LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: ŚWIAT KOBIET

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Kino GALERIA

LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: ŚWIAT KOBIET

  • LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY PRZEDSTAWIA: ŚWIAT KOBIET
Data : 08.03.2021 r. / poniedziałek
Godzina : 18.00
Miejsce : Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona !
Prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas wydarzenia.

ŚWIAT KOBIET to stały cykl LFF-u. Pokaz ma zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron Świata. I nie chodzi wyłącznie o wyraźne przejawy dyskryminacji. Wyselekcjonowane filmy stawiają pytania o role społeczne kobiet, ich miejsce w kulturze i istotę pojęcia „kobiecości”. Taki zestaw może wywołać wiele refleksji i emocji, dlatego po seansie odbędzie się dyskusja publiczności, którą będzie moderował dyrektor LFF-u Maciej Misztal.

Na południe
reż. Mohammed Alhamoud (Arabia Saudyjska) 2019, 14’

Nowożeńcy po raz pierwszy odwiedzają rodzinne strony pana młodego, małą wioskę na południu Arabii Saudyjskiej. Pannie młodej bardzo zależy na aprobacie teściów. Ich małżeństwo zostaje poddane pierwszej próbie.

Al Imam
reż. Omar Al Dakheel (USA) 2017, 19’

Ani Zonneveld stoi na stanowisku, że kobieta może być muzułmańską przywódczynią duchową, a Koran jest postępowym tekstem. Czy rzeczywiście tak jest?

Ruth
reż. Jonathan Choo (Wielka Brytania) 2019, 19’

Podczas, gdy jej męża pochłania najnowszą obsesja, Ruth skupia całą swoją energię na rodzinnym biznesie – pensjonacie przy plaży. Kiedy jej plany urodzinowe biorą w łeb, Ruth musi wreszcie stawić czoła swojemu nieszczęściu.

Nie masz dystansu
reż. Karina Paciorkowska (Polska) 2018, 4’

Film o kobietach inspirowany życiem codziennym i wypowiedziami osób publicznych w mediach.

Dowód
reż. Nishtha Jain, Deepti Gupta (USA) 2019, 21’

Amandeep jest ginekologiem w państwowym szpitalu. Kiedy na oddział zostaje przywieziona ofiara gwałtu, lekarz zderza się w brutalną rzeczywistością hinduskiej służby zdrowia.

Dzień matki
reż. Dorka Vermes (Węgry) 2018, 15’

Juli i Réka rozpoczynają nowy etap swojego związku. Chcą to ogłosić matce Juli, Mari, więc zapraszają ją na kolację. To nie będzie łatwa rozmowa…

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA FILMÓW: ok. 95 min

O kuratorze pokazu:

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.


2021-03-02 10:47 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001