DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

Strona główna » O nas » Pełna Kultura w Domu

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

Pełna Kultura w Domu

MLECZARNIA

Z Teatru Sląskiego w Katowicach - rejestracja niespodziewanego spotkania w izbie  wytrzeźwień, dwóch pięćdziesięciolatków, którzy kiedyś dzieciństwo i  młodość spędzili na tych samych ulicach miasta, w dzielnicy cieszącej się złą sławą. Nie widzieli się trzydzieści lat. Kiedyś  byli najlepszymi przyjaciółmi, podzieliła ich miłość do tej samej  kobiety. Teraz wracają do starych czasów budując przed oczami widzów  świat pełen niezwykłych postaci - kumpli, dziewczyn, samochodów i  żaglowców. Mężczyzn dzieli wykształcenie, pozycja, wrażliwość i minione  trzydzieści lat, łączy odżywająca znów przyjaźń, nieobecna kobieta i  nieistniejący już świat starej dzielnicy. Akcja sztuki rozgrywa się w  autentycznej scenerii ulic jednej z dzielnic Sosnowca i w dużej mierze  jest historią życia jej mieszkańców.

Barwna opowieść o miłości, przyjaźni, wzlotach i upadkach, odjechanych samochodach, żaglowcach i niepowtarzalnych interesach.

Reżyseria: Jacek Rykała, scenografia: Marceli Sławiński,

Oprawa muzyczna, projekcje multimedialne: Jacek Rykała

Obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Aleksandra Fielek / Agata Słowik

23.05, godz. 21.00, 24.05, godz. 19:30
https://facebook.com/events

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY

Typowa rosyjska historia w typowej rosyjskiej komedii - jeśli na scenie w  powietrzu wisi miłość, to na pewno musi wystrzelić. Teatr Mazowiecki  zaprasza na spektakl on-line. "Przyszedł mężczyzna do kobiety" Siemiona  Złotnikowa z Anną Wojton i Leonem Charewiczem.

Autor: Siemion Złotnikow

Przekład: Andrzej Wanat

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

Opieka artystyczna: Jerzy Bończak

Występują: Anna Wojton i Leon Charewicz

Spektakl zobaczyć można do 24.05 do godz. 23:30. Link do spektaklu: 
https://youtu.be/6VcKU7ySoJs

FRANCUZI WARLIKOWSKIEGO WG PROUSTA

Teatralna wyprawa Krzysztofa Warlikowskiego w poszukiwaniu źródeł dzisiejszej europejskiej świadomości i tożsamości.

Początkiem jest monumentalna powieść Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu", która portretuje społeczeństwo w trakcie fundamentalnej zmiany związanej z utratą znaczenia dawnej hierarchii, eksplozją jawnego antysemityzmu, a przede wszystkim wybuchem pierwszej europejskiej wielkiej wojny. Nawiązując do stwierdzenia Gilles’a Deleuze’a, że powracają jedynie ci zmarli, których nazbyt szybko i nazbyt głęboko zakopano, Warlikowski wzywa Prousta by toczyć dzisiejszą debatę o Europie.

Równoległość czasu i zmagania, które prowadził z materią czasu Proust zobowiązują do tworzenia sytuacji równoległych. Ideą spektaklu nie jest tworzenie scenicznego ekwiwalentu powieści, ale znalezienie świata równoległego, struktury, przez którą przewleczemy naszą epokę jak przez precyzyjne ucho igielne krytycznego spojrzenia Prousta, z zachowaniem jego szczególności i ostrości widzenia i błyskotliwego poczucia humoru. Pogrążeni wśród czasu, który nie ma struktury linearnej, zbliżamy się do radykalnego obrazu Prousta, w miejscu do tego idealnym, w którym krążą energie społeczne i duchowe, czyli w teatrze.

Reżyseria: Krzysztof Warlikowski

Scenografia i kostiumy: Małgorzata Szczęśniak

Muzyka: Jan Duszyński

Występują: Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Ewa Dałkowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Maria Łozińska, Maja Ostaszewska, Claude Bardouil, Mariusz Bonaszewski, Bartosz Gelner, Wojciech Kalarus, Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr

https://facebook.com/events
Link pojawi się o 20.00 23 maja i dostępny będzie przez 36h

2020-05-22 19:55 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001