W ramach Festiwalu odbyły się przesłuchania i warsztaty dla uczestników, dwa wieczory projekcji filmowych, oraz dwa koncerty, gdzie oprócz uczestników Festiwalu zaprezentowały się również dziewczęta ze Studia eMDeK.

więcej

PRZYJACIELE PANI HANI

foto

Miejski Dom Kultury już po raz trzeci zorganizował koncert „Śpiewamy Pani Hani” - koncert poświęcony łomżyniance Hance Bielickiej. Licznie przybyła publiczność wysłuchała recitalu wybitnej polskiej piosenkarki – pani Ireny Santor która wystąpiła z towarzyszeniem znanego pianisty pana Czesława Majewskiego. Recital pani Santor przeplatany był występami kabareciarza Tadeusza Rossa. Koncert podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęło studio Wokalne eMDeK. Solo zaśpiewała również Monika Szymańska – uczestniczka programu „Szansa na sukces” którego gościem była Irena Santor.

więcej

POLSKI PRZEBÓJ FILMOWY

foto

W Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej odbył się IV Mazowiecki Festiwal Polskich Piosenek Filmowych. Wzięły w nim udział solistki Studia Wokalnego eMDeK; Joasia Charucka i Kamila Sobotka. Dziewczęta wyśpiewały dwie równorzędne pierwsze Nagrody Festiwalu. Gratulujemy!

więcej

ROZŚPIEWANA MAJÓWKA

foto

Tegoroczna majówka minęła uczestniczkom Studia Wokalnego eMDeK bardzo śpiewająco. Dni wolne od nauki wypełnione były ćwiczeniami i próbami wokalnymi, które zakończyły się koncertem plenerowym „Muzyczna Majówka” który odbył się 3 maja na łomżyńskim Starym Rynku. Zajęcia prowadziła Magda Sinoff – instruktor śpiewu, oraz Michał Haratym, od kilku lat współpracujący ze Studiem eMDeK student wydziału wokalnego katowickiej Akademii Muzycznej.

więcej

KONKURSOWA WIOSNA

foto

Tegoroczna wiosna upłynęła w Miejskim Domu Kultury bardzo pracowicie zarówno dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach merytorycznych MDK, jak również i dla instruktorów którzy przygotowali szereg konkursów wokalnych, plastycznych i recytatorskich. Dziewczęta ze Studia Wokalnego eMDeK z powodzeniem wzięły udział w zmaganiach konkursowych. Uzyskały następujące nagrody i wyróżnienia ;

więcej

GRAJEWO ZDOBYTE !

W niedzielę 19 kwietnia br., w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbyła się XVI edycja Regionalnego Konkursu Piosenki. Do Grajewa przyjechało ok. stu młodych wykonawców - młodych wokalistów z całego podlaskiego regionu, min. Białegostoku, Kolna, Augustowa, Suwałk, Ełku,Olsztyna, Mikołajek, Goniądza. W Konkursie wzięły udział dziewczęta ze Studia Wokalnego eMDeK które na co dzień śpiewają w łomżyńskim MDK pod okiem instruktora śpiewu - pani Magdy Sinoff. Grajewo zostało zdobyte! Zespół wrócił z wyjazdu z licznymi nagrodami. W kategorii solistów (7-12lat) wyróżnienie wyśpiewała Alicja Kopczewska. Druga nagroda trafiła do rąk Magdy Cwaliny.

więcej

JA KOCHAM FESTIWALE

Asia z p.Ewą Śnieżanką

W dniach 6 i 7 br. w warszawskim Klubie Kultury „Zastów” odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ROZŚPIWEANY WAWER. Do Stolicy przyjechało ok. 250 młodych wykonawców z całej Polski. Wśród nich znalazła się również gimnazjalistka Joanna Charucka. Kilka etapów przesłuchań i żmudne godziny oczekiwań na wejście na scenę opłaciły się. Jury pod przewodnictwem Ewy Śnieżanki przyznało Joasi trzecią nagrodę Konkursu. Koncert Laureatów odbędzie się 5 kwietnia w Klubie Kultury „Zastów”.

więcej

SERDECZNE PIOSENKI

foto

W dniu 15 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbył się walentynkowy koncert Studia Wokalnego eMDeK i zaproszonych przez Studio Gości. Licznie przybyła publiczność wysłuchała 24 polskich przebojów z lat 50-80 z repertuaru min. Hanny Banaszak, Maryli Rodowicz, Danuty Błażejczyk, Anny Jantar, Alibabek, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, Partity, kabaretu Starszych Panów.

więcej

WARSZTATY PIOSENKARSKIE

Michał Haratym

Pierwszy tydzień po feriach zimowych upłynął dziewczętom Studia Wokalnego eMDeK bardzo pracowicie. W dniach 11-14 lutego miały miejsce warsztaty piosenkarskie które przygotowały uczestniczki Studia do koncertu walentynkowego „Serdeczne Piosenki”. Zajęcia warsztatowe prowadziła pani Magda Sinoff – instruktor Studia, oraz Michał Haratym od kilku lat współpracujący ze Studiem eMDeK młody wokalista z Lublina, obecnie student pierwszego roku wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej.

więcej

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Ala Kopczewska i Magda Cwalina

Początek roku jest dla nas zawsze bardzo rozśpiewany. Tylko przez dwa miesiące w roku możemy śpiewać nasze najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Dziewczęta ze Studia eMDeK również i w tym roku pomyślnie wzięły udział w kilku konkursach wokalnych dotyczących tematycznie Świąt Bożego Narodzenia. Otrzymały następujące nagrody i wyróżnienia ;

więcej

MAŁY eMDeK WYSTARTOWAŁ!

Ala Kopczewska

Najmłodszy skład Studia Wokalnego eMDeK właśnie rozpoczął próby i zajęcia wokalne. Uczestniczki „małego eMDeKu” to uczennice szkół podstawowych : Magda Cwalina, Ala Kopczewska, Ola Rachubka, Ola Suproń, Dominika Durczyńska, Weronika Sakowska, Karolina Kurpiewska i Julka Przestrzelska. Dziewczęta po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na łomżyńskim Starym Rynku, podczas wigilijnej imprezy ph.„Betlejemskie Światełko Pokoju”, gdzie wystąpiły z programem polskich kolęd i pastorałek.

więcej

KONCERT NOWOROCZNY TPZŁ

10 stycznia br w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbyło się spotkanie noworoczne Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej na które przybyło bardzo wielu przyjaciół naszego miasta. W części artystycznej spotkania wzięło udział Studio Wokalne eMDeK w składzie ; Monika Szymańska, Kamila Jabłonka, Dominika Dłużniewska, Ada Durzyńska, Katarzyna Dłużniewska, Olga Szymańska, Ula Durzyńska i Magda Sinoff.

więcej

ŚWIĘTA KOLEDA MALOWANE

Dominika Dłużewska

Młode wokalistki Studia Wokalnego eMDeK śpiewające pod okiem instruktora śpiewu – Magdy Sinoff miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na pierwszym Diecezjalnym Festiwalu „Święta kolędą malowane”, który odbył się dnia 13 stycznia w Wyższej Szkole Agrobiznesu. Do Łomży na Festiwal przyjechały dzieci i młodzież min. z Ostrowii Mazowieckiej, Broku, Małkini, Zambrowa, Jelonek i Jasienicy. Festiwal został przeprowadzony w dwóch kategoriach: wokalnej i plastycznej.

więcej

Artystyczny Talent

Monika Szymańska

Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jarosław Dworzański, przyznał uzdolnionym artystycznie uczniom z województwa podlaskiego roczne stypendia za osiągnięcia artystyczne. W gronie wszystkich nagrodzonych znalazło się ośmioro uczniów szkół łomżyńskich. Wśród nich Monika Szymańska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, która na co dzień uczestniczy w zajęciach wokalno - muzycznych Studia Wokalnego eMDeK prowadzonego przez p.Magdę Sinoff.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001