2009

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2009

Warsztaty plastyczne Nowogród 2009

foto

Warsztaty plastyczne rozpoczęły się w Skansenie w Nowogrodzie aktywnym uczestnictwem w obchodach Dni Kultury Kurpiowskiej. Uczestnicy warsztatów plastycznych Nowogród 2009” mieli okazję przyglądać się procesowi powstawania garnków toczonych na kole garncarskim, plecenia koszy z wikliny i słomy, wycinania kolorowych kurpiowskich wycinanek. Później sami pod czujnym okiem i z pomocą twórców ludowych wykonali kosze, małe gliniane dzbanuszki oraz wycinanki. W skansenie młodzi artyści przyglądali się z zainteresowaniem pracy kowala i zostali zaproszeni do kuźni w Zbójnej przez pana Romana Grużewskiego.

więcej

POCZTÓWKA Z WAKACJI

foto

Wakacyjne wspomnienia udało się przywołać 25 października w Klubie Kultury „Zastów”, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z wakacji”. Wśród wyróżnionych znaleźli się Maciek Prosiński, Daria Gardocka i Filip Łazarczyk z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT.

więcej


Magiczne Średniowiecze

foto

1 marca 2009 roku w Spodkach Białostockich Aneta i Filip odebrali wyróżnienia za konkurs plastyczny "Magiczne Średniowiecze".

więcej

Rok Polski w Tradycji i Obyczajach

foto

7 stycznia w warszawskim Pałacu Młodzieży w Zimowym Ogrodzie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom VI Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego pt. "Rok Polski w Tradycji i Obyczajach";. Wśród nagrodzonych znalazł się Maciek Prosiński z Łomży. Namalował zapomnianą już polską tradycję;Wianki;: chłopcy na łódkach płyną po Narwii i wyławiają z rzeki wianki uplecione przez dziewczęta.

więcej

Szopka Bożonarodzeniowa 2009

foto

Bezkonkurencyjni w swojej kategorii! 11 lutego w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu na „Szopkę Bożonarodzeniową 2009” zorganizowanego przez Dom Kultury” Dorożkarnia”. Sześcioro uzdolnionych młodych artystów z Łomży w swojej kategorii wiekowej (7 – 10) byli bezkonkurencyjni. I nagrodę i statuetkę zdobyła Patrycja Modzelewska, II nagrodę Ania Janicka, III nagrodę Agata Borzymowska i trzy wyróżnienia: Rafał Bienias, Patrycja Siemińska i Gabriela Pęska. Wszystkie dzieci chodzą na zajęcia plastyczne do pracowni MDK-DŚT w Łomży do jednej grupy. Swoje szopki wykonały z papieru, makulatury z dodatkiem wikliny, słomy, sznurka, piasku, siana, gliny i plasteliny. Wykończone farbami plakatowym stworzyły niepowtarzalną formę przestrzenną.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001