SZTUKA MYŚLENIA - DYSKUSJA

Foto nr 1601
Fotogaleria
w ramach Pełna Kultura w Domu

Teatr Słowackiego  zaprasza na comiesięczne spotkania "Sztuka myślenia" Tym razem tematem dyskusji jest "Zwodnicze piękno apokalipsy". Razem z prowadzącymi: Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim, teatr będzie gościć Dariusza Czaję i Tomasza Stawiszyńskiego.

Prof. dr hab. Dariusz Czaja to antropolog kultury, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, eseista, recenzent muzyczny i redaktor kwartalnika "Konteksty. Jest autorem licznych publikacji, m.in.: „Sygnatura i fragment. Narracje antropologiczne”, „Anatomia duszy. Figury wyobraźni i gry językowe”, „Gramatyka bieli. Antropologia doświadczeń granicznych”, „Cena sztuki. Tezy o zaczarowaniu” i wielu innych.

Dr Tomasz Stawiszyński - filozof, eseista i autor bestsellerowej książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii" , autor dwóch zbiorów wierszy „Nie ma takiego imienia” i „Rzecz ciemna”. Prowadzi w TOK FM audycje: „Godzina Filozofów” i „Kwadrans Filozofa”. Wspólnie z żoną, Cvetą Dimitrovą stworzył internetowy podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”. Wcześniej prowadził programy w TVP Kultura i przez lata związany był z „Dziennikiem” i „Newsweekem”.

Sztuka myślenia na żywo 19 kwietnia  o godz. 20:00
https://www.facebook.com/TeatrSlowackiego/

Fotogaleria