Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe 2011

Strona główna » O nas » Archiwum » 2011

Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe 2011

  • Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe 2011LIMO
  • Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe 2011NUMER DWA
  • Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe 2011KUZYNI
  • Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe 2011BABECZKI Z RODZYNKIEM
program

05.08
Zespół Studio BAND (Łomża)
Kabaret LIMO (Gdańsk)

12.08
Agnieszka ŻEMEK (Łomża)
Kabaret NUMER DWA (Białystok)
Kabaret FUN FATAL (Białystok)

19.08
Zespół DE FAKTO (Ostrołęka)
Kabaret KUZYNI (Kraków)

26.08
Zespół HOLY WATER (Łomża)
Kabaret BABECZKI Z RODZYNKIEM (Zielona Góra)

LIMO
Są z Gdańska. Oficjalnie istnieją od 1999 roku. Od tej pory stworzyli kilka programów: „Limoniada”, „Wersja robocza”, „Program ze zwłoką”, „Za murami, za stosami”, „Miasteczko” i obecnie „Dzielnia”. Wygrali mnóstwo nagród na wszystkich przeglądach w kraju. Rozśmieszają w niesamowity sposób – bawią się tym, co robią, podpierając kunsztowne aktorstwo doskonałymi tekstami. Ci, którzy obserwują karierę Lima, pamiętają ich habity i Świętą Inkwizycję oraz czarne trampki, którymi podbijali serca publiczności na Pace. Oglądanie ich to naprawdę świetna zabawa.
www.kabarety.com.pl

NUMER DWA
Kabaret powstał w 2009 roku w Białymstoku. Wywodzi się z trzech białostockich formacji – „Strata Czasu”, „Inaczej” oraz „Trupa Stypa”. Z poprzednich składów wynieśli co najlepsze. Teraz prezentują "Przystanek" - całościowy program ukazujący perypetie przypadkowych ludzi na przystanku autobusowym. Bezpieczny dla widzów w wieku od 1 do 99 lat, a także epileptyków i cierpiących na narkolepsję. Program pozwala poznać podstawowe zasady ortografii i składni, numery ostatniego losowania lotto, oraz odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania: Co robią strażnicy miejscy? Dlaczego warto znać warzywa? Czy Jezus jest ważny w pana życiu?
www.numerd.wa.pl

FUN FATAL
Białostocki kabaret złożony z pięciu kobiet, co stanowi ewenement na skalę ogólnopolską.Grupa ta jest urocza sama w sobie, ascena wyciąga z aktorek to, co widzowie lubią najbardziej, czyli autentyczną radość z gry. Dodać do tego jeszcze trzeba odwagę dziewczyn, ambicję, dobre pomysły i teksty.

KUZYNI
Kuzyni są z Krakowa. Na Pace pojawili się w roku 2000 i okazali się objawieniem, bo od razu zdobyli Grand Prix. Jest to trochę nietypowy kabaret - w formie sztuki cyrkowej. Nie ma w nim ani trochę żartu politycznego, za to typową cechą jest humor sytuacyjny i nieporozumienie. Powstali dawno temu, bo pod koniec XIX wieku, kiedy ich pradziadek debiutował w kabarecie. Tradycja rozśmieszania przekazywana była z pokolenia na pokolenie i tak zrodził się pomysł obecnego kształtu Kuzynów. W programie „Bardzo dobry” na scenie, która pełni rolę areny, pojawiają się tancerki, akrobaci, klauni, iluzjonista, treserka, piosenkarz, kowboj i połykacz ognia. Zapowiada to konferansjer, któremu nic nie wychodzi, zresztą tak samo jak pozostałym bohaterom. W związku z tym następuje wiele komicznych wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl jest bardzo dynamiczny i śmieszny. Ogląda się go z zapartym tchem.
Kuzyni od 1999 roku występują się w Piwnicy Pod Baranami.
www.kabarety.com.pl

BABECZKI Z RODZYNKIEM
Pochodzą z Zielonej Góry i okolic. Powstali w roku 2005, kiedy to zdeterminowane kobiety zawiązały koalicję, albo inaczej Ligę („Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi”), nazwały ją kabaretem, zmusiły do współpracy mężczyznę i wyszły na polskie sceny. Od tej pory istnieją i bawią publiczność na przeglądach i konkursach, gdzie zdobywają coraz większa liczbę nagród. Ale nie tylko tam, bo ostatnio Babeczki pojawiają się w całej Polsce, podbijając serca publiczności i powiększając grono swoich fanów. Rozwijają się bardzo szybko, a ich humor, to obserwacja codziennych sytuacji, dobre teksty i charakterystyczne postacie. Złośliwi twierdzą, że przemycają feministyczne przekazy podprogowe, ale to są plotki rozpowszechniane przez fanatyczne ugrupowania szowinistyczne. I grubo myli się ten, kto uważa, że baby w kabarecie nie dają rady!
www.kabarety.com.pl

Patronat medialny:

Tygodnik KONTAKTY

Gazeta WSPÓŁCZESNA

Radio NADZIEJA

Portal Internetowy 4LOMZA.PL

2011-08-01 09:58 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001