Studio POPART, Czerwone Gitary, Pałac Kultury i Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera

Strona główna » Muzyka » Studio Piosenki PopArt » Archiwum » 2008

Studio POPART, Czerwone Gitary, Pałac Kultury i Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera

Piątka chłopaków ze Studia Piosenki POPART - Łukasz Lipski solo i kwintet Studia POPART, w którym Łukasz także śpiewa – zostali podwójnymi laureatami III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży TEN TON, który odbywał się w dniach 27-28 kwietnia 2008r. w Warszawie. W kategorii gimnazjów nasi reprezentanci zdobyli dwie Główne Nagrody – Łukasz pierwszą, a Studio POPART drugą.

18 maja razem z innymi młodymi wykonawcami z całego kraju wystąpią oni na specjalnym, galowym koncercie festiwalu. Będzie on miał miejsce podczas plenerowej imprezy „Dziecięca Stolica” organizowanej, tak jak i festiwal, przez warszawski Ośrodek Pracy Twórczej Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia”.
Na scenie zlokalizowanej pod Pałacem Kultury łomżyniacy zaprezentują się warszawskiej publiczności w repertuarze legendarnej grupy – Czerwone Gitary i Seweryna Krajewskiego, bo to właśnie jemu - jednemu z największych twórców polskiej piosenki - poświęcona była tegoroczna edycja festiwalu TEN TON.
Przedtem jednak naszych młodych artystów czeka udział w dorocznym koncercie Młode Talenty - 15 maja z rokendrolową sekcją instrumentalną i muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Wykonają oni utwory innego legendarnego zespołu – The Beatles. Dla wokalistów i muzyków POPARTU oraz jego twórcy – instruktora MDK-DŚT w Łomży, Bernarda Karwowskiego, będzie to bardzo szczególny występ:

Mówi szef POPARTu:
- Na najbliższym koncercie zagramy z towarzyszeniem orkiestry utwory zespołu, od którego w 1995 roku programem "With The Beatles" rozpoczęła się historia naszej grupy. Od tamtej premiery minęło kilkanaście lat, ale do Beatlesów chętnie wracamy i także obecni członkowie Studia Piosenki, kolejna już generacja wokalistów, doskonale znają i lubią ich nagrania.
Na najbliższy koncert wybraliśmy kilka fragmentów z płyty "Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera", do których aranżacje orkiestrowe przygotował młody zdolny pianista, Paweł Lipski, obecnie student Akademii Muzycznej w Warszawie, od lat związany z POPARTEM. Marzyłby się nam pełnowymiarowy koncert z Łomżyńską Orkietrą Kameralną złożony z utworów słynnej czwórki z Liverpoolu. Ja i moja grupa mieliśmy już przyjemność koncertować z Panem Miłoszem Zarzyckim i łomżyńskimi kameralistami, ale taki duży wspólny projekt z muzyką The Beatles... - to dopiero byłoby coś!Na zdjęciu od lewej: Radek Pietrzak, Marcin Wincenciak, Tomek Wiśniewski, Łukasz Lipski, Dawid Litwiński.

2008-06-26 14:00 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001