Galeria Bonar

Strona główna » Plastyka » Galeria Bonar
Galeria Bonar

Galeria Bonar

Galeria Bonar istnieje od 1994 roku, a jej charakter określił prowadzący ją w pierwszych pięciu latach Roman Borawski. Galeria od początku skierowana była na prezentację artystów młodych i sztuki poszukującej. Swoje prace pokazywali m.in. Anna Baumgart, Marian Stępak, Marcin Berdyszak, Ryszard Grzyb, Przemysław Karwowski, Jerzy Olek, Naoya Yoshikawa, Zbigniew Libera, Mikołaj Malesza, Andrzej Kalina, Marek Jaromski. Galeria zorganizowała dwukrotnie prezentację plastyki łomżyńskiej pod wspólnym tytułem „Koloryt lokalny”(1995 i 2000) oraz wystawę lokalnych fotografików „Wspólna fotografia”(1996) Galeria Bonar jest wydawcą licznych katalogów promujących młodych twórców z Polski i plastykę łomżyńską. Obecnie galeria wystawia twórczość dziecięcą. Prezentowane są dokonania Pracowni Plastycznej MDK-DŚT; wystawy poplenerowe, pokonkursowe oraz udostępniana jest szkołom do prezentacji prac uczniowskich.

więcej

Rzeka i Artystyczna Książka. Wystawa poplenerowa

foto

Od 30 lat Pracownia Plastyczna MDK-DŚT w Łomży organizuje plenery i warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży. Uczestniczy w nich kilkadziesiąt młodych artystów. Głównym celem plenerów jest doświadczanie malowania i rysowania pod gołym niebem, poznawanie i doskonalenie rozmaitych technik malarskich i graficznych, twórcze spędzanie wolnego czasu i zawieranie nowych znajomości.

więcej

Makulatura to nie śmieć. Zioła.

foto

Świat ziół‚ to bogactwo leków, smaków oraz kosmetyków to tradycja, zdrowie i wielka mądrość. Lasy, brzegi rzek, pola i łąki stanowią naturalną uprawę ziół. Te niepozorne rośliny, uważane często za chwasty wspierają medycynę i wykorzystywane są do leczenia różnych chorób. Codziennie mijamy po drodze zioła nieświadomi, w jak dużym stopniu mogą wspierać nas w utrzymywaniu zdrowia, poprawianiu urody oraz przyprawianiu różnych potraw.

więcej

Miasto. Dolina. Ptaki. - Finisaż

foto

Zapraszamy na finisaż wystawy poplenerowej „Miasto – Dolina – Ptaki”, który odbędzie się 18 maja 2021 (godz.17.00) w Galerii Bonar w MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001