II warsztaty perkusyjne

Strona główna » Muzyka » Warsztaty

II warsztaty perkusyjne

  • II warsztaty perkusyjne
  • II warsztaty perkusyjne
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II Warsztatach Perkusyjnych DRUMS WORKSHOP ŁOMŻA 2011, które będą odbywać się w czasie ferii zimowych. Zajęcia będą odbywały się w trzech grupach: grupie zero – dla osób, które nigdy nie miały styczności z instrumentem i dwóch grupach dla osób mniej i bardziej zaawansowanych. Warsztatowicze złączą również swoje siły w zespołach perkusyjnych. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli szansę pokazać nabyte na warsztatach umiejętności na koncercie finałowym w ostatni dzień warsztatów.

Na warsztaty zapraszamy także wokalistów, którzy stworzą zespół wokalny wykonujący muzykę brazylijską i etniczną, mający wystąpić w towarzyszeniu perkusistów na koncercie finałowym. Zajęcia wokalne będą odbywały się bez podziału na grupy, a od osób chętnych nie wymaga się doświadczenia muzycznego – wszystkie potrzebne umiejętności zostaną przekazane na zajęciach.

Klasy perkusji oraz zespoły perkusyjne poprowadzi Przemek Starachowski,
Zespół wokalny poprowadzi Anna Kaptór.

Szczegółowy plan zajęć oraz karta zgłoszeniowa do pobrania w załączniku.
Wszelkie pytania dotyczące warsztatów prosimy kierować do prowadzącego warsztaty pod numer 782-337-427 lub na skrzynkę mailową Projektu Artystycznego Pracownia Sztuki Perkusyjnej: pracowniasp@gmail.com (gdzie prosimy również wysyłać wypełnioną kartę zgłoszeniową).

Zachęcamy do przeczytania artykułu o I Warsztatach Perkusyjnych 2010: http://4lomza.pl/index.php?wiad=21095

Projekt Artystyczny Pracownia Sztuki Perkusyjnej – projekt autorstwa Przemka Starachowskiego powstały we wrześniu 2010 roku mający na celu stworzenie w Łomży silnej grupy perkusistów i zespołu perkusyjnego oraz organizowanie różnego rodzaju inicjatyw artystycznych, w tym również warsztatów, koncertów i imprez. Celem wszystkich działań miałoby być ustanowienie Łomży „Polską stolicą sztuki perkusyjnej”.

Przemek Starachowski – urodzony w Łomży w 1990 r. W latach 2001-2009 uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. W Łomży w klasie prof. Zbigniewa Lange. Swój warsztat szkolił również pod okiem takich perkusistów jak: Marcin Jahr, Cezary Konrad, Stanisław Skoczyński oraz Mohammad Rasouli. Uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach w latach 2005-2008. Stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej 2006-2007, Finalista XXX Konkursu „Jazz Juniors” 2006, Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego 2007. W latach 2004-2008 współtwórca trio jazzowego Lipski/Starachowski/Lipski, z którym występował m.in. na Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża (autorskie programy w latach 2006 i 2007). Od 2005 r. perkusista Studia Piosenki POP ART, od 2008 r. perkusjonista Stowarzyszenia Niechcianych Poetów. Od trzech lat uczestniczy w ewangelizacyjnych trasach koncertowych z Jane Jackson – angielską artystką nurtu gospel i worshipsong, obejmujących całą Polskę. Prowadził warsztaty perkusyjne w Łomży w 2007 r. i 2010 r.(I Warsztaty Perkusyjne Drum Workshop Łomża 2010) oraz cykl audycji muzycznych w 2009 r. zorganizowany przez Filharmonię Kameralną w Łomży. Miał okazję gościć na scenach wielu polskich miast m.in. krakowskiej Rotundy czy warszawskiego Studia Polskiego Radia S1, w towarzystwie wielu znanych nazwisk. Od 4 lat współpracuje z wokalistką Anną Kaptór z którą zagrał m.in. na festiwalach: Soundtrack, Novum Jazz Festiwal, Puławskich Zaduszkach Jazzowych, Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej i wielu innych. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Łodzi, mieszka w rodzinnym mieście gdzie pracuje nad płytą w zespole Loony Anusiak Band oraz zajmuje się projektem artystycznym Pracownia Sztuki Perkusyjnej.


Anna Kaptór – urodzona 1990 r. w Puławach. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. w Puławach, w klasie fletu poprzecznego (prof. Maria Grabiec). W latach 2005-2008 uczestniczyła czterokrotnie w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, w klasie wokalu, pracując z takimi artystami jak: Janusz Szrom, Inga Lewandowska, Janusz Szprot, Dorota Miśkiewicz, Ewa Bem, Sibel Kose, Wojciech Majewski, Bogdan Hołownia, Mariusz Bogdanowicz, Sebastian Frankiewicz, Kazimierz Jonkisz, Wojciech Pulcyn. W 2007 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Stowarzyszenie Niechcianych Poetów, śpiewając i grając na flecie poprzecznym. Stowarzyszenie zdobyło uznanie na wielu festiwalach m.in.: III miejsce w ogólnopolskim Festiwalu „Ogrody Piosenek” oraz gościła na wielu scenach m.in. w Lipsku, Krakowie i Sandomierzu. We wrześniu tego samego roku zdobyła Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej „Soundtrack” w Łomży. Związanie się z łomżyńskim środowiskiem artystycznym zaowocowało gościnnymi występami z Trio Lipski/Starachowski/Lipski oraz Studiem Piosenki Pop Art. W 2008r. rozpoczęła koncerty z własnym zespołem, z czego najważniejszy to inauguracyjny koncert w ramach Novum Jazz Festival w Łomży. W 2008 r. została zaproszona do współpracy z angielską wokalistką gospel, Jane Jackson, czego owocem były trzy trasy koncertowe po Polsce (w latach 2008-2010). Od 2009 r., dwukrotnie  zasiadała w Jury Festiwalu Big Bit w Łomży. W lutym 2010 roku współtworzyła  I Warsztaty Perkusyjne w Łomży. Obecnie jest studentką Akademii muzycznej w Łodzi oraz pracuje  nad muzycznym projektem Loony Anusiak Band, współtworzonym z perkusistą Przemkiem Starachowskim.Sponsorzy:

Center Mebel www.center-mebel.pl

H U Design http://hudesign.pl/

Drukarnia Kamil Borkowski http://www.drukarnia-kb.pl/

Lista sponsorów jest nadal otwarta! – prosimy o kontakt 782-337-427

Załączniki

  1. KARTA ZGŁOSZENIA / PDF
  2. KARTA ZGŁOSZENIA / WORD
  3. SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATÓW / PDF
  4. SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATÓW / WORD
2011-01-07 09:57 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001