Uwaga Kulturra ! Ogłaszamy nabór do grup artystycznych na 2021/2022 rok

Strona główna » O nas » Archiwum » 2021

Uwaga Kulturra ! Ogłaszamy nabór do grup artystycznych na 2021/2022 rok

Właśnie rusza nabór do grup artystycznych MDK-DŚT. Będzie się działo ! Nasza kulturalna oferta na sezon 2021/2022 już gotowa !
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych (ul. Wojska Polskiego 3) w godzinach 7.30-15.30, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zajęć, instruktorów prowadzących oraz terminów zajęć. Informacje można też uzyskać pod nr tel. 86 216 32 26 lub na naszej oficjalnej stronie - www.mdk.lomza.pl

1. GRUPA TEATRALNA DZIECIĘCA 
- prowadzący: Daria Głowacka
- przyjmujemy zgłoszenia - dzieci w wieku 7-12  lat
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia  : 6 października, godz. 16.00
- zajęcia odbywają się: w środy w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

 

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Głównym celem zajęć jest uruchomienie aktywności twórczej i wyrażenie jej za pomocą różnych form teatralnych: ruchu, dźwięku, gestu, słowa, plastyki, lalki teatralnej, itp.) Zajęcia pomogą w rozwoju wyobraźni i kreatywności oraz zdolności artystycznych (aktorskich, plastycznych). Uczestnicy zajęć zapoznają się też z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi sztuki teatralnej, dodatkowo wzbogaconymi o pojęcia ze świata teatru lalek. Ważną rolę odgrywać będzie praca w grupie, wspólne istnienie i działanie na scenie, poznanie i akceptacja innych indywidualności. Zarażenie dzieci sztuką teatralną ma prowadzić do rozwoju osobowości i świadomości dziecka, a dodatkowo edukować poprzez zabawę.
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
DARIA GŁOWACKA - aktorka teatralna, lalkarka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz pełnego treningu w Technice Meisnera w Laboratorium Meisnera w Warszawie. Od 2017 roku związana z Teatrem Lalki i Aktora w Łomży. Współpracuje również z niezależnymi organizacjami, rozwijając swoje zdolności. Pracuje nie tylko na scenie, ale i przed mikrofonem, udziela głosu postaciom w bajkach animowanych.

2. STUDIO WOKALNE EMDEK
- prowadzący: Magda Sinoff
- przyjmujemy zgłoszenia dzieci/ młodzieży  w wieku : 7 - 19 i osoby dorosłe
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia  7 września
- zajęcia odbywają się: wtorki i czwartki w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Zajęcia muzyczne  prowadzone w formie warsztatów wokalnych. Emisja głosu, nauka piosenek, dykcji, przygotowanie do występów publicznych i scenicznych. Grupy dziecięce zajęcia muzyczno - wokalne z elementami logorytmiki i muzykoterapii.
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
MAGDA SINOFF - instruktor muzyki z 25 letnim doświadczeniem, muzyk, dyrygent, wokalistka.

 

3.  PRACOWNIA PLASTYCZNA (Anna Bureś)
- prowadząca: Anna Bureś
- przyjmujemy zgłoszenia dzieci/ młodzieży  w wieku 6- 19 lat
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia:   6 października
- zajęcia odbywają się: w godzinach popołudniowych w Pracowni Plastycznej, ul. Dmowskiego 2c 
- środa dla dzieci od 6 do 9 lat; 
- czwartek dzieci od 10 do 13 lat; 
- piątek młodzież od 14 lat

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Celem zajęć jest rozwijanie i ukierunkowanie kreatywności uczestników i doskonalenie ich umiejętności posługiwania się technikami plastycznymi.  Zajęcia charakteryzują się indywidualizacją pracy z dzieckiem, dostosowaniem do jego potrzeb i umiejętności. W małych grupach zróżnicowanych wiekowo, dzieci poznają techniki plastyczne wykorzystując różnorodne narzędzia i materiały. W przyjaznej atmosferze podczas twórczej pracy, dzieci  rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne. 
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
ANNA BUREŚ - Jest założycielem Pracowni Plastycznej MDK-DŚT, która działa od 1991 roku. Dzięki swojej pasji i zainteresowaniom od 30 lat skupia wokół siebie uzdolnioną plastycznie młodzież i dzieci. Jest organizatorem konkursów, plenerów i warsztatów plastycznych dla młodych artystów oraz dorosłych amatorów sztuk plastycznych. Jej uczniowie są laureatami ponad dwustu konkursów plastycznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

4.  PRACOWNIA PLASTYCZNA
- prowadząca:  Edyta Kasperkiewicz
- przyjmujemy zgłoszenia dzieci/ młodzieży  w wieku:   5-15 lat
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia:  14 września
- zajęcia odbywają się we wtorki w Pracowni Plastycznej, ul. Dmowskiego 2c 

- 1 grupa (5-9 lat ), - 16.30- 17.30 
- 2 grupa (10-15 lat ) 17.45- 19.15 

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Zajęcia plastyczne z elementami rysunku, malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki oraz instalacji. W ramach zajęć będziemy realizować również obiekty przestrzenne, które mogą stać się częścią przestrzeni publicznej miasta. W ramach zajęć będziemy pracować również w przestrzeni galerii, odwiedzając bieżące wystawy. Instruktor zajęć kładzie szczególny nacisk na solidny rozwój warsztatu oraz kreatywności, zdolności twórczych i pasję.  Nauczyciel pracuje bardzo indywidualnie z każdym z uczniów w zależności od możliwości i potrzeb każdego z  uczestników zajęć.
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
EDYTA KASPERKIEWICZ - Doktor Sztuk Plastycznych w Zakresie Sztuk Pięknych. Nauczyciel akademicki Wydziału Architektury BP ( malarstwo, kompozycja przestrzenna). Zajmuje się malarstwem, ikoną, instalacją, a także nauką o sztuce (badania, publikacje). Współpracowała z różnymi instytucjami kultury realizując wiele projektów edukacyjnych oraz arteterapii. Wśród wychowanków wielu osiągało sukcesy na polu sztuki. 

5.  PRACOWNIA GRAGICZNA 
- prowadząca:  Katarzyna Swoińska
- przyjmujemy zgłoszenia dzieci/ młodzieży  w wieku  - od 12 lat
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia  15 września
- zajęcia odbywają się: w środę od godz. 15 do 18 (czas uczestnictwa w zajęciach dowolny) w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Praca na zajęciach dotyczy warsztatu graficznego, poznawania tajników, nieoczywistych rozwiązań, nieszablonowego myślenia.To praca z grafiką artystyczną, narzędziami graficznymi, matrycą i prasą graficzną. Rozwiązania twórcze sięgają do technik cyfrowych jako dopełnienia warsztatu.
Praca jest dostosowana do potrzeb każdego uczestnika, nie ma znaczenia czy jest się początkującym czy trochę już graficznie obytym.
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
KATARZYNA SWOIŃSKA - Grafik, edukator, wieloletni nauczyciel w średniej szkole artystycznej. Opiekun laureatów konkursów graficznych, inicjator twórczych działań na rzecz grafiki i edukacji w kulturze. Pasjonat pracy z ludźmi, propagator odwagi twórczej i zwolennik uczenia się przez całe życie. 

6. STUDIO PIOSENKI PoPART
- prowadzący:  Bernard Karwowski
- przyjmujemy zgłoszenia dzieci/ młodzieży  w wieku 9-16 lat
- grupa młodsza:  9- 11 lat
- grupa starsza 12-16 lat
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia  :
- grupa młodsza - 02.10. godzina 11.00 sobota
- grupa starsza - 06.10. godzina 17.30 środa
- zajęcia odbywają się w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

- grupa młodsza - sobota
- grupa starsza - środa

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
w programie zajęć oprócz różnorodnego repertuaru wokalnego (popularne przeboje muzyki pop, rock, soul, R&B, klasyka muzyki rozrywkowej, musical) także zajęcia warsztatowe(emisja, dykcja, praca z mikrofonem itp)
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
BERNARD KARWOWSKI - Absolwent studiów podyplomowych z zakresu kształcenia głosu (SWPS w Warszawie, WSH-E w Brzegu), certyfikowany  trener wokalny 1 stopnia MVT (Modern Vocal Training), od 25 lat prowadzi Studio Piosenki POPART.

7. Chór Kameralny Amici
- prowadząca: Anna Kurowska
- przyjmujemy zgłoszenia - osoby dorosłe
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia  - 17 września 2021
- zajęcia odbywają się w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

- wtorek 20.00-22.00 
- piątek 19.00-21.00

8. GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA DLA DZIEWCZYNEK
- prowadząca : Lilia Grigoryan
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia: 06.10.2021
- zajęcia będą odbywały się we środy w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

- 1 grupa: 16:00 (3-5 lat)
- 2 grupa: 17:00 (6-7 lat)
- 3 grupa: 18:00 (8-10 lat)

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Gimnastyka artystyczna wpływa na prawidłową postawę ciała. Rozwija zwinność, gibkość, sprawność oraz poprawia równowagę i koordynację ruchową. Zajęcia obejmują rozciąganie, podstawy akrobatyki oraz ćwiczenia ze wstążkami. 
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
LILIA GRIGORYAN - wieloletnia instruktorka gimnastyki artystycznej. Doświadczenie poparte wiedzą uzyskaną na studiach wychowania fizycznego. Nagradzana za swoją pracę w dziedzinie gimnastyki.

9. GRUPA TEATRALNA MŁODZIEŻOWA
- prowadzący:  Rafał Swaczyna
- przyjmujemy zgłoszenia - dzieci w wieku 12/14 - 17  lat
- spotkanie organizacyjne/ pierwsze zajęcia  : 4 października, godz. 16.00
- zajęcia odbywają się: w poniedziałki w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ:
Zajęcia teatralne obejmują przygotowanie aktorskie uczestników/zespołu do realizacji spektaklu. Praca nad dykcją, emisją głosu, ruchu na scenie, interpretacji tekstu. Instruktor zapozna zespół z pracą aktora na scenie, od czytanego tekstu do premierowego efektu. Ważne, aby wiedzieć, że zajęcia teatralne rozwijają kreatywność, poszerzają horyzonty, ćwiczą pamięć oraz wymowę, pomagają w przełamaniu tremy i budują pewność siebie.
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM:
RAFAŁ SWACZYNA - reżyser i aktor, ukończył Szkołę Aktorską Machulskich w Warszawie oraz Akademię Teatralną na Wydziele Reżyserii w Warszawie. Od 2003 roku prowadzi zespół teatralny Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej realizując ponad 40 premier. Zespół otrzymał do tej pory 67 nagród na festiwalach teatralnych na terenie kraju oraz ponad 150 w konkursach recytatorskich. Od 2014 roku jest związany z Teatrem Lalki i Aktora w Łomży, w którym zagrał 15 premier.

10. PROJEKTOWANIE GRAFICZNE I ARTYSTYCZNE ZA POMOCĄ URZĄDZEŃ MOBILNYCH

prowadzący: Łukasz Bagiński
przyjmujemy zgłoszenia dzieci/ młodzieży w wieku od 8 lat i osoby 50+
spotkanie organizacyjne/pierwsze zajęcia: ....
zajęcia odbywają się (dzień tygodnia): czwartek godzina 17-30 w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

KILKA SŁÓW O PROGRAMIE ZAJĘĆ :
Uczestnicy poznają podstawowe techniki edycji zdjęć oraz grafiki na urządzeniach mobilnych. Zajęcia praktyczne z zakresu projektowania graficznego: kolaże, fotomontaż cyfrowy, obróbka zdjęć, plakaty reklamowe, kreatywne posty do social media. Od podstaw uczą się narzędzi programu min: PicsArt, Canva itp. przygotowując  projekty graficzne m.in. ulotek, zaproszeń, wizytówek, lototypów,cv.
KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM :
ŁUKASZ BAGIŃSKI - Grafik-ilustrator, wieloletni pasjonat tworzenia obrazów i grafik z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Posiadający doświadczenie zawodowe we współpracy z agencjami reklamowymi oraz weedingowymi. Współautor kampanii społecznych oraz projektant produktów odzieżowych i obrazów do sklepów online. Pasjonat sztuki współczesnej, identyfikacji wizualnych oraz webdesignu.

 

Cena wszystkich zajęć tylko 60 zł / miesiąc

S E R D E C Z N I E  Z A P R A S Z A M Y !!!

2021-09-03 11:34 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001