Koncert Miśkiewicz / Majewski Quintet PLAYS KOMEDA

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2010

Koncert Miśkiewicz / Majewski Quintet PLAYS KOMEDA

 • Koncert Miśkiewicz / Majewski Quintet PLAYS KOMEDAHenryk Miśkiewicz
 • Koncert Miśkiewicz / Majewski Quintet PLAYS KOMEDARobert Majewski
Na koncercie usłyszeliśmy najpopularniejsze utwory K. Komedy zaaranżowane głównie przez Roberta Majewskiego, jak również Wojciecha Majewskiego oraz Henryka Miśkiewicza. W repertuarze znalazły się m.in: "Ja nie chcę spać", "Szara kolęda", "Repetition", "Night-time, Day-time Requiem", "Rosmary’s Baby".

Data: 28 marca 2010 r.
Godzina: 18:00
Bilety: 15 zł

Skład zespołu:

Henryk Miśkiewicz - saksofon / klarnet

Robert Majewski – trąbka

Marcin Wasilewski – fortepian

Wojciech Pulcyn - kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

Henryk Miśkiewicz – saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer.

Urodzony 02.06.1951 roku w Żaganiu .

Liceum muzyczne skończył we Wrocławiu, Akademię Muzyczną w Warszawie w roku 1974 w klasie klarnetu.

Współpracował z największymi polskimi muzykami m. in. Janem Ptaszynem Wróblewskim, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Wojciechem Karolakiem.

Miał okazję współpracować z Joe Lovano, Mino Cinelu, Patem Metheny, Paulem Kuhnem,

Grał na wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in. Pori Jazz Festiwal, Umbria Jazz Festiwal, Jazz Jamboree. Był zaproszony przez Kancelarię Prezydenta RP do występu przed prezydentem Billem Clintonem. Wziął udział w nagraniu niezliczonej ilości płyt, muzyki filmowej, teatralnej. Nagrał dziewięć autorskich płyt: „More Love”, „Kakaruka”, „Remembrances”,

„Lyrics” – nagroda Fryderyk 2001, „Full Drive”, „Full drive 2” „Alltissimonica” – koncert na saksofon i orkiestrę Jana Ptaszyna Wróblewskiego, „Uniesienie” - wielkoobsadowy "concept album”, gdzie przedstawia swój warsztat kompozytorski. Wszystkie nominowane do nagrody Fryderyka. Wielkim wydarzeniem było przygotowanie i nagranie projektu „Jazzsinfonica” na Festiwal Beethovenowski Elżbiety Pendereckiej.

W roku 2004 otrzymał nagrodę Fryderyka jako muzyk roku oraz nagrodę Grand Prix Jazz „Melomani 2004” za całokształt pracy artystycznej. Jest wielokrotnym zwycięzcą ankiety Jazz Top („Jazz Forum”) jako najlepszy saksofonista altowy, w tym roku również jako najlepszy klarnecista.

As altu, obdarzony zjawiskowym brzmieniem i niespotykaną muzykalnością. Najbardziej poszukiwany sidemen w kraju to przede wszystkim lider własnych zespołów. Henryk Miśkiewicz jest muzykiem europejskiej klasy - wirtuozem swego instrumentu i stuprocentowym jazzmanem. Ma to, o czym marzy każdy muzyk: własny styl, własny ton, a do tego swoje kompozycje i wreszcie własny zespół. Ma również to, z czym trzeba się urodzić: talent, duszę i serce.

Robert Majewski (ur. W 1963 roku ) – polski trębacz, kompozytor i aranżer. Pochodzi z rodziny muzycznej. Jego ojciec Henryk był trębaczem jazzowym, a brat Wojciech jest pianistą.
W roku 1987 ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.W latach 1986-90 był solistą Big Bandu „Studio S 1” Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Występował z Orkiestrą „Eropean Broadcasting Union” w Kopenhadze i w Amsterdamie. W 1991 otrzymał stypendium im. Krzysztofa Komedy i zagrał główną rolę w filmie Andrzeja JakimowskiegoPogłos”. Film został nagrodzony na „Jazz Film Saloon 1991” w Warszawie. Nagrał wiele programów radiowych telewizyjnych oraz płyt, w tym dwie autorskie: „Komeda” oraz „Coś dla ludzi”. Jest często angażowany w nagraniach muzyki poprockowej. Od 1997 roku jest członkiem „Jazz Baltica Ensemble”. W 1998 roku w Stuttgarcie wraz z Urszulą Dudziak wystąpił na koncercie z okazji 75. rocznicy urodzin J.E. Berendta z programem Komedy, gdzie odniósł duży sukces artystyczny. Nagrania z tego koncertu ukazały się na płycie DVD.

Robert Majewski występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. W roku 1998 na festiwalu „Jazz Jamboree” wystąpił wspólnie z takimi gwiazdami światowego jazzu jak: Clark Terry, Roy Hargrove i Nicolas Payton. Współpracował z takimi nazwiskami jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, W. Niedziela, J. Niedziela, Grzegorz Nagórski, Piotr Baron, Lars Danielsson, N.H.O. Pedersen, Ewa Bem, Anna Maria Jopek czy Grzegorz Ciechowski. Nagrywał również muzykę filmową i teatralną, zapraszany przez takich twórców jak Z.Preisner, Krzesimir Dębski, Jerzy Satanowski. W 2005 r. po śmierci swojego ojca zajął jego miejsce w czołowym zespole jazzu tradycyjnego Old atyt.

W jego szerokiej działalności artystycznej ważne miejsce zajmuje praca pedagogiczna. Jest wykładowcą trąbki na Wydziale Jazzu w Z.P.S.M. II – go stopnia im. F. Chopina w Warszawie Bierze udział w licznych warsztatach muzycznych, m. in: Chodzież, Puławy, Nysa, Leszno, Brzozów, prowadząc klasę trąbki oraz zespoły jazzowe. Jego uczniowie zdobyli wiele nagród indywidualnych i zespołowych na konkursach w całym kraju. W 2006 r. w uznaniu wybitnych osiągnięć w propagowaniu polskiego jazzu otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Osiągnięcia

 • I nagroda zespołowa na konkursie „Jazz Juniors” w Krakowie (1983)
 • I nagroda indywidualna na konkursie „Jazz Juniors’83” w Krakowie (1983)
 • I nagroda zespołowa w Leverkusen – RFN (1985)
 • finalista „Światowego Konkursu Trębaczy im. Louisa Armstronga w Waszyngtonie” (1990)
 • nagroda państwowa im. Stanisława Wyspiańskiego za działalność artystyczną (1990)
 • muzyk roku 1990 – nagroda przyznana przez redakcję III Programu Polskiego Radia.
 • I nagroda indywidualna w Leverkusen
 • występ w finale w Leverkusen (z zespołem „In Spector” (1992)
 • Europejski Jazzowy Artysta 1992 roku

2010-03-17 13:14 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001