Pracownia Plastyczna

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna
Pracownia Plastyczna

Pracownia Plastyczna

Pracownia plastyczna powstała w 1991 roku, aby stworzyć sprzyjające warunki do rozwoju dzieci i młodzieży szczególnie utalentowanych oraz do rozwijania ich zainteresowań. Obecnie mieści się w budynku przy ulicy Dmowskiego. Prowadzi ją instruktor Anna Bureś. Zapraszamy do naszej pracowni dzieci i młodzież w wieku 7 - 20 lat.

Celem zajęć jest rozwijanie i ukierunkowanie kreatywności uczestników i doskonalenie ich umiejętności posługiwania się technikami plastycznymi. Zajęcia charakteryzują się indywidualizacją pracy z dzieckiem, dostosowaniem do jego potrzeb i umiejętności. W małych grupach zróżnicowanych wiekowo, dzieci poznają techniki (malarskie, rysunku, grafiki, form przestrzennych i półprzestrzennych, dekoracyjne) wykorzystując różnorodne materiały plastyczne. W przyjaznej atmosferze podczas twórczej pracy dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Zajęcia odbywają się cyklicznie w ciągu całego roku szkolnego (dla każdej grupy raz w tygodniu).

Dodatkowo organizujemy otwarte zajęcia w ferie zimowe i wakacje. W okresie letnim dla uzdolnionych dzieci i młodzieży organizujemy warsztaty plastyczne w ciekawych miejscach w całej Polsce, łącząc je z atrakcjami turystycznymi (zwiedzaliśmy Wilno, Lwów, wyspę Borholm, Bieszczady, Kazimierz Dolny i okolice, Zamość, Sandomierz, Ustkę i wiele innych pięknych polskich miast).

Młodzież, która stawiała swoje pierwsze kroki i poznawała tajniki warsztatu plastycznego w naszej pracowni, uczy się dziś w Liceum Plastycznym, studiuje w uczelniach akademickich, uniwersyteckich i politechnikach w całej Polsce. Odnotowaliśmy też wiele sukcesów w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i lokalnych.

Ponadto pracownia organizuje:
- wystawy w galeriach, na których prezentowana jest twórczość plastyczna młodych artystów z pracowni i łomżyńskich szkół;
- konkursy o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim i lokalnym.

Adres:
18-400 Łomża, ul. Dmowskiego 2c
tel. 086 216 67 91

2008-06-25 10:58 Opublikował: Admin

Trzy nagrody i trzy wyróżnienia

  • Trzy nagrody i trzy wyróżnieniaPraca Dominiki ZUzgi
  • Trzy nagrody i trzy wyróżnieniaPraca Ady Żelaznej
  • Trzy nagrody i trzy wyróżnieniaPraca Julii Kozłowskiej
  • Trzy nagrody i trzy wyróżnieniaPraca Leny Zuzgi
  • Trzy nagrody i trzy wyróżnieniaPraca Mai Przestrzelskiej
  • Trzy nagrody i trzy wyróżnieniaPraca Tosi Pisalskiej
Trzy nagrody i trzy wyróżnienia zdobyła Pracownia Plastyczna MDK-DŚT w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój pomysł na wnętrze”, którego organizatorem jest Galeria Śleńdzińskich w Białymstoku.

„Mój Pamiętnik” to cykl 18 dwustronnych obrazów Ludomira Sleńdzińskiego, na których artysta opowiedział pędzlem losy swojego życia. Niczym na kartach pamiętnika utrwalił najważniejsze wydarzenia z własnej przeszłości. Zadaniem  uczestników konkursu było zilustrowanie swojego wymarzonego pokoju lub całego mieszkania, przestrzeni muzealnej bądź pracowni plastycznej.

Wśród laureatów znaleźli się :
- Ada Żelazna, 7 lat, Fotel-huśtawka, WYRÓŻNIENIE
- Dominika Zuzga, 10 lat, Pokój z antresolą, NAGRODA
- Lena Zuzga, 10 lat, Łóżko z baldachimem, NAGRODA
- Antonina Pisalska, 12 lat, Smocze sny, NAGRODA
- Maja Przestrzelska, 14 lat, Niebieski pokój, WYRÓŻNIENIE
- Julia Kozłowska, 18 lat, Pokój w dziupli, WYRÓŻNIENIE

Nagrody przyznano również ośmiu instruktorom - za opiekę artystyczną. W tym gronie znalazła się też Anna Bureś.

Finał konkursu odbył się 1 czerwca 2019 na  Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

2019-06-03 11:10 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001