Studio Piosenki PopArt

Strona główna » Muzyka » Studio Piosenki PopArt
Studio Piosenki PopArt

Studio Piosenki PopArt

Studio Piosenki POPART, to oryginalny, muzyczny projekt instruktora MDK-DŚT - Bernarda Karwowskiego, w którym uczestniczy grupa utalentowanych wokalnie młodszych i starszych nastolatków z łomżyńskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Do współpracy udało mu się pozyskać grupę młodych, zdolnych łomżyńskich muzyków. Z POPARTEM współpracują też studenci uczelni artystycznych oraz zawodowi instrumentaliści i aranżerzy.

Dorobek Studia Piosenki, które działa nieprzerwanie od 1995 roku, to kilkanaście monograficznych programów poświęconych gwiazdom popu, rocka, rhythm and bluesa i soulu.

Utalentowanych wokalnie członków POPARTU można  usłyszeć w repertuarze Elvisa Presleya i Chucka Berry’ego,  wykonujących pastisze światowych przebojów muzyki pop, a także jak a cappella i z towarzyszeniem muzyków Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej oraz  rokendrolowej sekcji śpiewają kolędy i utwory The Beatles, bo i takie artystyczne wyzwania  Studio Piosenki i jego szef chętnie podejmują.

Oprócz tego festiwale, warsztaty i udział w różnego rodzaju muzycznych wydarzeniach  - wszystko to sprzyja artystycznemu rozwojowi młodych ludzi i inspiruje do tworzenia kolejnych programów.

2008-06-26 13:43 Opublikował: Admin

„To właśnie my!” – bigbitowa premiera studia piosenki POPART

11 czerwca 2017r godzina 19.00
Sala widowiskowa MDK-DŚT, ul. W.Polskiego 3
Wstęp wolny

I znów kolejna generacja młodych wokalistów POPARTU sięga po rock’and’rollowy repertuar z epoki big bitu. Oprócz piosenek Czerwonych Gitar (jedna z piosenek tego zespołu nadała tytuł nowemu programowi grupy) Kasi Sobczyk, Czesława Niemena i innych polskich wykonawców z lat 60.tych , często w nowych aranżacjach, podopieczni Bernarda Karwowskiego z towarzyszącą im sekcją instrumentalna pod kierunkiem Pawła Lipskiego wykonają także kilka światowych przebojów gwiazd rock and rolla.

Studio piosenki POPART: Dawid Baranowski, Laura Bzura, Patrycja Chyl, Mateusz Konik, Oliwier Krzykowski, Lena Kulaszewska, Julia Śmiarowska, Maja Wronowska, Gabrysia Zubrzycka, Urszula Sulkowska, Franek Przybylski; Gościnnie – Olga Szlesińska i Kostek Bagiński

Zespół muzyczny:
- Paweł Lipski – instrumenty klawiszowe
- Przemek Kamiński – gitara elektr.
- Czarek Borusiewicz – gitara elektr.
- Artur Pawelczy – gitara basowa
- Mateusz Kurkowski – saksofon
- Przemek Starachowski - pekusja

2017-06-05 11:32 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP