Malowanie na jedwabiu

Strona główna » Plastyka » Warsztaty

Malowanie na jedwabiu

  • Malowanie na jedwabiu
  • Malowanie na jedwabiu
  • Malowanie na jedwabiu
  • Malowanie na jedwabiu
  • Malowanie na jedwabiu
Pracownia Plastyczna MDK-DŚT zaprasza młodzieży od 15 lat i dorosłych na warsztaty malowania na jedwabiu. Udział w zajęciach to niepowtarzalna okazja do stworzenia małego jedwabnego dzieła sztuki. Na warsztatach poznacie Państwo różne techniki malowania na jedwabiu. W zależności od predyspozycji będzie można malować według własnych projektów lub korzystać z szablonów. Nabyte umiejętności i wiedza pozwoli Państwu stworzyć unikalny prezent dla bliskiej osoby, ozdobę do mieszkania lub oryginalny dodatek do ubioru. W czasie trwania zajęć zapewniamy poprawę samopoczucia i relaks. Warsztaty poprowadzą: Anita Krasucka, artysta grafik i Anna Bureś, instruktor plastyki MDK-DŚT. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z pierwszego spotkania...

Zapisy i więcej informacji: w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT tel. 86 216 67 91 – Anna Bureś

Miejsce: Pracownia Plastyczna MDK-DŚT, ul. Dmowskiego 2c, Łomża

Termin: 26 maja 2018 r. godz. 15.00 – 18.00

Opłata za uczestnictwo w warsztatach:
60 zł -opłata obejmuje: wszystkie potrzebne materiały (jedwab, specjalistyczne farby, gutty, krosna, passe-partout). 

Wszystkie prace zabieracie Państwo do domu.

Ilość miejsc ograniczona: maksymalna ilość uczestników 10 osób, minimalna 6 osób

Podczas oferowanych przez nas warsztatów możemy poznać następujące techniki:

Serti Gutta – metoda polegająca na malowaniu konturowym. Kontur, czyli gutta naniesiona na jedwab zapobiega rozpływaniu farby. Pozwala na tworzenie pięknych wzorów/obrazów na jedwabiu o wyraźnych konturach i kształtach, które się ze sobą nie zlewają – do namalowania: chusta jedwabna ponge 5, 55 x 55 cm, poszewka na poduszę bądź krawat.

Witraż – jest to metoda oparta na technice serti gutta. Z użyciem srebrnych, złotych i czarnych konturówek (gutty) tworzymy witraże, dzieląc obrazek na kawałki i wypełniając je farbą. Witraże wykonujemy na panelach jedwabnych – obrazkach z jedwabiu napiętych na ramce. Obrazki wyglądają pięknie powieszone w oknie. Obrazek o średnicy 20 cm.

Akwarela
– metoda malowania na jedwabiu podobna do malowania farbą akwarelową na papierze. Jedwab zostaje zaimpregnowany specjalnym preparatem, który zapobiega swobodnemu rozpływaniu się farb. Technika idealna do malowania pejzaży, kwiatów – do namalowania chusta jedwabna 55 x 55 cm.
Możemy również malować:

Poszewkę na poduszkę – poszewka jedwabna o wymiarach 40 x 40 cm, z wszytym suwakiem. Jedwab habotai 8. Do namalowania poszewki możemy wykorzystać technikę serti gutta, akwarelową oraz witrażową.
Krawat – krawat jedwabny w standardowym wymiarze. Jedwab habotai 8 z usztywnieniem w środku. Do namalowania krawatu możemy wykorzystać technikę serti gutta, akwarelową bądź witrażową.

2018-03-20 14:40 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP