Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2014

Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...

  • Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...
  • Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...Fot. Marcin Kossakowski
  • Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...Fot. Marcin Kossakowski
  • Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...Fot. Marcin Kossakowski
  • Przyjaciele Pani Hani z Tadeuszem Drozdą...Fot. Marcin Kossakowski
W tym roku w ramach koncertu „Przyjaciele Pani Hani” wystąpił znany aktor estradowy, satyryk, publicysta i bardzo lubiany prezenter telewizyjny Tadeusz Drozda. Koncert odbył się 9 listopada w Centrum Kultury na Sadowej 12. Wstęp wolny.

Tadeusz Drozda - mgr inż. elektryk aktor i autor kabaretowy, założyciel wraz z Janem Kaczmarkiem kabaretu "ELITA" we Wrocławiu. Występował w "Elicie" do roku 1976, potem przeprowadza się do Warszawy, gdzie podejmuje współpracę z telewizją. Przez lata jeden z najpopularniejszych showmanów i satyryków polskiej telewizji. W 1998 roku uznany przez miesięcznik "Sukces" za najbardziej lubianego Polaka, którego każdy chciałby zaprosić do domu (2 miejsce Marcin Daniec, 3 - Jacek Kuroń). Twórca wielu programów telewizyjnych, niedawno obchodził 35-lecie pracy w telewizji, popularny jako Dyżurny Satyryk Kraju dzięki prowadzonemu przez osiem lat programowi o tym samym tytule.

W programie pierwszym prowadził przez 10 lat licencyjny amerykański program "Śmiechu Warte" i po 500 programie zrezygnował mimo gigantycznej oglądalności. W telewizji "POLSAT" przez siedem lat emitowany był pisany i reżyserowany przez Drozdę program "Dyżurny satyryk Kraju" - po 350 programie program zszedł z anteny.

Największym ostatnio sukcesem Tadeusza Drozdy jest reżyserowany przez niego program typu talk show emitowany w drugim programie TVP w soboty o godz 19.00 "Herbatka u Tadka", gdzie zapraszane są najbardziej prominentne osoby naszego kraju. W programie wystąpili niemal wszyscy najpopularniejsi Polacy. Program ten zajął pierwsze miejsce jako najlepszy talk show na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, a Drozda otrzymał pierwszą nagrodę w plebiscycie na najpopularniejszego artystę na tym samym festiwalu. Wyemitowano już 114 programów. Oglądalność programu waha się od 2 do 4 mln. widzów. "Herbatkę" pokazuje też na swojej antenie TV "Polonia".

Tygodnik "Polityka" zadał pytanie swoim czytelnikom, który talk show jest wg. nich najlepszy i "Herbatka" zajęła pierwsze miejsce wśród mężczyzn (32% za) i drugie wśród kobied (23% za). W 2003 i 2004 r. wg. badań OBOP-u był najpopularniejszym artystą występującym w programach rozrywkowych. Występuje też na estradzie. Ostatni jego program "Drozda& Sami Swoi" wystawiony w kino-teatrze "BAJKA" był bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę.

Tadeusz Drozda to wszechstronny twórca telewizyjnym i estradowym. Pisywał cotygodniowe felietony do "Angory", "Życia Warszawy", "Superexpresu", "Nowego Dnia" i innych. Niektóre z tych felietonów przeczytać można na stronie: www.drozda.pl .Poza tym koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa płyty i jest jedynym satyrykiem, który został przez prezydenta odznaczony za całokształt osiągnięć zawodowych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.www.drozda.pl

Czytaj także "Hanka Bielicka wciąż pamiętana" na 4LOMZA.PL

Zdjęcia z koncertu : Marcin Kossakowski

2014-11-03 11:47 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001