Koncerty

Strona główna » Muzyka » Koncerty
Koncerty

AbradAb

Data : 26 października 2017 / czwartek
Godzina : 19.30
Miejsce : Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 30 zł

AbradAb właściwie Marcin Marten. Polski raper i producent muzyczny. Współtwórca hardcore psycho-rapu i jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Od 2002 roku prowadzi także solową działalność artystyczną. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Abradab współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Piotr Banach, Bosski Roman, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Grubson, IGS, L.U.C, Lukatricks, O.S.T.R. oraz Rahim.

http://www.abradab.pl

2017-10-16 15:21 Opublikował: Admin

Zaduszki Artystyczne

  • Zaduszki ArtystyczneFot. Jerzy Chaberek
  • Zaduszki Artystyczne
Zapraszamy na Zaduszki Artystyczne. 3 listopada 2017 w sali widowiskowej Centrum Kultury na Sadowej 12 pojawi się ambasador „polskiej szkoły jazzu”, stale poszukujący i wciąż zaskakujący nowymi pomysłami – Jan Ptaszyn Wróblewski. Koncert poprzedzi wystawa fotografii Jerzego Chaberka – członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Inspiracją autora do powstania wystawy „Wiara i Pamięć” był Cmentarz Łomżyński.

Data : 3 listopada 2017 / piątek
Godzina : 19.00
Miejsce : Sala widowiskowa, ul. Sadowa 12
Bilety : 30/40zł – do nabycia w MDK-DŚT

Jan „Ptaszyn” Wróblewski
Człowiek instytucja, saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, krytyk, publicysta muzyczny, pedagog i radiowiec. Na jego autorskiej audycji w Radiowej Trójce, wychowały się całe pokolenia miłośników jazzu. Kaliszanin z urodzenia, który działalność muzyczną rozpoczął w czasie studiów w Poznaniu (Politechnika Poznańska) ze swoim zespołem i w Kwintecie Jerzego Miliana. W 1956 r. rozpoczął współpracę z Sekstetem Krzysztofa Komedy, grając na saksofonie barytonowym i klarnecie, z którym to zespołem w tym samym roku, wystąpił na I Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie. Później w zespołach Jazz Believers, Jazz Outsiders, Modernists i All Stars Swingtet. W 1958 r. jako pierwszy polski jazzman został wybrany do międzynarodowej orkiestry (przez amerykańskiego promotora jazzu George'a Weina), która wystąpiła na Newport Jazz Festival. Z początkiem lat 60-tych współpracował z Kwintetem Andrzeja Kurylewicza. Prowadził własne zespoły: Kwintet Poznański (1958-59), Jazz Outsiders (1960 - 61), Polish Jazz Quartet (1963-66), Studio Jazzowe Polskiego Radia (1968-77), SPPT Chałturnik (1970-77), Mainstream (1973-77), Grand Standard Orchestra, Liga 13 Dżentelmenów, Four, SOS, Made in Poland, a następnie Kwartety, z których jeden nazwał Czwartetem. Wspólnie z Jarkiem Śmietaną utworzył zespół Sounds. Później pojawił się również Sextet, który istnieje do dnia dzisiejszego.
Uwikłany w liczne swoje zespoły i muzyczne projekty, zawsze znajdował czas na pracę z innymi: Poznańską Piętnastką Radiową Zygmunta Mahlika, belgijską orkiestrą BRT, Studiem M-2 Bogusława Klimczuka, Big Bandem Wrocław, Orkiestrą PR i TV Andrzeja Trzaskowskiego, niemiecką orkiestrą NDR. Jest jednym z pierwszych polskich muzyków jazzowych, jacy znaleźli się w „Encyklopedia of Jazz” Leonarda Feathera.

Jan „Ptaszyn” Wróblewski Quartet

Kwartet (Quartet) powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad. Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijającą jednak bardziej współczesnych osiągnięć.
Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To powoduje, że nie jest wyobcowany od swojej publiczności.
Liderem formacji jest Jan Ptaszyn Wróblewski, jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista (tenorowy i barytonowy).

Skład zespołu:
Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofon tenorowy
Wojciech Niedziela – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Marcin Jahr - perkusja

Organizatorzy:
MDK-DŚT
Centrum Kultury w Łomży

2017-10-12 15:06 Opublikował: Admin

Koncert wizualny GRUPY ETYKA KURPINA + COPY CORPO

  • Koncert wizualny GRUPY ETYKA KURPINA + COPY CORPOFot. Jerzy Chaberek
  • Koncert wizualny GRUPY ETYKA KURPINA + COPY CORPO
Data : 27 października 2017 / piątek
Godzina : 20.00
Miejsce : Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : Wstęp wolny

GRUPA ETYKA KURPINA

Projekt eksplorujący technikę kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Na żywo montowane przy użyciu magnetofonów. (Marantz cp230, Marantz pmd222, Philips d6350, Aiwa tp-vs615).

Adam Frankiewicz

Założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records. Twórca/współtwórca projektów „Ojun”, "Grupa Etyka Kurpina", "ZXSinclair", "Listen to the East". Reżyser teatralny i współczesny kompozytor. Prowadzi warsztaty dźwiękowe i zajmuje się pisaniem scenariuszy słuchowisk. Regularnie występujący na wielu eventach w Polsce m.in. Unsound Festival (Cracow, 2015), Open Source Art, (Sopot 2015), Fala Dźwięku (Białobrzegi, Warsaw 2014, 2015, 2016), Impro Miting (Warsaw 2015, 2016) Brutaż (Warsaw, Cracow 2014, 2015, 2016) i innych. Tematy bliskie: improwizacje na bazie loopów taśmowych, rejestracja lo-fi.

Audio:
https://soundcloud.com/adamfrankiewicz


Video:
https://www.youtube.com/watch?v=j5mOuesAyvM
https://www.youtube.com/watch?v=8AGB4s9JRekCOPY CORPO

Darek Pietraszewski

Improwizator, promotor muzyki niezależnej, współzałożyciel i członek kolektywu Trzecia Fala. Gra na obiektach elektronicznych i elektroakustycznych. Współprowadzi wydawnictwo/cykl koncertowy V/A - Various Artist oraz kasetowy label Pointless Geometry. Jest też autorem grafik do plakatów oraz okładek wydawnictw kasetowych. Jako Vj Copy Corpo tworzy wizualizacje oparte na sprzężeniach zwrotnych oraz materiałach wideo pochodzących z kaset VHS. W swoich improwizowanych setach używa analogowych mikserów video, urządzeń peryferyjnych czy kamer video. Korzysta z estetyki analogowego glitchu i psychodelii opartych na strukturach kolorystycznych.

2017-10-11 10:36 Opublikował: Admin

Mikromusic Acoustic Trio

  • Mikromusic Acoustic TrioFot. Jerzy Chaberek
  • Mikromusic Acoustic Trio
Data : 29 października 2017 r. / niedziela
Godzina : 20.00
Miejsce : Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 30 zł

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie Mikromusic wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd Mikromusic w eterze. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu Piękny koniec zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel Takiego chłopaka osiągnął ponad 11 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki Thank God I'm a Woman. Najnowsza płyta studyjna Mikromusic Matka i Żony ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór. Krystyno, we wrześniu zaś ukazał się singiel Bezwładnie, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie Chemia w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera dwupłytowego albumu W kwietniu stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.

4 września 2017 roku odbyła się premiera singla „Synu” zapowiadającego najnowszy, szósty studyjny album Mikromusic "Tak mi się nie chce". W piosence wokalista wciela się w postać matki i zwraca się do swojego syna o pokój na świecie. Premiera całej płyty przewidziana jest na 30 października 2017.

Trzyosobowy skład reprezentują:
Natalia Grosiak - wokal
Dawid Korbaczyński - gitara
Robert Szydło - gitara basowa

MIKROMUSIC Synu (Official Video)

2017-10-04 11:18 Opublikował: Admin

Facebook BIP
MDK-DŚT
INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3, tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl, NIP:718-00-07-644
NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001