Closterkeller - „VIRIDIAN”

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Archiwum » 2017

Closterkeller - „VIRIDIAN”

  • Closterkeller - „VIRIDIAN”
  • Closterkeller - „VIRIDIAN”
Data: 24 listopada / piątek
Miejsce: Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Godzina: 19:00
Bilety w przedsprzedaży : 35zł
Bilety w dniu koncertu : 45zł

Po sześciu latach od ostatniego krążka ”Bordeaux”, zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu „VIRIDIAN” odbyła się 22 września 2017. Jest to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox , perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi: „To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą, gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach, ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność”.

Część materiału z VIRIDIAN zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

https://www.facebook.com/closterkeller


SUPPORT : SOLITARY

Grupa muzyczna grająca art metal z elementami gothic, doom metalu, art rocka. Początki poszukiwań muzycznej tożsamości sięgają lat dziewięćdziesiątych. Założycielami formacji byli Tomasz Brodowski i Adam Wysocki. Solitary zostało bardzo dobrze przyjęte przez fanów muzyki metal/rock. Grupa prezentowała się w prasie, rozgłośniach radiowych, na składankach muzycznych krajowych i zagranicznych, wielu koncertach. Zwieńczeniem tej działalności było wydanie mini Lp Love Death Dance. Aktualny skład zespołu tworzą: Karolina Pisowacka- wokal, Karol Kiryłło- gitara, Piotr Mrugalski- gitara, Seweryn Jasiński- gitara basowa, Tomasz Brodowski- perkusja, oraz Kamil Przekop- gitara. Aktualna lokalizacja : Ełk.

Czytaj także : "Kolor nadziei i nowe wcielenie Closterkellera" na 4lomza.pl

Zdjęcia : Marcin Kossakowski

2017-09-11 10:07 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001