Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”

Strona główna » Plastyka » Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”
Na konkurs wpłynęło 731 prac z placówek oświatowych z całej Polski. Komisja konkursowa w składzie: Przemysław Karwowski – artysta plastyk, kierownik Galerii „Pod Arkadami” w Łomży, Katarzyna Swoińska – nauczyciel grafiki w Liceum Plastycznym w Łomży, Anita Krasucka – artysta grafik, Anna Zuzga – plastyk, Anna Bureś – instruktor plastyki MDK-DŚT oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do tematu. Po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym autorom:

Kategoria Szkoła Specjalna

NAGRODY
Angelika Bogdańska,  ZSS w Łomży, n-lka Beata Szczecińska
Eliza Rzepska, SPdP  Nr 1 w Łomży, n-lka Beata Przestrzelska
Joanna Tyc, SOSW w Szczytnie, op. Natalia Więcek
Wiktoria Chmielewska, SOSW w Szczytnie, op. Natalia Więcek

W kategorii Szkoła Podstawowa Klasy I – III

NAGRODY
Gabriela Wąsik, 9 lat, MDK w Bolesławcu, n-lka Katarzyna Sas
Viktoria Dovhaniuk, 8 lat, SP Nr 341 w Warszawie, n-lka Katarzyna Kosińska
Agata Kurczak, 9 lat, NOK w Nowym Dworze Mazowieckim, n-lka Małgorzata Omelańczuk – Pawluk
Nikola Brandys, 8 lat, SP Nr 36 w Bielsku Białej, n-lka Magdalena Wrucha

WYRÓŻNIENIA
Weronika Grzyb, 6 lat, PM w Katowicach, n-lka Agnieszka Zając – Wnukowska
Kalina Pniewska, 9 lat,  MDK w Gdyni, n-lka Bogna Pniewska
Oliwia Pelc, 9 lat, SP Nr 341 w Warszawie, n-lka Katarzyna Kosińska
Joanna Kidoń, 9 lat, MDK w Bolesławcu, n-lka Katarzyna Sa

Kategoria Szkoła Podstawowa klasa IV – VI

NAGRODY
Maksymilian Olszewski, 12 lat, SP Nr 20 w Warszawie, n-lka Lucyna Makowska
Nina Urbanek, 12 lat, SP Nr 4 w Skierniewicach, n-l Paweł Legięcki
Katarzyna Szczygieł, 11 lat, PM w Katowicach, n-lka Agnieszka Zając – Wnukowska
Alicja Saran, 12 lat, SP Nr 7 w Lublinie, n-lka Grażyna Zabłocka
Nikola Janiak, 10 lat, MDK w Płocku, n-lka Danuta Znyk

WYRÓŻNIENIA
Maja Pniewska, 12 lat, MDK w Gdyni, n-lka Bogna Pniewska
Barbara Trelińska, 11 lat, , MDK w Gdyni, n-lka Bogna Pniewska
Julia Konecka, 12 lat, SP Nr 341 w Warszawie, n-lka Katarzyna Kosińska
Kinga Tyszkowska, 12 lat, SP w Starych Babicach, n-lka Magdalena J. Karpowicz
Zuzanna Krot, 10 lat, PM w Katowicach, n-lka Agnieszka Zając – Wnukowska

Kategoria klasa VII – Gimnazjum

NAGRODY
Anna Czajka, 13 lat, SP Nr 30 w Lublinie, n-lka Katarzyna Stanuch
Natalia Kisiel, 14 lat, SP Nr 1 w Łomży, n-lka Agnieszka Chojnowska
Igor Lemański, 13 lat, SP w Pniewie, n-lka Małgorzata Dobrzyńska
Natalia Słota, 15 lat, SP Nr 4 w Polkowicach, n-lka Krystyna Bajon
Paulina Uszyńska, 14 lat, OSSP w Ciechanowcu, n-lka Barbara Pełszyk

WYRÓŻNIENIA
Paweł Kossakowski, 14 lat, SP Nr 10 w Łomży, n-lka Marta Kisiel
Natalia Brelik, 14 lat, SP Nr 7 w Kołobrzegu, n-lka Krystyna Jodłowska
Julia Perużyńska, 14 lat, MDK w Rybniku, n-lka Milada Więckowska
Dawid Dudek, 13 lat, SP Nr 24 w Lublinie, n-lka Katarzyna Stanuch
Martyna Sulima, 15 lat, SP Nr 4 w Polkowicach, n-lka Krystyna Bajon

Ponadto Komisja zakwalifikowała 78 prac  na wystawę pokonkursową.

Laureaci i wyróżnieni autorzy prac otrzymają dyplomy, katalogi i upominki rzeczowe. Autorzy zakwalifikowanych prac na wystawę otrzymają dyplomy i katalogi.


Organizator: Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży

Współorganizacja: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży

Załączniki

  1. Wykaz nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową
2018-01-08 18:18 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP