Zajęcia perkusyjne

Strona główna » Muzyka » Warsztaty

Zajęcia perkusyjne

  • Zajęcia perkusyjne
Codziennie od 10:00 – 12:00 zapraszamy na zgłębianie podstaw gry na perkusji. Każdy uczestnik będzie miał okazję dowiedzieć się jak jest zbudowany rytm oraz pozna podstawy techniki gry na werblu i zestawie perkusyjnym. Poziom podstawowy daje możliwość spróbowania różnorodnych sposobów gry na perkusji i samodzielnego budowania rytmów.

Dla osób które poznały już podstawy gry na perkusji, proponujemy zajęcia indywidualne oparte na nauce rudimentów i zapisu nutowego mający na celu uzyskanie prawidłowej techniki gry na perkusji. Na zestawie perkusyjnym każdy z uczestników będzie miał okazje podszkolić swój „ Groove” oraz popracować na brzmieniem rytmów wychodzących spod jego rąk.

Dla doświadczonych perkusistów mamy przygotowaną dawkę muzyki latynoskiej, jazzowej i rytmów nieregularnych a do tego mnóstwo zagadnień technicznych opartych na materiałach Międzynarodowego Towarzystwa Sztuki Perkusyjnej (Percussive Arts  Socienty) oraz improwizacje na zestawie perkusyjnym.

Szczegółowy program zajęć:


I stopień: Podstawowy (lipiec 2011, godz. 10.00-12.00)

- Podstawy gry na perkusji (budowa rytmu, podstawowe podziały rytmiczne, podstawy techniki gry na werblu i zestawie perkusyjnym)
- Podstawowe rytmy (oparte na różnych przykładach utworów muzycznych) oraz różnorodne sposoby gry na perkusji (techniki gry na zestawie perkusyjnym)
- Praca na utworach wybranych z uczestnikiem

II stopień: Średniozaawansowany (indywidualnie - 10 godzin zegarowych)

- Werbel - rudimenty, zapis nutowy, techniki gry na werblu
- Zestaw Perkusyjny - praca nad groovem, feelingiem, brzmieniem, akcentowaniem w grze na zestawie perkusyjnym uczestnika oraz nauka rytmów oparta o podkłady i utwory muzyki współczesnej
- Praca na utworach wybranych z uczestnikiem

III stopień: Zaawansowany (indywidualnie - 5 godzin zegarowych)

- Werbel – praca na utworach werblowych (Pratt, Zegalski) odwołująca się do różnorodnych technik gry (m.in. Technika Moellera , Matched Grip, Traditional Grip etc.) oraz rudimentów (PAS International Drum Rudiments)
- Zestaw Perkusyjny – latin, jazz, rytmy nieregularne i inne, improwizacja na zestawie perkusyjnym (m.in. augmentacja, dyminucja, frazowanie)
- Podstawy pracy studyjnej (nagrania utworów

Każdy stopień zaświadczany jest certyfikatem ukończenia.
Możliwość konsultacji indywidualnych poza ogólnym systemem nauki.
Wszelkie prawa zastrzeżone ® Przemysław Starachowski 2011.

Kontakt: Przemysław Starachowski 782 337 427, e-mail:procowniasp@gmail.com

2011-07-05 14:32 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001