ZADUSZKI MUZYCZNE - ,,GRECHUTA’’ WOJCIECH MAJEWSKI Z ZESPOŁEM

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2008

ZADUSZKI MUZYCZNE - ,,GRECHUTA’’ WOJCIECH MAJEWSKI Z ZESPOŁEM

2.11.2008
SALA WIDOWISKOWA MDK – DŚT ul. Wojska Polskiego 3 godz. 19
bilety w przedsprzedaży – 30 zł, w dniu koncertu – 20 zł, młodzież szkolna – 15zł.

W roku 2001 nakładem firmy Sony ukazała się płyta Wojciecha Majewskiego i jego quintetu zatytułowana „Grechuta”. Na program albumu złożyły się kompozycje Marka Grechuty w aranżacji lidera zespołu. Projekt spotkał się z entuzjastyczną reakcją wybitnego polskiego piosenkarza i poety, który wspierał inicjatywę nagrania płyty od powstałego pod koniec lat 90-tych pomysłu aż do ostatecznej realizacji fonograficznej.

Na ostateczny efekt muzyczny nagrania bardzo pozytywnie zareagowało zarówno środowisko dziennikarskie jak i artystyczne:
„ Najmłodszy z jazzowego klanu Majewskich (tata Henryk – trębacz, starszy brat Robert – również trębacz) przygotował swoją debiutancką płytę z niejaką premedytacją, wziął na warsztat twórczość artysty ukochanego przez przynajmniej dwa pokolenia Polaków, opracował zgrabne jazzowe aranżacje, zaprosił do studia muzyków z szeroko rozumianej jazzowej ekstraklasy, zainteresował projektem dużą wytwórnię, rzucił produkt na rynek i …wygrał. Płyta „Grechuta” sprzedawała się, jak na album z jazzem znakomicie, dostała nominację do nagrody przemysłu muzycznego – Fryderyka …”
Daniel Wyszogrodzki – Jazz Forum.


Czesław Niemen  „ oczarowany” pierwszą płytą Wojtka wyraził gotowość zaśpiewania utworu „Boże pełen w niebie chwały” (muz.W.Majewski, sł.B.Leśmian) na drugiej autorskiej płycie pianisty zatytułowanej „Zamyślenie”.
Choroba oraz przedwczesna śmierć wybitnego rockmana udaremniła te plany i ostatecznie utwór ten na wyżej wymienionej płycie wykonał Grzegorz Turnau.

Jesienią 2006 nakładem wydawnictwa „Znak” ukazała się książka autorstwa Wojciecha Majewskiego zatytułowana „Marek Grechuta - portret artysty”. W krótkim czasie wydawnictwo okazała się bestsellerem przekraczając 30 tys. sprzedanych  egzemplarzy. Na książkę składają się przemyślenia autora na temat
szeroko rozumianej osobowości artystycznej Marka Grechuty a także rozmowy z bohaterem książki oraz artystami z nim związanymi.
Tak więc występ zespołu Majewskiego łączy w sobie elementy koncertu jazzowego oraz wieczoru autorskiego.
Obecnie zespół występuje w następującym składzie: Robert Majewski – trąbka,
Jacek Niedziela – kontrabas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Wojciech Majewski

2008-10-28 12:27 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001