20 lat Studia PopArt

Strona główna » Muzyka » Studio Piosenki PopArt » Archiwum » 2016

20 lat Studia PopArt

  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
  • 20 lat Studia PopArt
Data : 21 luty 2016 r.
Godzina : 19.00
Miejsce : CK, ul. Sadowa 12, Łomża
Bilety : 15 zł
Bilety ulgowe (młodzież szkolna, studenci, posiadacze Karty Dużej Rodziny) : 10 zł
Przedsprzedaż : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 i Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku

O STUDIU POPART

„Przyzwyczaili nas do barwnych, pełnych oryginalnych pomysłów i rock’and’rollowej energii koncertów. Znani są z kunsztu estradowego i stylistycznej wszechstronności - wykonują standardy muzyki rozrywkowej z różnych dekad, ze swobodą i wdziękiem poruszając się w różnorodnych muzycznych gatunkach.

Zaglądają na listy przebojów z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, gdzie królują piosenki z czasów młodości ich rodziców - śpiewają piosenki Beatlesów, Presleya, Rolling Stonesów i  Czerwonych Gitar, MC Hammera i Dwa Plus Jeden, George’a Michaela i Czesława Niemena. Dobrze czują się także we współczesnej estetyce. Muzyka pop, soul, gospel, R&B i rock’n’roll - to wszystko mają w repertuarze nasi młodzi artyści.

Adeptów Studia POPART można usłyszeć wykonujących musicalowe songi, a także śpiewających w wyrafinowanej harmonii, a capella i kompozycje Paula McCartneya oraz Briana Wilsona z towarzyszeniem muzyków filharmonii.

Laureaci wielu nagród indywidualnych i zespołowych na ogólnopolskich festiwalach piosenki są znani i lubiani nie tylko w Łomży. Ich niedawny występ na Placu Zamkowym w Warszawie, w koncercie laureatów Festiwalu Piosenek Jacka Cygana, musiał zrobić wrażenie na patronie festiwalu, bo Pan Jacek wręczając im główną nagrodę, porównał kilkunastoletnich wykonawców do... Manhattan Transfer (!)”

Uff… Cóż, ja - jako założyciel i kierownik artystyczny grupy, mogę tu jeszcze dodać po tak entuzjastycznej zapowiedzi jednego z naszych występów, parę lat temu, podczas jakiejś bardzo ważnej uroczystości.

Na pewno trochę faktów.

Zadebiutowaliśmy w listopadzie 1995 r. programem „With The Beatles” - jednorazowym w początkowym założeniu projektem, do którego zaprosiłem grupę sympatycznych łomżyńskich młodszych nastolatków i swoich kolegów - muzyków.
Po sukcesie naszego programu i serii owacyjnie przyjętych koncertów nikomu nawet przez myśl nie przeszło, żeby na tym poprzestać! Powstawały więc kolejne premiery, a nasze muzyczne kreacje zyskiwały nam sympatię coraz większej liczby fanów, którzy podczas koncertu z okazji 5.lecia działalności grupy wypełnili salę widowiskową przy ul. Nowej 2 po brzegi. Tak było również podczas kolejnych okrągłych jubileuszy.

Pierwsza generacja Studia POPART zakończyła swoją działalność w 2003 roku koncertem „Czas Relaksu”, w którym nasi „absolwenci”, świeżo po spływie kajakowym Czarną Hańczą, dali wyraz swoim muzycznym fascynacjom.
W 2004 roku, 9 lat po koncercie „With The Beatles”, żółta łódź podwodna znów zabrała na swój pokład grupę utalentowanych 9 i 10-latków, którzy, tak jak i ich poprzednicy, zadebiutowali programem złożonym z utworów słynnej czwórki z Liverpoolu.

Z nowa ekipą sięgnęliśmy po jeszcze bardziej zaawansowany i różnorodny repertuar. Grupa często koncertowała, wsparta niezawodną, jak zawsze, sekcją instrumentalną, okazjonalnie poszerzaną o jazzmanów i muzyków klasycznych, zaś męski kwintet Studia POPART czasem wspierany przez śpiewające koleżanki siał spustoszenie na ogólnopolskich konkursach piosenki i festiwalach.

Wkrótce i druga generacja POPARTU zakończyła muzyczną działalność, jednakże nie zrywając całkowicie kontaktów z macierzystym zespołem i naszą placówką, od czasu do czasu gościnnie biorąc udział w różnych projektach przygotowywanych przez MDK-DŚT.
Lwia część obu składów, o ile nie przeszkodzą jakieś nieprzewidywane wydarzenia losowe, na pewno pojawi się 21 lutego na koncercie „XX x POPART”.

Aktualnie Studio POPART to grupa kilkunastu bardzo młodych ludzi, z czego dziesięcioro z nich, w wieku od 6 do 8 lat tworzy POPART Juniors. Choć na muzyczną premierę z piosenkami „With The Beatles - Part 3” pewnie jeszcze trochę za wcześnie, mają już na swoim koncie kilka całkiem udanych występów, a ich potencjał i energia każą kierownikowi artystycznemu z optymizmem spoglądać w przyszłość. Oni także pojawią się podczas jubileuszowego koncertu, na który wszystkich naszych sympatyków gorąco zapraszam!

A oto lista premier i oryginalnych programów, którą w czasie 20 lat działalności członkowie POPARTU przygotowali i zaprezentowali:

- 1995 – „With The Beatles”
- 1996 – „Happy Birthday Sweet Sixteen” – brytyjskie i amerykańskie przeboje lat 60.
- 1997 – „Jeszcze Więcej Rock’and’Rolla” - przeboje gwiazd rock’and’rolla
- 1997 – “Thank You For The Music” – przeboje zespołu ABBA
- 1999 – „Pop Music” – światowe przeboje muzyki pop z lat 70.
- 2002 – „Black and White” –muzyka soul z legendarnej wytwórni Tamla Motown
- 2002 – „Iść w stronę słońca” – przeboje zespołu „2+1” z gościnnym udziałem Elżbiety Dmoch
- 2003 – “Czas Relaksu“
- 2004 – “With The Beatles - Part 2”
- 2005 – „Polska Młodzież Śpiewa Polskie Piosenki” - Studio POPART w piosenkach z epoki Big Bitu
- 2006 – „Let’s Have a Party” - taneczna muzyka lat 60.
- 2006 – „Jeszcze Więcej Rock’and’rolla II”
- 2007 – „Eighties” - światowe przeboje muzyki pop z lat 80.
- 2007 – „Nie tylko kolędy” – koncert z Filharmonia Łomżyńską i chórem PSM
- 2008 – “A Song For You - Sacrum Et Musica”
- 2009 – “Happy Birthday Stevie”- koncert-tribute poświęcony Steviemu Wonderowi
- 2009 – „Tęcza Na Niebie - Sacrum Et Musica”
- 2011 – „Ale Feeling – czyli co nam w duszy gra”
- 2012 – „Lato, od czego by tu zacząć…”
- 2014 – „Tribute to Michael Jackson”

Bernard KarwowskiZobacz także : "Trzy jubileuszowe 20. Studia PopArt" na www.4lomza.pl

"Trzypokoleniowy jubileusz PopArtu" na www.4lomza.pl

Wysiad z Bernardem Karwowskim "Lubię zabawę konwencjami" na www.4lomza.pl

Video ralację na www.mylomza.pl i www.naszalomza.pl

Zdjęcia z koncertu : Marcin Kossakowski

2016-02-12 15:05 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001