Muzyczne zaduszki

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2011

Muzyczne zaduszki

  • Muzyczne zaduszki
  • Muzyczne zaduszki
  • Muzyczne zaduszki
Na organizowanych od lat „Muzycznych Zaduszkach” wystąpił w tym roku kwintet Wojciecha Malko z programem „Projekt Volodia czyli Włodzimierz Wysocki w nowym brzmieniu”. Łomżyńska publiczność mogła usłyszeć nie tylko najbardziej znane kompozycje Wysockiego, ale także ich nowe wersje, oparte jedynie na oryginalnym temacie utworu. Były także multimedialne pokazy złożone z archiwalnych materiałów filmowych. Koncert odbył się 29 października w Klubie PopArt (MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3).

Początek godz. 19.00.
Bilety: 20 zł (młodzież szkolna i studenci – 15 zł)

Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego, ale nie jest to bynajmniej kolejne naśladownictwo słynnego barda z gitarą. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz - basista rockowej formacji - Przyjaciele Stefana i jednocześnie "dożywotni wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego, jak i jego osoby".

Wokalista zaprosił do projektu muzyków z różnych wrocławskich zespołów (Rokitowski, Malko, Gawron, Bińczak) grających na co dzień rock, flamenco, blues oraz jazz tradycyjny. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego (w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, perkusją i akordeonem.

Na koncercie będzie można wysłuchać najnowsze utwory zespołu, które ukazały się na wydanej latem bieżącego roku długo oczekiwanej, pierwszej płycie zespołu. Na krążku, oprócz już kultowych i często wykonywanych piosenek pojawią się również zupełnie nowe, nieznane piosenki Wysockiego. Ponadto zespół zapowiada premierowy pokaz wideoklipu zrealizowanego zimą bieżącego roku.

W krótkim okresie swojej działalności Projekt Volodia brał udział m.in. w takich wydarzeniach jak: Festiwal Wrocław NON-STOP, Międzynarodowy Festiwal Filmów o Włodzimierzu Wysockim, Festiwal Podwodny Wrocław…

Kilka razy zaprezentował się wymagającej publiczności w Łykendowym Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego oraz został entuzjastycznie przyjmowany podczas  występów w Teatrze Capitol, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Filharmonii Opolskiej, na scenie Art.- Parku w Warszawie oraz wielu salach widowiskowych w całym kraju…

W ubiegłym roku koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej „Trójce” ze Studia im. Agnieszki Osieckiej.

Projekt Volodia:
Janusz Kasprowicz – śpiew, gitara basowa, kontrabas elektryczny
Piotr Rokitowski – gitara elektryczna
Wojtek Malko – perkusja, prezentacja multimedialna
Robert Gawron – banjo, gitara flamenco, lutnia
Bogdan Bińczak – instrumenty perkusyjne, akordeon, przyśpiewk

2011-10-19 13:30 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001