Noc Muzeów w Galerii Pod Arkadami

Foto nr 2464
Fotogaleria
Już za kilka dni Noc Muzeów ! 16. maja gorąco zapraszamy do Galerii Pod Arkadami. Tam czekać będą na Was atrakcje: O 18:00 - warsztat artystyczny "Grafika w podróży", które poprowadzą Agnieszka Chojnowska i Kaja Kozon oraz o 19:00 oprowadzanie autorskie po wystawie "Tu i Teraz" z Maciejem Czyżewskim. Pozwólcie się Państwo porwać w podróż po kulturze. Będzie nam niezmiernie miło Państwa gościć…

Maciej Czyżewski

Urodzony w 1985 roku. Studia na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2005 - 2010. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 2010 roku w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka, aneks w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego prof. Edwarda Tarkowskiego. W 2018 roku otrzymał stopień doktora sztuki oraz stanowisko adiunkta. Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem utrzymanym w nurcie współczesnego realizmu. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Współtwórca realizacji malarskich w przestrzeni publicznej. Prodziekan ds. nauki i badań naukowych Wydziału Malarstwa w roku akademickim 2018/2019. W latach 2016 – 2020 oraz 2020 – 2024 członek Uczelnianej Komisji Wyborczej. W latach 2020 – 2024 członek Komisji Regulaminowo – Statutowej. Powołany na stanowisko Kierownika Katedry Malarstwa i Rysunku dla studentów I roku na kadencję 2024 – 2028. W roku 2025 otrzymał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Od 2026 jest profesorem uczelni. 

Fotogaleria