VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2021

VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU

  • VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU
  • VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU
  • VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU
  • VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU
  • VINCENT i LEON KRZEŚNIAK / NADZIEJA OFFU
Data : 24.09.2021 / piątek
Godzina : 19.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 / Scena na Piętrze / II PIĘTRO
Bilety : 20 zł
Bilety : 15 zł - - młodzież szkolna, posiadacze Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny, przedsprzedaż

VINCENT

Pod tym pseudonimem kryje się Marcin Wincenciak. Już w wieku 7 lat rozpoczął naukę na fortepianie w państwowej szkole muzycznej w Łomży, gdzie stawiał pierwsze muzyczne kroki. W między czasie był członkiem Studia Piosenki Pop Art, działającego w tamtejszym Miejskim Domu Kultury. W tym czasie uczestniczył w wielu koncertach i festiwalach muzycznych. Dalsza fascynacja muzyką zaowocowała studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Obecnie jest absolwentem tej uczelni i tytułowanym magistrem sztuki. To właśnie w Gdańsku powstawały pierwsze muzyczne pomysły, które stały się później częścią autorskiego projektu Marcina – Vincent. Jak mówi sam artysta, inspiruje go przede wszystkim natura i cisza. To w tych przestrzeniach Vincent pobudza do tworzenia swoją wyobraźnię.
„Obecny moment ma dla mnie ważne znaczenie i skłania mnie do różnych przemyśleń. To też chcę przekazywać w moich utworach…”
W styczniu 2021 ukazał się pierwszy minialbum artysty – ‘Vincent’.

EPka zawiera autorskie kompozycje, których główną inspiracją było życie duchowe człowieka oraz jego umiejętność odnalezienia się w doskonałej naturze. Historie zawarte w utworach oscylują wokół romantycznych motywów miłości i tajemnicy, jak chociażby w ,Mary’s Smile’, gdzie ukazana jest długa podróż wędrowca w celu odnalezienia nieznajomej kobiety o imieniu Mary. W piosence ,Mój Dom’ także pojawia się tematyka szeroko rozumianej miłości, która przejawia się w bliskości drugiej osoby, obcowaniu z nią we wspólnej przestrzeni, jaką jest tytułowy dom. Okładka albumu została stworzona przez gdańską artystkę Olę Kotarską. Widzimy na niej dwie nachodzące na siebie powłoki, uosabiane przez samego Vincenta ze zróżnicowaną naturą człowieka: jej jasną i ciemną stroną. Te dwa oblicza natury ludzkiej przenikają się i nie mogą oddzielnie egzystować. Na mini-albumie usłyszymy głównie ciepłe brzmienia pianina z towarzysząca im subtelną elektroniką. Artysta wykorzystuje też jako oddzielny instrument przestrzennie brzmiące chóry, wprowadzające charakterystyczny, transowy nastrój. Do współpracy Vincent zaprosił wyjątkową artystkę, wokalistkę zespołu ,Lor’ – Jagodę Kudlińską, której głos usłyszymy w utworze ,Mój Dom’ i Joannę Bieńkowską, która tę kompozycję uzupełniła o partię skrzypiec

 

LEON KRZEŚNIAK

Multiinstrumentalista, wokalista oraz producent. W wieku 12 lat rozpoczął swoją muzyczną podróż, sięgając po drodze do najróżniejszych muzycznych szuflad. Tworzy muzykę Bedroom Pop, nie stroniąc od czerpania inspiracji z lat 60. oraz 70. Na swoim koncie ma udział w koncercie debiutów w Opolu oraz The Voice Of Poland.
Muzykę, którą wykonuję można określić mianem Indie/Alternative Pop. 

Skład zespołu:
Leon Krześniak - Wokal, gitara,  
Łukasz Łapiński - Perkusja, 
Tomasz Sadecki - Bas, 
Mikołaj Basiukiewicz - Instrumenty klawiszowe

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas wydarzenia.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 
w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

2020-10-07 14:17 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001