2008

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2008

Warsztaty w Sandomierzu

foto

Sandomierz jest miastem o tysiącletniej historii, malowniczo położonym na wysokim brzegu Wisły. Nazywany jest małym Rzymem ponieważ leży na siedmiu wzgórzach, a pod nim rozciągają się podziemia. W nadwiślańskim grodzie znajduje się 120 obiektów zabytkowych – wybudowanych w różnych stylach architektonicznych. Sandomierz to muzeum pod dachem nieba. Bogactwo architektoniczne w połączeniu z pięknem krajobrazu, wspaniałą bujną zielenią i malowniczym położeniem na siedmiu wzgórzach poprzecinanymi głębokimi jarami, stanowi atrakcyjne miejsce dla plenerów malarskich. Staraliśmy się wykorzystać walory Sandomierza nie tylko malując piękne uliczki i budowle ale również zwiedzając je.

więcej

Moja muzyka

Ewa Rutkowska

W V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja Muzyka" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach młodzi artyści z pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych pod kierunkiem Anny Bureś zdobyli: I nagrodę -Dominika Paliwoda w kategorii szkół gimnazjalnych za linoryt, II nagrodę- Ewa Rutkowska, III nagrodę- Ania Chwal i wyróżnienie- Monika Dłużniewska w kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV - VI za kompozycje namalowane pastelami.

więcej

Warszawa moja stolica

foto

Młodzi artyści z pracowni plastycznej MDK - DŚT w Łomży już po raz piąty w tym roku szkolnym zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych. 17 kwietnia 2008r. w Pałacu Młodzieży w Warszawie, Daria Deptuła (17) i Przemek Wysk (11) z instruktorką Anną Bureś uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Warszawa Moja Stolica".

więcej


Najpiękniejsze anioły

foto

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioł 2008” organizowanym przez Dom Kultury „Dorożkarnia” w Warszawie, dzieci i młodzież z pracowni plastycznej MDK-DŚT zdobyli trzy Pierwsze Nagrody: Anna Sołowińska w kategorii 14-16 lat, Patryk Wierzbowski w kategorii 11-13 lat, Rafał Bienias w kategorii 8-10 lat. Drugą Nagrodę w kategorii 14-16 lat zdobył Filip Łazarczyk oraz dwa Wyróżnienia: Agata Borzymowska (8-10 lat) i Monika Krynicka (14-16 lat).

więcej

"Zgodne bicie serc" nagrodzono

foto

Agata Żelechowska, uczestniczka zajęć plastycznych w MDK-DŚT prowadzonych przez Annę Bureś zdobyła I Nagrodę w kategorii młodzieżowej za drzeworyt pt.:”Zgodne bicie serc” w XXXII Ogólnopolskim Konkursie na Drzeworyt. Organizowany przez Muzeum Okręgowe w Lesznie konkurs na drzeworyt i rzeźbę o tematyce muzycznej skupia od lat na terenie kraju wielu sympatyków wśród twórców uprawiających grafikę, opiekunów artystycznych i grona młodych adeptów sztuki.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001