2018

Strona główna » Plastyka » Galeria Bonar » 2018

M jak Maciek Prosiński

foto

Od ósmego roku życia przychodził na zajęcia do Pracownia Plastyczna MDK-DŚT. Pod okiem naszej instruktor Anna Bureś odkrywał miłość do sztuk plastycznych. Potem przyszedł czas na Liceum Plastyczne im.Wojciecha Kossaka w Łomży, teraz Maciej Prosiński to już student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zapraszamy Państwa do obejrzenia pierwszej indywidualnej wystawy prac Macieja Prosińskiego - rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika - kilkanaście lat drogi twórczej w Galerii Bonar w budynku MDK- DŚT. Wystawa czynna do 1 października 2018 r.

więcej

Podróże po Łomży i nie tylko

foto

„Podróże po Łomży i nie tylko” to druga już wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Specjalnej w Łomży w naszej galerii, wpisująca się w obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

więcej

Makulatura to nie śmieć - owady

foto

Już po raz siódmy Pracownia Plastyczna MDK-DŚT w Łomży była organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Ekologicznego „Makulatura to nie śmieć”. Każda edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia jest nie tylko popularyzacją szeroko rozumianej ekologii, ale również ma na celu pokazanie tendencji panującej w plastyce dziecięcej. Każdego roku zmieniały się tematy przewodnie, teraz zaproponowaliśmy owady. Widać temat przypadł do gustu uczestnikom konkursu bowiem poczta zasypała nas paczkami. Przysłano je ze 117. placówek oświatowych i wychowawczych oraz ośrodków kultury. Ogółem na konkurs wpłynęło 1245 prac przedstawiających: muchy, pszczoły, osy, żuki, ważki, motyle… Rozpakowanie każdej paczki przynosiło niespodziankę w postaci pięknych, pomysłowych, wrażliwych kolaży albo ciekawych, zaskakujących wyobraźnią form przestrzennych. Z wybranych przez komisję 152. prac powstała niecodzienna wystawa. Widać tu różnorodność i bogactwo życia na ziemi tej grupy zwierząt. Mnogość form, kalejdoskop kształtów i kolorów, zróżnicowanie wielkości zgodnie współpracują ze sobą. Stanowią fascynującą harmonijną różnorodność.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001