Koncerty

Strona główna » Muzyka » Koncerty
Koncerty

Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!

Data : 13.10.2018 r.
Godzina : 19.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 30 zł
Przedsprzedaż w MDK-DŚT i w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku

„Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze!
W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) - bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno - lazurowy świat bezlitośnie wykpić.
Wyciągam zatem samą siebie z błekitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe...

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.

Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak- Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni“ (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

2018-09-04 10:53 Opublikował: Admin

Polski Dzień Bluesa

Polski Dzień Bluesa to święto zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, obchodzone od 2005 roku w dzień urodzin legendarnego B.B. Kinga. Z tej okazji w całym kraju organizowanych jest wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną.
MDK-DŚT i Nieformalne Środowisko Muzyków Łomżyńskich zapraszają na koncerty plenerowe od godz. 18.00. Na Starym Rynku w Łomży zagrają : MAD BEE, THE BLUES BAND, RY, HOLY WATER.

Druga część bluesowego święta odbędzie w sobotę (15.09) w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomży przy ul. Sadowej, o godz. 14.00 rozpocznie się konkurs zespołów (481, LUCKY LOSER, PISIONT GROSZY,SLOW HAND, SYNDROM, WATERSIDE). Ogłoszenie wyników o 19.00 i koncert finałowy.

............... bez elementów bluesa nie byłoby muzyki popularnej, którą znamy dziś. Tradycja bluesa w Polsce jest dość krótka, ale bogata: wśród najbardziej znanych twórców znajdują się między innymi: Tadeusz Nalepa, Breakout, Leszek Cichoński, Krzak, SBB, After Blues, Zdrowa Woda, Kasa Chorych, Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Shakin’ Dudi, Free Blues Band, Obstawa Prezydenta, Heaven Blues, Mietek Blues Band, 48 Godzin, Hoo Doo Band, JJ Band, Why Ducky, Blues Doctor, Ślaska Grupa Bluesowa, Jan Gałach Band, Breakmaszyna, Forsal, Cotton Wing, Mr Big Jack, KSW4 i inni.

2018-08-30 11:01 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP