Funkowa majówka

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2012

Funkowa majówka

 • Funkowa majówka
2 maja 2012 w Klubie Pop Art MDK-DŚT odbyła się muzyczna majówka; w tym roku w klimacie funkowym.

Paweł Lipski Band & Michał Kaczmarek to projekt muzyczny, który jest owocem spotkania dwóch młodych muzyków- Pawła Lipskiego i Michała Kaczmarka w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej.

Tak, jak przed laty historyczny duet Kuba Badach-Grzegorz Jabłoński, chłopcy spotykali się w Akademiku Parnas, gdzie w atmosferze jazzowych spotkań, Paweł zasiadał do pianina w swoim pokoju 106, a Michał z radością włączał się we wspólne muzykowanie. Zbieżne gusta muzyczne oraz wzajemna sympatia doprowadziły w rezultacie do powołania duetu „Kaczmar Duo“. Radosna mieszanka utworów Michała oraz standardów światowj muzyki soul i pop w energetycznej oprawie bandu złożonego z łomżyńskich młodych muzyków - Artura Pawelczyka (bass) oraz Rafała Kazimirskiego (gitary), a także lublinianina na stałe mieszkającego w stolicy - Maćka Wojcieszuka (drums) w aranżacjach Pawła napewno przywoła uśmiech na twarzy niejednego widza.

Paweł LIPSKI


Pianista, akompaniator, aranżer. Jest studentem Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w roku 2009.
Za jeden ze swoich największych sukcesów uważa udział w finale XXX Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków Jazzowych Jazz Juniors Kraków 2006. Od kilku lat cyklicznie przygotowuje projekty jazzowe na Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie oraz
Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. Są wśród nich: "Klasyka na jazzowo", "Rok liturgiczny w muzyce jazzowej" czy "Bach na jazzowo". We wszystkich projektach jest również autorem kompozycji.

Od wielu lat z powodzeniem oddaje się akompaniowaniu wokalistkom. Współpracował m.in z Patrycją Kazadi, Małgorzatą Nakonieczną i Dominiką Dulny.  Oprócz autorskich recitali z muzyką Agnieszki Osieckiej czy Kabaretu Starszych Panów ma na swoim koncie występy i nagrody na festiwalach: Stacja Kutno, OFPA w Rybniku czy Kalinowe Noce, Kalinowe Dnie w Częstochowie".

Wielokrotny uczestnik warsztatów jazzowych w Puławach czy Koszalinie. Od lat współpracuje ze Studiem Piosenki Pop - Art przy Miejskim Domu Kultury w Łomży jako aranżer i akompaniator,  Filharmonią Kameralną w Łomży jako akompaniator i aranżer oraz z organizatorami Muzycznych Dni Drozdowo - Łomża.

Jest liderem trio jazzowego , wzbogaconego przy niektórych projektach o kwartet smyczkowy.

Michał KACZMAREK


Lat 24. Ur. 09.12.1987 w Ostrowie Wielkopolskim. Pochodzi z muzycznej rodziny; od najmłodszych lat muzykę zaszczepiał mu ojciec, wychowywał na muzyce ludowo-folkowej, która była zawsze obecna w jego domu. Wraz  z rodzinną kapelą uczestniczył w muzycznych przedsięwzięciach, które kształtowały wrażliwość i budowały kanon inspiracji młodego Michała. W roku 1998 rozpoczął naukę gry na trąbce, którą po 6. latach ukończył, aby zająć się śpiewem. W 2003 roku Michał wziął udział w swoim pierwszym Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Kaliszu zdobywając Nagrodę. Dwa miesiące później na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Młodzieżowej we Wrocławiu, zdobył główną Nagrodę Grand Prix.
Od roku 2007 rozpoczął studia muzyczne w Katowicach, na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, które ukończył w 2010 roku.


Na swojej drodze muzycznej wziął udział w wielu przedsięwzięciach Symfoniczno Popowych m.in. „Michael Jackson Symfonicznie“, „Śpiewaj Tańcz” wraz z Grażyną Brodzińska. Obecnie przygotowuje się do nowego projektu z cyklu Muzyki Popowo - Symfonicznej, Whitney Houston Symfonicznie. Mimo tak młodego wieku współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in.: Tatianą Okupnik, Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Piasecznym, Anią Wyszkoni, Kubą Badachem, Kayah, Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Grzegorzem Turnauem, Ryszardem Rynkowskim i wieloma innymi.

Do najważniejszych sukcesów może zaliczyć:

 • Nagroda Specjalna i Wyróżnienie od Zbigniewa Hołdysa – Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop - Słupsk  2008 r.
 • Grand Prix Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej im.B.Klimczuka – Kozienice 2005r
 • Grand Prix Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej – Bielsko Biała 2007r.
 • Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Filmowej „Soundtrack 2008” – Łomża 2008r.
 • I miejsce – Festiwal Muzyki Seweryna Krajewskiego – Brzeziny 2009r
 • Nagroda Specjalna od Zbigniewa Zamachowskiego – Festiwal Muzyki Seweryna Krajewskiego – Brzeziny 2009r.
 • Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop – Słupsk 2009r.
 • Nagroda w kategorii OPEN za własną kompozycję – Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop – Słupsk 2009r.
 • Nagroda Główna - Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich
 • „Pejzaż bez Ciebie” TVP 2 – Opera Nova Bydgoszcz 2009
 • Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „SERCA BICIE 2010”
 • Nagroda Publiczności - Ogólnopolski Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „SERCA BICIE 2010”

2012-04-26 11:20 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001