Przyjaciele Pani Hani

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2016

Przyjaciele Pani Hani

  • Przyjaciele Pani Hani
  • Przyjaciele Pani Hani
Gościem tegorocznego koncertu "Przyjaciele Pani Hani" była znakomita artystka estradowa i aktorka - Elżbieta Jodłowska. Koncert odbył się we wtorek, 8 listopada w sali Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.

Elżbieta Jodłowska
W szkole średniej, razem ze Stanisławą Celińską i Andrzejem Sewerynem, należała do kółka teatralnego w Domu Kultury na warszawskim Żoliborzu oraz do kabaretu studenckiego "Bufor. Wówczas zdobyła swoją pierwszą nagrodę za interpretację piosenki prestiżową "Nagrodę Czerwonej Róży".

Później był kabaret "Studium Nauczycielskiego". Miała zostać  nauczycielką wychowania muzycznego i nauczania początkowego. Związała się z klubem studenckim "Stodoła". Przez 6 lat występowała w głównych rolach - Cicho, bo przyjdzie Zdzicho, Kto to wie, Wilkołak,  O, jak mi dobrze w pomarańczowym jest, Telefon Zaufania - program w reżyserii Macieja Wojtyszko obsypany nagrodami na FAMIE w 1971 roku - Trójząb Neptuna.

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych występowała  w kabarecie czarnego humoru Macieja Zembatego "Dreszczowisko". W tym czasie artystka ukończyła wydział piosenkarski w Szkole Muzycznej im. F. Chopina przy ulicy Bednarskiej w Warszawie.

W okresie Solidarności brała udział w widowisku pt. Ludzie, zrobili was w konia, Ed, napisany specjalnie dla Elżbiety Jodłowskiej przez Zenona Laskowika. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych artystka współpracowała z kabaretem "Kapota" z Łodzi. Owocem współpracy był  spektakl  Stara prawda w Nowym Świecie. Program okazał się najlepszym widowiskiem na  Ogólnopolskim Przeglądzie Programów Estradowych w Rzeszowie w 1987 roku.

W latach 1989 do 1996 Elżbieta Jodłowska mieszkała w USA. W Los Angeles założyła i prowadziła bardzo popularne w środowisku polonijnym "Radio Ela". Grała koncerty w całym kraju. Wystawiała muzyczne widowisko teatralne wyreżyserowane przez Barbarę Krafftównę Kram z piosenkami.
Do kraju artystka wróciła w 1996 roku. Zaczęła współpracę z "Babskim kabaretem", w którym występuje do dziś wraz z Krystyną Sienkiewicz i Bożeną Dykiel.
Na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie za konkurentów miała m.in. Marylę Rodowicz oraz Marka Grechutę, zdobyła jedno z czołowych miejsc
Występowała w ZSRR - trasa koncertowa z jazzowym zespołem "Sami Swoi", trasa koncertowa z kabaretem Jana Pietrzaka - objazd po kilkunastu krajach Europy, Szwecja, Ameryka.
Wyreżyserowała w Teatrze Dramatycznym widowisko z okazji 40-o lecia "Stodoły".
W chwili obecnej koncertuje na terenie całego kraju, a także wystawia znakomitą komedię muzyczną własnego autorstwa, Klimakterium i już.

http://www.klimakterium2.art.pl/aktorki/7/

Data : 8 listopada  2016
Godzina : 18.00
Miejsce :  sala Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12
Wstęp woln
y

Zdjęcia z koncertu: Marcin Kossakowski

2016-10-24 13:24 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001