HERBS MOUNTAIN

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Archiwum » 2012

HERBS MOUNTAIN

  • HERBS MOUNTAINUPSIDE
  • HERBS MOUNTAINWICKED SIDE
20 stycznia 2012 w Klubie Pop Art odbył się koncert HERBS MOUNTAIN. Zagrały dwie kapele: UPSIDE (progresywny rock / Wysokie Mazowieckie) i Wicked Side (heavy metal / Białystok). Koncerty HERBS MOUNTAIN stawiają sobie za cel, promowanie pięknego i zapomnianego miejsca na Podlasiu o znaczeniu Europejskim. To miejsce to teren o powierzchni 175 hektarów w tym 16. hektarowa kotlina o głębokości 16. metrów. z kemowymi wzgórzami i z kserotermicznym podłożem, na którym rosną unikatowe rośliny łąkowe, w tym i wiele leczniczych ziół (Herbs). Jest to też miejsce historyczne, gdzie wykopaliska archeologiczne potwierdzają ślady osadnictwa mieszkalnego z okresu V w.p.n.e. - XIII w.n.e.

Koncerty HM to występy UPSIDE i zespołów towarzyszących. Muzycy z UPSIDE (pomysłodawcy całego projektu) do wspólnego koncertowania zapraszają tylko grupy muzyczne z Podlasia - dlatego wytwarza się integracja wśród grup muzycznych na Podlasiu. Jest nadzieja, że przy stworzeniu dobrego rockowego klimatu w tym regionie i kontynuowania idei promowania podlaskiej przyrody, zespoły z regionu podlaskiego mogą być zauważone na ogólnopolskim muzycznym rynku.

UPSIDE
To grupa z Wysokiego Mazowieckiego, eksperymentująca w klimatach progresywnego rocka i z psychodelicznymi motywami cechującymi angielskie grupy lat 70. i 80. Zespół poszukując własnego stylu i brzmienia stworzył wiele ciekawych utworów. Grupie nie obce też jest ciężkie uderzenie, jak na przykład Led Zeppelin czy Metallica. Na gitarze basowej gra Dorota (kobieta), co jest nie kiedy dodatkową atrakcją koncertów UPSIDE. Zespół jest w trakcie pracy nad muzyką do muzyczno-historycznego filmu z motywami przyrodniczymi regionu Podlaskiego, a reżyserem tego filmu jest Mark Brodzki (reżyser filmu „Wiedźmin”). W planach też  - koncert z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną na górze kemowej w kotlinie koło wsi Haćki w gminie Bielsk Podlaski.
http://www.myspace.com/yrendenq

WICKED SIDE
To Białostocka formacja muzyczna grająca Heavy Metal. Jest lokalnie dość znana i z powodzeniem występuje na scenach białostockich klubów. Cechuje się dobrym melodyjnym w klimatach heavy brzmieniem. Grupa ostatnio coraz częściej pojawia się na scenach poza regionem miasta Białystok.
http://www.myspace.com/wickedsideband#!/wickedsideband

2012-01-16 12:56 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001