2020

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2020

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w ramach NASI W SIECI

foto

Czekając na powrót koncertów w MDK-DŚT, polecamy 47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych, gdzie zagra Tubis Trio, doskonały zespół, który gościliśmy w lutym w Jazzowym Domu Kultury. Wydarzenie odbędzie się on line, będzie trwało cztery dni (17-20.12), codziennie zagrają dwa zespoły. W czwartek, 17 grudnia o godz. 17.00, wystąpi Tubis Trio oraz O.N.E. Quintet (oba zespoły grały na naszej scenie). Usłyszymy jeszcze: Dominika Wanię, Sundial feat, Ilonę Damięcką, a także mistrzów polskiego jazzu Leszka Możdżera, Andrzeja Jagodzińskiego, Adama Makowicza.

więcej

Karolina Cicha i spółka - Koncert live w Polskim Radiu Białystok w ramach NASI W SIECI

foto

KAROLINA CICHA miała w październiku wystąpić podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a my cieszyliśmy się, że możemy pomóc w organizacji koncertu tej fantastycznej artystki. Plany pokrzyżowała pandemia, ale Polskie Radio Białystok w najbliższą niedzielę zaprasza na muzykę na żywo prosto ze studia Rembrandt. Koncert "Karolina Cicha & Spółka" będzie transmitowany na antenie i FB radia. Koncert zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

więcej

Koncert finałowy Blue Note Poznań Competition w ramach NASI W SIECI

foto

MARCIN WINCENCIAK - wychowanek Studia POPART prowadzonego w MDK-DŚT przez Bernarda Karwowskiego, został laureatem prestiżowego konkursu dla młodych instrumentalistów jazzowych oraz wokalistów z kręgu jazzu, bluesa, folku, piosenki autorskiej. To kolejny sukces utalentowanego młodego artysty. Dziś o godz. 18.00 koncert finałowy. Zapraszamy!

więcej

DORA z zespołem w ramach OFF ROAD

foto

Data : 18.10.2020 / niedziela Godzina : 19.00 Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 / Scena na Piętrze / II PIĘTRO Wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zabranie swoich maseczek do zakrywania ust i nosa.

więcej

TECHNO/KREACJA w ramach OFF ROAD

foto

Data : 17.10.2020 / sobota Godzina : 20.00 Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 / Klub Pop Art. / PARTER Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

więcej

Grażyna Łobaszewska

fot. M. Bielińska

Zapraszamy na koncert finałowy Festiwalu Soundtrack. Z przyczyn losowych na Festiwal SOUNDTRACK nie dojechał Jakub Wocial. Gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska. Serdecznie zapraszamy.

więcej

KWARTET PRZEMYSŁAWA CHMIELA w ramach Jazzowy Dom Kultury

foto

Kwartet Przemysława Chmiela to zespół złożony ze studentów Wydziałów Jazzu katowickiej oraz krakowskiej Akademii Muzycznej.

więcej

Polski Dzień Bluesa Łomża 2020

foto

Rocznica urodzin amerykańskiego gitarzysty B.B. Kinga stała się pretekstem do organizacji w Polsce koncertów bluesowych. 16 września w całej Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Bluesa, podczas którego spotykają się miłośnicy tego gatunku muzyki, organizowane są koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, odbywają się specjalne radiowe audycje muzyczne. Główne założenie akcji - propagowanie muzyki bluesowej. Światowy Dzień Bluesa, od paru lat, obchodzony jest również w Łomży. W sobotę, 19 września na muzycznej scenie MDK-DŚT, na bluesową nutę zagrali :

więcej

PIAF PO POLSKU w ramach Cafe Kultura

foto

Data : 9.08.2020r. / niedziela Godzina : 18:00 Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

BETHEL w ramach Cafe Kultura

foto

Data : 8.08.2020r. / sobota Godzina : 18:00 Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

KUBA BLOKESZ w ramach Café Kultura

foto

Data : 9.08.2020r. / niedziela Godzina : 18:00 Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

AREK CZERNYSZ TRIO w ramach Cafe Kultura

foto

Data : 7.08.2020r. / piątek Godzina : 18:00 Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

COLORADO BAND w ramach Cafe Kultura

foto

Data : 2.08.2020 r. / niedziela Godzina : 18:00 Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

GRZECZNI CHŁOPCY w ramach Cafe Kultura

foto

Data : 1.08.2020r. / sobota Godzina : 18:00 Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

O.N.E. Quintet - koncert z cyklu Jazzowy Dom Kultury

foto

Z okazji Dnia Kobiet jazzowy quintet kobiecy… Dziewczyny mówią : „Jesteśmy dumne, że jako kobiety możemy reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych muzyczek”.

więcej

TUBIS TRIO - koncert z cyklu Jazzowy Dom Kultury

foto

„Ich muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami w szczególności Tubisa. Kompozycje sa bardzo przystępne, ale nie trywialne. Ich siła ukazuje się głównie w energii i dynamicznej grze zespołu, który doskonale się uzupełnia”. Po takiej recenzji nie możecie tego przegapić !!!

więcej

Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio

foto

Po krótkiej przerwie Jazzowy Dom Kultury wznawia działalność. Od stycznia ruszamy z nową serią koncertów. 27 zagrał Sundial Trio.Od stycznia również, na te koncerty i inne imprezy organizowane przez MDK-DŚT, można kupić bilety online - na platformie KupBilecik.pl

więcej

Nasza Zima Zła

foto

Mamy, babcie, tatusiowie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni i sąsiedzi z radością powitali na scenie MDK-DŚT swoje pociechy... Wielkie brawa dla Kidsów ze Studia Wokalnego Emdek i śpiewających dzieciaków z Oddziału Przedszkolnego SP7. Miejmy nadzieję, że tak pięknie wyśpiewany zimowy repertuar zaprosi do nas zimę i ferie zimowe, które już tuż - tuż, będą białe i puszyste...

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001