Piotr Wyleżoł Trio

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2012

Piotr Wyleżoł Trio

  • Piotr Wyleżoł TrioPiotr Wyleżoł
  • Piotr Wyleżoł TrioMichał Barański
  • Piotr Wyleżoł TrioŁukasz Zyta
Data: 6 stycznia 2012
Godzina: 18.00
Miejsce: Klub Pop Art (ul. Wojska Polskiego 3).
Bilety: 20 zł, młodzież szkolna i studenci – 15 zł.Piotr Wyeżoł (fortepian)

Jeden z najlepszych polskich pianistów. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 2001 roku. W czasie studiów laureat wielu nagród, m.in. międzynarodowego konkursu improwizacji jazzowej w Katowicach oraz Jazz Juniors w Krakowie. Otrzymał Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej a także nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Występował na wielu festiwalach (m.in. „Jazz Baltica”, „Leverkusen Jazz Tage”, „Jazz Jamboree”) i salach koncertowych ( jak Royall Albert Hall w Londynie czy „Olympia” w Paryżu ) kilkudziesięciu krajów świata. Od początku kariery lider własnych formacji. Ma w dorobku 5 autorskich płyt oraz kilkadziesiąt nagranych z innymi artystami i liczba ta stale rośnie.  Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami jak Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Billy Hart.
Poza działalnością konecrtową od 2008 roku prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.
www.piotrwylezol.com

Michał Barański (kontrabas)

Znakomity polski kontrabasista, wielokrotnie nagradzany (m.in. Grand Prix 40ty Jazz nad Odrą, “Anioł Jazzowy” - Bielska Zadymka Jazzowa). Współpracował z takimi jazzmanami jak: B.Terry, R. Kellaway, W. Galison, E. Henderson, B. Maupin,  Z. Namysłowski, T. Stańko, J. Śmietana, J. Mencel, G. Nagórski, M. Sikała, P. Baron, J. Torres, A. Zaryan, D. Miśkiewicz. Otrzymał również nagrodę indywidualną „Swingujący Kruk” na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album-muzyka jazzowa. W 2008 roku został wybrany przez czytelników Jazz Forum najlepszym kontrabasistą roku.
www.michalbaranski.weebly.com


Łukasz Żyta (perkusja)

Absolwent Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej  w Katowicach. Jeden z czołowych polskich perkusistów jazzowych. Laureat wyróżnień i nagród zespołowych oraz indywidualnych. Z zespołem Joint Venture otrzymał I nagrodę na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w 1995,  nagrodę na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrodę dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996). Jest też laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998). Otrzymał wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (1998). Ma na koncie współpracę z takimi muzykami jak: B. Watson, J. Ptaszyn Wróblewski, J. Muniack. A. Cudzich, J. Mencel, B. Terry, P. Wojtasik, J. Honzak, G. Nagórski, D. Murray, D. Friedman, Z. Namysłowski, T. Szukalski, H. Miśkiewicz, D. Oleszkiewicz, G. Auguścik, M. Tokaj.
www.myspace.com/lukaszzyta
"...czapki z głów - zatytułował swój artykuł jeden z niemieckich dzienników relacjonując występ tria Piotra Wyleżoła w Dusseldorfie..."


Marek Zieliński, dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris w  rozmowie z Krzysztofem Karwatem „Dziennik zachodni”"...Długo oczekiwana najnowsza płyta tria Piotra Wyleżoła jest nastrojowa i piękna. Choć w grze pianisty lidera i jego muzycznych towarzyszy nie brakuje tez drapieżności, emocji, a czasem wręcz jazzowej furii..."

Tomasz Handzlik „Gazeta wyborcza”"...Po raz kolejny Piotr Wyleżoł udowodnił, że jest twórcą doskonale znającym kierunek swojej artystycznej drogi. "Piano Trio" to dojrzale, wyważone jazzowe granie pełne refleksyjności, smaku, finezji, choć nie brakuje tu również mocniejszych akcentów..."


Jazz Forum The European Jazz Magazine

2011-10-12 10:30 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001