
Data: 9.03.2025
Godzina: 11:00
Miejsce: Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Bilet rodzinny: 30 zł (opiekun + dziecko) do kupienia w Kasie MDK-DŚT lub przed spektaklem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
O spektaklu
FINTIKLUSZKI, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej Teatr Małe mi ukazuje przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą - laureatkę Nowej Tradycji 2013.
W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają
zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo i ich opiekunowie.
Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.
Scenografia - Mikołaj Malesza
O Teatrze
Małe Mi to ja – Sława Tarkowska Jestem absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Tyflopedagogiki na APS i Studium Socjoterapii w Warszawie.
Jestem lalkarką, aktorką, animatorką kultury (w projekcie Gmina Supraśl – Mała Ojczyzna Wielki Świat) bajkoterapeutką, prywatnie Mamą dla Martuszki i Weroniki, Babi dla Jagienki i Małgosi. Współtworzyłam teatr „Pod Orzełkiem” i „K3”.
Grałam lalkarkę w spektaklu Anny Seniuk „Hops oto Drops”.
Teatr to mój zawód, pasja i życie. Kształcę się i biorę udział w licznych projektach m.in. Projekt „Dorman. Archiwum otwarte”, „Teatr – sztuka społeczna”, kursy improwizacji teatralnej.
Jestem stypendystką Ministra Kultury w dziedzinie TEATR z 2019 roku.
Od 2012 roku tworzę autorski Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi.
Małe Mi to teatr profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów. Teatr który bawi i uczy. Przemawia środkami o wysokiej kulturze nie infantylizując treści ani formy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Muzycznie z Karoliną Cichą, Katarzyną Jackowską-Enemuo, Antkiem Sojką, Jackiem BUDYNIEM Szymkiewiczem, Jackiem Mazurkiewiczem, Bartoszem Gułajem, scenograficznie z Mikołajem Maleszą, Katarzyną Samosiej. Reżysersko teatr wspierał Piotr Bikont. Podczas licznych wędrówek teatr znakomicie sprawdził się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.
Teatr Małe Mi wystawiał swoje spektakle na targach książek, w klubokawiarniach, bibliotekach, domach kultury, domach dziecka, szpitalach, szkołach i przedszkolach, których zliczyć i wymienić nie sposób. Podczas występów w tak różnych miejscach i przestrzeniach teatr wypracował własny, autorski sposób sprawnej i efektownej aranżacji planu scenicznego zawsze dbając o artystyczne środki przekazu na jak najwyższym poziomie i w jak najbardziej przystępnej formie.