LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: NIEGŁUPIE KOMEDIE - ODWOŁANE !

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Kino GALERIA

LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: NIEGŁUPIE KOMEDIE - ODWOŁANE !

Niełatwo jest nakręcić komedię, która szczerze rozbawi widzów. Jeszcze trudniej jest zrealizować komedię, która poza śmiechem budzi refleksję. Na Prima Aprilis Maciej Misztal z Lubelskiego Festiwalu Filmowego wybrał dla Was filmy autorów, którym udała się ta sztuka.

O D W O Ł A N E !

Data : 1.04.2020 r. / środa

Godzina : 18:00

Miejsce : Kino Galeria na Starym Rynku

Bilety : 5 pln

Żuk na końcu ulicy, reż. Joan Vives Lozano (Hiszpania) 19’

Amadeo mieszka w małym miasteczku ze swoim teściem. Pewnego dnia Lolín, sprzedawczyni ryb, podczas dekapitowania węgorza ma wizję: Amadeo umrze za siedem dni.

Biały, reż. David Moya (Wielka Brytania) 15’

Po śmiertelnym zatruciu podczas rejsu biały mężczyzna trafia do niezwykłego biura zajmującego się reinkarnacjami. Dowiaduje się, że w następnym wcieleniu nie może być biały. To wywołuje dziwaczną rozmowę.

Siekany, reż. Lewis Rose (Wielka Brytania) 17’

Yossi traci pracę w koszernej rzeźni. Nie mogąc znaleźć nowego zajęcia, postanawia udawać muzułmanina i zatrudnić się w sklepie mięsnym specjalizującym się w halal.

Pisane/Niepisane, reż. Adrian Silisteanu (Rumunia) 20’

Na oddziale położniczym przychodzi na świat dziecko nieletniej córki pary Romów. Konieczność podpisania odpowiednich dokumentów uruchamia lawinę problemów.

Do samodzielnego złożenia, reż. Astrid Thorvaldsen, Erik Paulsen (Norwegia) 21’

Rune i Pernille odkrywają, że ich stolik uległ niespodziewanemu zniszczeniu. Wybierają się więc na zakupy. Nie wiedzą, że właśnie padli ofiarą spisku.

CZAS TRWANIA POKAZU : 90 MINUT

O kuratorze pokazu:

Maciej Misztal - pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.


2020-03-10 10:44 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001