HUNTER - koncert rockowy

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Archiwum » 2005

HUNTER - koncert rockowy

  • HUNTER - koncert rockowy
  • HUNTER - koncert rockowy
18 listopada 2005
godz.18.00
Klub PopArt, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety: 20 zł
Przedsprzedaż: 15 zł (MDK- DŚT, Galeria Pod Arkadami)

Support: Sidhe

Już w październiku rozpoczęła się kolejna duża trasa koncertowa zespołu Hunter. Po wydaniu "T.E.L.I…" (30 maja 2005) zespół zagrał kilkanaście koncertów wiosną, by teraz kontynuować koncerty promujące tę płytę. Tym razem trasa miała charakter szczególny. Zespół świętował 20. urodziny!!!!!!!

Koncerty "urodzinowe" mają specjalną oprawę scenograficzną, pojawią się także goście specjalni. Co więcej, repertuar nie ogranicza się do utworów z dwóch ostatnich albumów, ale jest przekrojem przez całą twórczość Huntera. Wszystko to sprawiło, że była to trasa, którą fani zespołu zapamiętali na długo.

A już wkrótce premiera angielskojęzyczna "T.E.L.I…".

Wg oficjalnej listy sprzedaży ZPAV "T.E.L.I…" znalazła się na 3. miejscu pod względem sprzedaży wśród artystów. Wyprzedzali ją tylko Kayah i Kazik. W tej chwili singiel promujący płytę znajduje się na większości radiowych list przebojów. Należy podkreślić iż w „Antyradiu” na liście Dekarock znajduje się na pierwszym miejscu. Pierwsze miejsce to również radio Olsztyn, Radio Rzeszów, Centrum i inne.

Przed Wakacjami Hunter odbył trasę koncertową po mniejszych klubach i występował na najważniejszych festiwalach w Polsce. Ostatnie koncerty obejrzało ponad 50000 osób. Hunter jest gospodarzem jednego z największych festiwali Rockowych w Polsce HunterFest. Zespół koncertował w ostatnim czasie u boku takich zespołów ja Soulfly czy Korn.
Poniżej kilka faktów:

- "Zanim ukazała się ta płyta, niektóre utwory z niej zdążyły już zdobyć sobie status koncertowych "killerów". Tym bardziej album T.E.L.I... był z niecierpliwością wyczekiwany." - Teraz Rock nr 7/2005

- "...Hunter gra muzykę bardzo oryginalną, muzykę, jakiej na polskiej, ba nawet światowej scenie nie słychać..." - Metalhammer nr 168 6/2005 begin_of_the_skype_highlighting 168 6/2005 end_of_the_skype_highlighting (ALBUM MIESIĄCA)

- Złoty Bączek za rok 2004 - Najlepszy zespół koncertowy wg 400tys. woodstockowej publiczności!!!

- "...Następnie wystąpił Hunter, chociaż powinien chyba zagrać po Paradise Lost, bo ten wbrew zapowiedziom nie był wcale "oczekiwany przez większość". To zasługa występującego przed "metalową gwiazdą" Huntera..." - Teraz Rock nr 6/2005 str. 67 - recenzja koncertu z okazji Juwenaliów Warszawskich na Stadionie Syrenka

- "Ponad sześć godzin muzyki, sześć zespołów grających ciężką muzykę (od hard rocka do death metalu), a przede wszystkim znakomity popis Korna to skrótowe podsumowanie Metal Hammer Festival, który odbył się w środę, 31 sierpnia, w katowickim "Spodku". Bardzo dobrze wypadł też polski Hunter, który swój występ poświęcił pamięci zmarłego niedawno Krzysztofa "Docenta" Raczkowskiego, współpracującego z zespołem perkusisty." - Portal Interia

Skład zespołu:
Paweł "Drak" Grzegorczyk (wokal, gitara, skrzypce, inst. klawiszowe),
Piotr "Pit" Kędzierzawski (gitara, wokal),
Grzegorz "Brooz" Sławiński (perkusja, wokal),
Konrad "Saimon" Karchut (gitara basowa),
Michał "Jelonek" Jelonek (skrzypce, głosy)

Zdjęcia z koncertu : Adam Gardocki

Oficjalna strona zespołu: www.hunter.art.pl
Sponsor Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej 2005
BROWAR ŁOMŻA

2010-11-08 11:15 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001