Fotograficzne wędrówki

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Fotograficzne wędrówki
Pracownia Graficzna

„KAZACHSKIE STEPY – ZIEMIE PRZEKLĘTE?” Spotkanie autorskie i pokaz slajdów w ramach OFF ROAD

foto

Data: 18.10 / wtorek Godzina: 18:00 Miejsce: Galeria Pod Arkadami, Stary Rynek w Łomży Wstęp wolny

więcej

ŁOPACIŃSKICH ŚWIAT CZYLI W ROK Z RODZINĄ DOOKOŁA ŚWIATA

foto

Data : 17.01.2022r. Godzina : 17:00 Miejsce : Galeria Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

Maroko – barwy, smaki, zapachy i Berber Whisky

foto

Pokaz fotografii z opowieścią Radosława Kapicy w ramach Fotograficzne Wędrówki Data: 13.12 2021 / poniedziałek Godzina:18.00 Miejsce: Galeria Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

BAJKAŁ. CARSTWO LODU

foto

Pokaz fotografii z opowieścią Piotra Malczewskiego w ramach Fotograficzne Wędrówki Data: 3.11 2021 / środa Godzina:18.00 Miejsce: Galeria Pod Arkadami Wstęp wolny

więcej

Podróżuję - Pomagam

foto

Zapraszamy na pokaz slajdów Justyny Jarząbskiej w ramach cyklu FOTOGRAFICZNE WĘDRÓWKI. Wyjątkowo spotkanie odbędzie się w MDK-DŚT - Scena na Piętrze. Data : 18.03.2021r. Godzina : 18:00 Miejsce : Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 Wstęp wolny Uwaga ! Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas spotkania.

więcej

Zamki z duchami, miłość do grobowej deski i wulkany czyli Włochy Północne i Południowe - ODWOŁANE !

foto

Kolejny pokaz slajdów w ramach Fotograficzne wędrówki poprowadzi Anna Kłossowska - dziennikarka – ekspert branży turystycznej, podróżniczka, pilotka wycieczek. Autorka poradników: „Wakacje za pół ceny” i „Europa za pół ceny”, przewodników „Włochy jakich nie znacie” (National Geographic), „Atlas turystyczny Rzymu” i „Atlas turystyczny Włoch Południowych” (wyd. SBM) i współautorka pierwszej powieści o etyce w biznesie „Zrywając z diabłem” (wraz z Simonem Dziak-Czekanem - wyd. SPDC). Ma również na koncie „Romans po włosku” – współczesną powieść o miłości Polki i Włocha osadzoną w realiach północnej i środkowej Italii (pod pseudonimem Annalisa Fiore).

więcej

Autostopem po marzenia

foto

Przejechał 28 krajów w 2,5 roku - spał na pustyni, przemawiał w meczecie, gościł u ambasadora Australii. Jędrzej Lutostański podróżuje autostopem i przekonuje, że to najlepszy sposób na poznawanie świata, a zwłaszcza - życzliwych i gościnnych ludzi. Fotograficzne Wędrówki w Galerii Pod Arkadami jak zwykle zgromadziły komplet widzów. A w kwietniu Anna Kłossowska zaprasza na opowieść o zamkach, duchach, miłości i wulkanach - czyli fotograficzną podróż do Włoch.

więcej

Z plecakiem po Ameryce Południowej

foto

Rajskie plaże, egzotyczna przyroda, miejski gwar… 3 lutego, w niezwykłą podróż po krajach Ameryki Południowej zabrał nas łomżyński podróżnik – Mariusz Pruszko.

więcej

Łomżynianka w Meksyku

foto

"Łomżynianka w meksyku" to kolejna odsłona „Fotograficznych Wędrówek”. Tym razem opowieść o życiu codziennym w Tijuanie i różnicach kulturowych między Meksykiem a Polską. Spotkanie z Alicją Cuellar – Tarczewską i Gustawo Cuellar Hernandezem odbyło się 25 marca 2017 (godz.17.00) w Galerii Pod Arkadami. Prezentację zdjęć uświetnił prawdziwy meksykański mariachi w sombrero, z gitarą, śpiewem i burrito sabanero…

więcej

Mafia, narkotyki, słońce i banany – czyli nasze prawdy i mity o Kolumbii i Ekwadorze

foto

Kolejna odsłona Fotograficznych wędrówek – „Mafia, narkotyki, słońce i banany – czyli nasze prawdy i mity o Kolumbii i Ekwadorze”. 28 stycznia w Galerii Pod Arkadami odbyło się spotkanie z podróżniczką i autorką zdjęć - Agnieszką Zenczewską.

więcej

Sąsiedzi bez furtki

Fot. Julitta Klama

Druga odsłona „Fotograficznych wędrówek” tematycznie dotyczyła Laosu i Birmy - "sąsiadów bez furtki". 27 maja 2016 Julitta Klama zaprezentowała swoje slajdy z podróży po Azji.

więcej

"Gdzie pieprz rośnie, czyli jak Chiny wpuszczają w maliny"

foto

21 maja 2016r. w Galerii Pod Arkadami rozpoczęliśmy cykliczny pokaz zdjęć pt. „Fotograficzne wędrówki”. Podróżniczka Weronika Maciejewska opowiedziała "Gdzie pieprz rośnie, czyli jak Chiny wpuszczają w maliny" . Było o tym jak trzymać chińskie pałeczki, dlaczego chiński jest naprawdę trudnym językiem, jak wygląda życie niskobudżetowego białego turysty w Państwie Środka, o chińskim badziewiu i czym chiński autostop różni się od polskiego. Podróżniczka pokazała, gdzie można spotkać Avatary oraz jak wygląda prawdziwa chińska zupka !

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001