Polska młodzież śpiewa... piosenki Starszych Panów

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2011

Polska młodzież śpiewa... piosenki Starszych Panów

  • Polska młodzież śpiewa... piosenki Starszych Panów
  • Polska młodzież śpiewa... piosenki Starszych Panów
13 listopada o godz. 18.00 w Klubie PopArt odbył się koncert wokalistki Małgorzaty Nakoniecznej i pianisty Pawła Lipskiego zatytułowany „Polska Młodzież śpiewa... Piosenki Starszych Panów“. W programie znalazły się piosenki zróżnicowane - liryczne i nastrojowe, ale także i z dużą dawką energii i humoru. Ponadczasowość tych piosenek jest powodowana świetnymi tekstami Jeremiego, a wyrafinowany muzyczny język Wasowskiego sprawia, że te utwory brzmią wciąż świeżo i nie trącają myszką. Usłyszeliśmy m.in: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Ja dla Pana czasu nie mam”, „Dla Ciebie jestem sobą”, „Na całej połaci śnieg”, „Dzień dobry, Mr Blues”, „Najcichszy tekst“ , „Walc Embarras“ i inne.

Małgorzata Nakonieczna – wokalistka.
tegoroczna maturzystka /18 lat/, Przygodę ze śpiewem zaczęła w wieku 4,5 lat.
Od tego czasu zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie występowała w programach muzycznych TVP czy TVN. Można ją było zobaczyć w programie „Szansa na sukces” , gdzie m.in. zwyciężyła w programie z grupą Bajm. Ma niezwykłą barwę głosu, świetnie interpretuje utwory jazzowe, soulowe. Bardzo dobrze też czuje się w piosence aktorskiej, poezji śpiewanej. Fascynuje ją jazz oraz podobne brzmienia takie jak soul funky, gospel, swing. W 2008 roku wygrała Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting” w Iławie. Od dwóch lat występuje wspólnie z Pawłem Lipskim jako akompaniatorem.

Paweł Lipski – pianista, akompaniator , aranżer, kompozytor.
Student Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w roku 2009.

Za jeden ze swoich największych sukcesów uważa udział w finale XXX Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków Jazzowych Jazz Juniors Kraków 2006. Od kilku lat cyklicznie przygotowuje projekty jazzowe na Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie oraz Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. Są wśród nich: „Klasyka na jazzowo”, „Rok liturgiczny w muzyce jazzowej” czy „Bach na jazzowo”. We wszystkich projektach jest również autorem kompozycji.

Paweł Lipski od wielu lat z powodzeniem oddaje się akompaniowaniu wokalistkom. Współpracował m.in z Patrycją Kazadi, Małgorzatą Nakonieczną, Dominiką Dulny i Eweliną Babiarz. Oprócz autorskich recitali z muzyką Agnieszki Osieckiej czy Kabaretu Starszych Panów ma na swoim koncie występy i nagrody na festiwalach: Stacja Kutno, OFPA w Rybniku czy Kalinowe Noce, Kalinowe Dnie w Częstochowie. Wielokrotny uczestnik warsztatów jazzowych w Puławach czy Koszalinie. Od lat współpracuje ze Studiem Piosenki Pop – Art przy Miejskim Domu Kultury w Łomży jako aranżer i akompaniator, Filharmonią Kameralną w Łomży jako akompaniator i aranżer oraz z organizatorami Muzycznych Dni Drozdowo – Łomża. Jest liderem trio jazzowego , wzbogaconego przy niektórych projektach o kwartet smyczkowy.

Paweł Lipski: "Pomysł na wykonywanie piosenek starszych panów zrodził się w roku 2010, kiedy to wspólnie z Małgosią odwiedziliśmy dwa duże festiwale - III Ogólnopolski Konkurs Piosenek Starszych Panów "Piosenka jest dobra na wszystko” organizowany w Warszawie oraz „STACJA KUTNO” - VI Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego  Jeremiego Przybory. W obu przypadkach mogliśmy spotkać się z ludźmi, którzy tak, jak my byli i pozostają zachwyceni twórczością mistrza Jeremiego. W obu przypadkach udało też się odnieść sukces- Małgorzata z moją skromną pomocą wyśpiewała w Kutnie drugie, a w Warszawie pierwsze miejsce konkursowe".

2011-11-02 12:14 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001