IV BIG BIT

Strona główna » Muzyka » Festiwal BIG BIT

IV BIG BIT

  • IV BIG BIT
  • IV BIG BITDominika Dulny
  • IV BIG BITPaweł Lipski
  • IV BIG BITŁukasz Lipski
  • IV BIG BIT
  • IV BIG BITNajmłodsi laureaci
Czwarta edycja BIG BITU miała charakter monograficzny i poświęcona była jednemu z najbardziej znanych i wybitnych polskich autorów tekstów piosenek - Jackowi Cyganowi. O tym jak płodnym (ma na koncie ponad 1000 piosenek!) i uniwersalnym twórcą jest Jacek Cygan świadczy fakt, że po jego piosenki sięgali reprezentujący cały wachlarz gatunków i estetyk muzycznych popularni wokaliści różnych generacji, nie wyłączając nawet zespołów rockowych.

Utwory pisane przez niego pojawiały się w filmach, musicalach oraz programach i serialach telewizyjnych.
Oprócz „dorosłych” piosenek znaczną część dorobku pana Jacka stanowią utwory napisane z myślą o młodszych wykonawcach. Prezentowane w popularnym w latach osiemdziesiątych programie telewizyjnym  „Dyskoteka Pana Jacka” (wym. „dżeka”), który był emitowany nieprzerwanie przez 10 lat  i zebrane na kilku płytach do dziś stanowią żelazny kanon utworów dla młodszych nastolatków.
Tak bogaty i atrakcyjny repertuar stworzył młodym wykonawcom okazję do zaprezentowania w pełni swoich talentów wokalnych i muzykalności, a piosenki patrona IV edycji  BIG BITU, z których zdecydowana większość to same przeboje, doczekają się na naszej SŁONECZNEJ ESTRADZIE nowych, fantastycznych wykonań.

Bernard Karwowski

Nasi jurorzy:

DOMINIKA DULNY
Studentka wydziału interpretacji piosenki w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina mieszczącej się w Warszawie przy ulicy Bednarskiej oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Aktorka spektaklu słowno-muzycznego „Słowa zaklęte” zrealizowanego przez Studencką Fundację Inicjatywy Twórczej przy udziale klubokawiarni „U Artystów” oraz Teatru Rampa. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych, aktorskich. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W równym stopniu co poezja śpiewana interesuje ją muzyka jazzowa.

PAWEŁ LIPSKI
Student Wydziału Reżysera Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2009. Pianista, aranżer, kompozytor. Finalista XXX Konkursu Jazz Juniors w roku 2006. Od kilku lat cyklicznie przygotowuje projekty jazzowe na Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie czy Festiwal „Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża” Wśród nich: „Klasyka na jazzowo”, „Rok liturgiczny w muzyce jazzowej”, „Na dwa fortepiany” czy „Bach na jazzowo”. We wszystkich projektach jest autorem aranżacji i części kompozycji. Od lat rozwija swoje umiejętności uczestnicząc aktywnie w warsztatach (np. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach). Od lat związany ze Studiem Piosenki Pop Art MDK-DŚT.

ŁUKASZ LIPSKI

Najmłodszego członka Jury oceniającego uczestników IV edycji festiwalu BIG BIT chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba – o sukcesach i osiągnięciach Łukasza możecie przeczytać na stronie Studia Piosenki POPART, w którym działa od 2004 roku.


Wyniki IV FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „BIG BIT”:

KATEGORIA I  (dzieci do  III kl. szkoły podstawowej bez dolnej granicy wiekowej)

I nagroda    - Robert Reczek (PP nr 5 w Łomży)
II nagroda   - Anita Steczkowska (PP nr 10 w Łomży)
III nagroda  - duet Patrycja Obrycka i Magda Książek (PP nr 5 w Łomży)

wyróżnienia: Patrycja Krajewska (PP nr 10 w Łomży), Julia Sendrowska (SP nr 4 w Grajewie), duet - Julia Kossakowska Kinga Staniurska (SP w Jedwabnem)

II KATEGORIA (uczniowie szkół podstawowych z klas IV - VI)

I nagroda   - Rafał Korytkowski (SP nr 9 w Łomży)
II nagroda  - Marlena Załęcka (SP nr 9 w Łomży)
III nagroda - Sylwia Plona (SP nr 9 w Łomży)

wyróżnienia: Dawid Gawryś (SP nr 9 w Łomży), Alicja Kopczewska (SP w Piątnicy), Karolina Andruk SP nr 9 w Łomży), Weronika Mroczkowska (SP nr 4 w Grajewie)

III KATEGORIA (uczniowie gimnazjum)

II nagroda
ex aequo - Anna Baczewska (PG nr 8 w Łomży), Paulina Talarska (PG nr 1w Zambrowie)

III nagroda
ex aequo - Adrianna Nieciecka (PG nr 6 w Łomży),  Gabriela Strzałkowska (Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem), Julita Szczech (PG w Kolnie)

wyróżnienie - Julia Tomaszewska (PG nr 9 w Łomży)

Ponadto do udziału w koncercie galowym decyzją dyrektora artystycznego festiwalu „BIG BIT”, Bernarda Karwowskiego zaproszone zostały: Magda Cwalina (SP w Piątnicy) i Marta Pióro (SP nr 9 w Łomży).

Gratulujemy

Załączniki

  1. IV BIG BIT - REGULAMIN
  2. KARTA ZGŁOSZENIA
  3. LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU
2011-03-28 11:09 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001