SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino

Strona główna » Teatr i słowo » Spektakle

SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino

SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
Fot. Paweł Wyszomirski
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
  • SPEKTAKL „Nie bójmy się…” Teatru Wariatino
Data : 29 października 2017 / niedziela
Godzina : 18.30
Miejsce : MDK-DŚT, Scena Na Piętrze, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Bilety : 20 zł (do nabycia w MDK-DŚT w godz. 8.00-21.00)

A jakby tak przestać się bać?
Mijającego czasu i jego skutków?
Starości, bolącego ciała, siwizny i braku szacunku ze strony tych, do których dziś świat należy?
Monotonii życia w jednej relacji. Upierdliwego męża i zrzędliwej żony?
Przestać się bać śmieszności i kochać po grób.
Przestać się bać nudy, rutyny, pozornej nijakości dnia codziennego i zachwycać się drobiazgami dnia codziennego?
A co jeśli pod tym wszystkim co dziś nazywamy dojrzałością a nawet starością kryje się urok mądrości, głębia codzienności i nieprzemijalność miłości.

„Nie bójmy się…” to projekt stworzony przez dwie doświadczone osobowości trójmiejskiego środowiska tanecznego: Annę Haracz - tancerkę o rozpoznawalnym stylu, założycielkę autorskiego teatru KINO VARIATINO oraz Andrzeja Morawca -  doktora sztuki, tancerza, pedagoga i choreografa. To spektakl dojrzałych ludzi i dojrzałych artystów. Z perspektywy mijającego czasu patrzymy na swoje wybory, błędy, sukcesy i porażki. Nadajemy im różne znaczenia, przyklejamy im odmienne etykiety. Uwikłani w codzienne relacje wiemy, że dzień dzisiejszy to suma naszych lęków i aktów walki z nimi. Ten spektakl to opowieść o jakże niemodnym dziś temacie dojrzałości, miłości, banalnościach dnia codziennego i niespiesznego starzenia się…

Choreografia, wykonanie, muzyka, kostium: Anna Haracz, Andrzej Morawiec

Projekt zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk


Anna HARACZ
Twórczyni teatru KINO VARIATINO, niezależna tancerka, choreograf, nauczyciel jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec oraz posiada tytuł zawodowego tancerza wydawanego przez ZASP.

Do jej najważniejszych nauczycieli ruchu, tańca i głosu należą: Marek Oleksy, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Jacek Łumiński, Leszek Bzdyl, Melissa Monteros, Ray Chang, Douglas Dunn, Mark Thompkins, David Zambrano, Lisa Nelson, Thomas Hauert, Ang Gey Ping, Ohad Naharin, Olga Szwajgier, Zygmunt Molik.

Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi wg. metody Iyengara w stopniu Intorductory II oraz Vinyasa Krama Jogi. Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną, pracę z głosem oraz jogę.

Z reguły jej spektakle oraz praca to:„atmosfera, prosta i wyrazista forma, obecność, podróżowanie wokół osobistych wypowiedzi mających w percepcji wymiar sensytywny. Kanałem komunikacji stają się zmysły a nie emocje. To taniec subtelności ruchu, dźwięku, koloru, kostiumu, rekwizytu, dialogu, uważności, zestrajania. To dotykanie cennej warstwy bytu”.

www.kinovariatino.pl

www.bodyspacefestival.com
www.anahajoga.pl


Andrzej MORAWIEC
Doktor sztuki, tancerz, pedagog, choreograf.
Absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej (1986) oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu (1990).
Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Był instruktorem i choreografem Sekcji Akrobatyki Sportowej AZS AWF w Katowicach i wykładowcą katowickiej Państwowej Akademii Muzycznej na wydziale Rytmiki.  
Pedagog tańca klasycznego i współczesnego oraz twórca licznych prac choreograficznych dla Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, prezentowanych w kraju i za granicą. Tam też założył Tom Bombadil Dance Company, a choreografia „Loa” w wykonaniu tego zespołu zdobyła wyróżnienie II Gdańskich Debiutów Młodych Choreografów w 1997 roku.
Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.
Współtworzył „Trójmiejską Korporację Tańca” zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach której występował się głównie jako tancerz solowy.
Wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.
W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec.
W 2014 roku oznaczony „Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia : Marcin Kossakowski

2017-10-04 09:57 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001